Кекс с 2 яйца (бързо, лесно, вкусно:))

  • 51 468
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 527
благодаря за рецептатата   bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Звучи вкуснооооооо, ама съм на диетааааа  Flutter

# 17
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Малко в страни от темата ,ма да питам аз  tilieva що правиш бе жена в готварския като си на диета ? Това си е жива проба мазохизъм  Crazy  Hug

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Малко в страни от темата ,ма да питам аз  tilieva що правиш бе жена в готварския като си на диета ? Това си е жива проба мазохизъм  Crazy  Hug
И аз това си мисля - че е мазохизъм  Sad Sad. Ама нали трябва да готвя на мъжа ми...... ooooh! И уж хвърлям едно око за идейка за мъжа ми и като вляза..... Cry

# 19
  • Мнения: 1 564
Направих кекса и наистина стана много вкусен.Благодаря за рецептата.За пръв път сложих точно всичко както е рецептата и ми се получи кекса.Досега винаги при другите рецепти трябваше да налучквам продуктите,докато ги уцеля за да стане сполучлив кекса.  bouquet

# 20
  • Мнения: 6 461
Ще го приготвя на всяка цена .
Дори сега си мисля за утре да е.
Ще спретна бърза следобедна закуска на децата.

# 21
  • Мнения: 11 607
Видях какво представляват тези  формички за мъфини...и ми харесаха на снимката.  Но моля да ми обясните - има ли ги те по българските магазини, щото Мис Бу  пише,че нейните са задгранични и евентуално - колко струват? Благодаря ви предварително!

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
А, не са никак задгранични моите, де го видя туй? Български, от Своге. Е, не съвсем... Вносни, от Метро. За няма и 9 лева са в момента, примоция.

# 23
  • Мнения: 11 607
М, не...не за бързия кекс... просто таман ми хрумна идеята именно там да го опека... веднага, щом извадя немските кошнички от многолистно тесто Mr. Green

То кошничките били немски, а не формичките...... Joy hahaha

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Ахъм Simple Smile Ама са малки форми с 12 гнезда. 1/2 от тестото забърках горе-долу и дойде една идея повече, та после стъргах печката отвътре... Има и големи мъфин форми, ако видя, бих си взела може би.

# 25
  • Мнения: 481
Така съм се смяла с таз Мис Бу  Mr. Green

Зарибихте ме и мен с тези формички... кексчето става толкова лекичко и мисля, че опечено по този начин много ще му върви

Само дано се справя като Лили, а не като Мис Бу:)

# 26
  • Мнения: 2 159
сега го направих, чакам само да изстине Mr. Green
исках да питам обръща ли се или това отгоре му е лицето, а също дали може с нещо да се намаже за повече вид? newsm78

# 27
  • Мнения: 2 099
Аз наскоро си купих тефлонова тава с формички за мъфини от Метро за 8лв., много съм доволна от нея -нищо не залепва, а и все още ги продават.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Стана страхотно това сладкишче, ммм Crazy Уважихме го подобаващо всички вкъщи, особено таткото hahaha
Защо се опитвам въобще да паза диета...тази пролет просто нямам никаква воля Sad

# 29
  • Мнения: 349
Благодарности на Щастливка   bouquet
- тя направи моите хора в къщи също щастливи -  не обичат сухи сладкиши.
Направих по нейната идея за кекс с 2 яйца (с малки мои промени) два кекса с по две яйца ( бял и кафяв) и ги оформих шахматно, слепени с крем (вариация на кекс батенберг); покрих с глазура.
Смятам, че спазих и нейната идея: бързо, лесно, вкусно

Успях да го снимам, преди да  се изяде.http://images14.snimka.bg/002499924.jpg

Общи условия

Активация на акаунт