Биберон, Сок и Будене нощем, какво да правя?

  • 3 318
  • 80
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ох вече изпадам в ужас като дойде нощта. Помагайте. Махнахме биберона на дребния понеже го скъса и използвах монета, това добре, като го поискаше казвах, че е скъсан и той се примиряваше. Но следва будене по 30-40 пъти на вечер, последвани от 4 шишета сок (шише с биберон, само така пие сока) спи със сока, като го махна писва, буди се и вика, искам, искам, и като го питаме какво иска и продължава да мрънка и да вика, че иска (и той не знае какво), или се започва искам да пишам, искам в другата стая, искам тати, искам мама, искам сок и т.н. Буди се през 2-3мин. и е така от 5дена някъде, а ние вече едвам издържаме с баща му. Към 4 часа, казва че иска да става и край със съня, а легнал в 11ч. Баща му ме кара да върна биберона, понеже докато беше с него се будеше около 10пъти, а на мен хич не ми се иска да го върна (купихме нов за всеки случай - прибран), защото не знам после как ще го махна пак. И не знам какво да правя вече, да го връщам ли или да се мъчим още, как да го накарам да спи....?   

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Предполагам,че му липсва биберона.Но веднъж започнали с отказването на бибата,не му я давайте отново.Мисля,че до десетина дни ще свикне.Трябва търпение.С дъщеря ми беше така.Периода с отказването беше около 5-7 дни.

# 2
  • София
  • Мнения: 213
Единия ми син пиеше сок до 4 години и нещо нощем, ве4ер му " зареждах"шишета - 2 със сок и сутрин ги намирах празни.Предните зъби му се изтриха и бяха много малки, след това постепенно спря сам , един ден каза аз вече съм голям и повече няма да пия от биберон. Мина време зъбките се смениха и сега са си съвсем нормални. Според мен не трябва да се натиска детето защото то ще си намери пръста и ще го смуче него, а това се отказва много по-трудно. На моя приятелка мъжът на 35 години още го цокал пръста като спи отвреме на време  Laughing Laughing Laughing

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да но той ни буди да му го дадем и спи с него в устата и ние чакаме да го пусне иначе го изтърва през нощта и цялото легло става в сок. И съответно можеш да си чакаш с часове. ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 547
Махнахме биберона на дребния понеже го скъса и използвах монета, това добре, като го поискаше казвах, че е скъсан и той се примиряваше. Но следва будене по 30-40 пъти на вечер, последвани от 4 шишета сок (шише с биберон, само така пие сока)


Да сте махнали биберона означава да сте го махнали изобщо - вие не му давате да спи с биба, пък да му давате сок от биберон. Няма логика в такова едно начинание и сигурно затова детето се противи. Или се примирявате с употребата на това съоръжение, или го забравяте категорично. Не може да се очаква спокоен сън от дете, което цяла вечер се налива с вода, сок или каквото и да било - желателно е поне час преди лягане да няма ядене и пиене, за да е здрав сънят. Инак естествено ще се буди, ще иска да пиша, ще му се плакне стомаха  Mr. Green Изхвърлете всички биберони и толкоз - може да преживеете няколко дни мрънкане и хленч, но ако сте твърди, бързо ще се забравят.

# 5
  • Мнения: 4 511
И аз мисля, че ако цяла вечер се "налива" със сок, съвсем естествено е да му се ходи и до тоалетна. А ако е от децата, които разсънят ли се веднъж, после заспиване няма, няма какво да се чудиш. Според мен също махайте всякакви биберони  и като се събуди нощем, го гушни за малко, изпей му песничка или нещо такова и виж дали няма да се успокои. Сигурно ще ти е трудничко в началото, но ще свикне детето.
Аз, да си призная, от мързел не съм му махнала бибероните още - просто не ми се става по 20 пъти на нощ за едно или друго. Скоро обаче и аз ще трябва да се заема с това начинание.

# 6
  • Мнения: 2 270
Tinka79 чак незнам какво да те посъветвам.Сякаш по добре е с биберон отколкото със сокове.Все пак в тях има захар ,а оттам идва и развалянето на зъбките.От друга страна и с биберон не е хубаво ,но все пак в един момент ще го хвърли/аз не познавам деца на 4-5 г с биберон/Дъщеря ми и тя така пиеше сокове дълго време-бях се видяла в чудо.Цял месец продължиха ревовете за биберон или сок.Явно не беше готова за раздялата си с тях.Големиями син смука биберон до година и половина и сам го захвърли.Моя малкия и той е още с биберон-по скоро биберони,защото той си ляга с 4-5 биберона и през нощта с опипване си ги намира .задължително един в устата и един в ръката .И аз съм в чуденка като теб ,какво да правя.Трето дете гледам и пак незнам как да те посъветвам newsm78.Всяко дете е различно.Явно не му е дошло и на него времето за раздялас бебешкия живот

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Махнахме биберона на дребния понеже го скъса и използвах монета, това добре, като го поискаше казвах, че е скъсан и той се примиряваше. Но следва будене по 30-40 пъти на вечер, последвани от 4 шишета сок (шише с биберон, само така пие сока)


Да сте махнали биберона означава да сте го махнали изобщо - вие не му давате да спи с биба, пък да му давате сок от биберон. Няма логика в такова едно начинание и сигурно затова детето се противи. Или се примирявате с употребата на това съоръжение, или го забравяте категорично. Не може да се очаква спокоен сън от дете, което цяла вечер се налива с вода, сок или каквото и да било - желателно е поне час преди лягане да няма ядене и пиене, за да е здрав сънят. Инак естествено ще се буди, ще иска да пиша, ще му се плакне стомаха  Mr. Green Изхвърлете всички биберони и толкоз - може да преживеете няколко дни мрънкане и хленч, но ако сте твърди, бързо ще се забравят.

Разбирам те. Проблема е, че не можем да махнем сока от много, много отдавна, рев и иска до посиняване. Ако махна шишето, ще е по логична причина, скъсан биберон (така ще разбере и няма да реве), но ми се струва, че ще е голям стрес за него да го лиша от 2-те му най любими неща едновременно. Чела съм, че е хубаво да мине време, между лишаването от нещо любимо до друго любимо нещо, защото може да започне да се напишква и т.н. Смятах което се скъса по-рано него да махнем. А сока го пие само с биберон и то само 1 определено шише, иначе водата я пие всякак; чаша, бутилка... няма проблем, но не и сока, отказва категорично да пие. Предпочита да не пие от колкото да пие от шише или чаша. Ако му спра и сока, рискувам въобще да не спим, да има изблици, рев, истерия, и голям стрес.

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Tinka79 чак незнам какво да те посъветвам.Сякаш по добре е с биберон отколкото със сокове.Все пак в тях има захар ,а оттам идва и развалянето на зъбките.От друга страна и с биберон не е хубаво ,но все пак в един момент ще го хвърли/аз не познавам деца на 4-5 г с биберон/Дъщеря ми и тя така пиеше сокове дълго време-бях се видяла в чудо.Цял месец продължиха ревовете за биберон или сок.Явно не беше готова за раздялата си с тях.Големиями син смука биберон до година и половина и сам го захвърли.Моя малкия и той е още с биберон-по скоро биберони,защото той си ляга с 4-5 биберона и през нощта с опипване си ги намира .задължително един в устата и един в ръката .И аз съм в чуденка като теб ,какво да правя.Трето дете гледам и пак незнам как да те посъветвам newsm78.Всяко дете е различно.Явно не му е дошло и на него времето за раздялас бебешкия живот

Проблема е, че и с биберон пак пие сок, и не мога да го махна. А предните му 2 зъбчета вече са жълти, че не ми дава и да ги мия даже.  ooooh! Ох не знам какво да правя, как да го махна сока, бих върнала биберона, само да махне сока. От двете злини ми се вижда по малката. Но не знам как да го убедя, че е вредно за него, стомахчето му трябва да си почива нощем, а не да пие тези гадости пълни с консерванти.  Cry Cry Cry

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз мисля, че ако цяла вечер се "налива" със сок, съвсем естествено е да му се ходи и до тоалетна. А ако е от децата, които разсънят ли се веднъж, после заспиване няма, няма какво да се чудиш.

От този тип е. Станели да пиша, после 1 час се приспиваме с голям зор иска да става, рев и т.н.  ooooh!

# 10
  • под тепетата
  • Мнения: 9 270
Аз съм от лошите майки, дето не даваха сокове през нощта .Не знам във вашата ситуация кой е стресирания, но май не е дребосъка. След като пие толкова през нощта, естествено, че и ще му се пишка. Мисля, че стомаха има нужда поне от 6 часова пауза, без да се тъпче с нищо.
 Като иска сок-давай вода и то от чаша. Ще се наложи да го изтраете няколко дни, ако не ви се ще -продължавайте като по-рано.Засега вие решавате кое е по-добро и по-здравословно за детето ви.

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз знам кое е здравословно и какво трябва да направя, но имам проблем с правенето. Детето изпада в истерия и няма успокояване. А оставим ли го дълго да плаче, започва да повръща.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
И според мен е по-добре биберон, отколкото сок.

# 13
  • Мнения: 1 866
Аз също никога не съм давала нищо за пиене през нощта - нито сок, нито вода, нито мляко. Е, до 3-месечна възръст и 2-те ми деца ядяха през нощта, но след това повече не съм давала. Тъй като вече е свикнал с това, аз бих дала бибата, вместо сока. Струва ми се по-малката злина.

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
НАЛИ ТОВА КАЗВАМ, ЧЕ И С БИБА ПАК ПИЕ СОК, САМО ЧЕ 1-2 ШИШЕТА МАКСИМУМ.

Общи условия

Активация на акаунт