Коризалия

  • 7 076
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Ако е възможно малко повече подробности относно използването .Трябвали 15мин преди и 15 мин след нищо да не се дава и има ли нещо което би му подействало като антидот.И в действителност какъв ефект има ?

# 1
  • Мнения: 233
  Трябва да знаете, че е немислимо да вземате хомеопатични лекарства ако не се спазват следните изисквания.
    Значи хомеопатичхите лекарства се съхраняват далеч от уреди излъчващи електромагнитни вълни / телефон, компютър, телевизор, микровълнова, хладилник и др/. А знаете ли, какво не може да се яде и пие / шоколад, какао, кола, кафе, мента и всичко в което се съдържат- чай, бонбони, вафли.../, та даже паста за зъби, шампоан, сапун, има хомеопатична паста за зъби или детските. Не трябва да се ползват много силни подправки и едновременно с хомеопатичните алопатични лекарства и да се съхраняват далеч от същите. Далеч от силни миризми. И да не се ползват препарати от рода на белина и др. дезифектанти или бои. И всичко това докато пиеш хомеопатични, защото иначе изгубват действието си. Също така 15 мин /преди храна/ след като си го взел може да ядеш и пиеш или  1час след храна. А за действието незнам не съм го ползвала по принцип избягвам коктейлите. Мисля, че помага при хрема, но до тук. По този въпрос се надявам да ти отговори някой с повече опит. Мисля, че някъде из форума съм срещала коментари за  Коризалията. Провери. Peace

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 190
Кво става пак, бре, Юзърке?!

# 3
  • Мнения: 1 559
И в действителност какъв ефект има ?

В действителност Коризалията е поредната хомеопатична боза на Боарон и съдържа 6 (шест!) хомеопатични лекарства, което е в противоречие с един от основните принципи на хомеопатията. Няма как нещо, което не спазва законите на определена наука, да се числи към нея, т.е. Коризалията (както и всички други смесици от монопрепарати) се води хомеопатично лекарство само защото е каша от няколко потенцирани лекарства. Ефектът понякога е привидно добър (симптомите се потискат на по-дълбоко ниво или пък едно от лекарствата в комбинацията се оказва подходящо), но често просто картината се замазва или ... доста могат да са непредвидими ефектите. Трудно ми е да си представя каква каша се получава при прием на толкова много хомеопатични лекарства наведнъж. Реакцията на всеки пациент би била различна и вероятно зависи най-вече от личната му възприемчивост към всяко от лекарствата. Но по-скоро бих очаквала известен елемент на доказване (нищо че всяко от 6те лекарства, които влизат в състава на Коризалия, е в потенция 3 CH) - който наистина може да е непредвидим и подвеждащ.  Не бих ползвала комбинирани "хомеопатични" препарати - нито за себе си, нито за детето. Naughty
И използвам темата пак да кажа - не предпиемайте самолечение или лечение препоръчано от НЕхомеопат! Да, може и да помогне. Възможно е. Но пък възможно е и просто да се замажат симптомите и проблемът да се вкара на по-дълбоко ниво или да се докаже лекарството (което винаги е неприятно, а последствията могат да се окажат и непоправими). Както една съфорумка Heart Eyes казва: "Не стреляйте в тъмното на посоки!"

# 4

Общи условия

Активация на акаунт