СУРОВОЯДСТВО - хлътнало коремче за два месеца

  • 58 699
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 958
Първо да те поздравя miranda за страхотните резултати   smile3501  smile3501 smile3501!!!!!!
Аз съм против кашкавала, но за меда в малки количества.
Захтина е много полезен за (extra virgin) също и нерафинираното олио.

освен плодове,зеленчуци и ядки,какво друго ядеш?

irin4ica благодаря за поздравлението, аз също ти го връщам  Hug - ти и твоето семейство също сте постигнали перфектен резултат. Мед ям много рядко, на няколко дена една чаена лъжичка, просто питам за затвърждаване на ''моята теория'' /сама се боря с килограмите без да слушам това и онова мнение, тази и онази диета, защото каквото помага на едни, при други не работи (при мен)/ Зехтина ми е обикновен мисля (незнам как се казва, ползвам го рядко - на няколко дена веднъж). Когато реша да се наградя с нещо ям кашкавал (любимата ми солена храна), сирене, месо и т.н. много рядко и по малко... 

lamita с риск да се стресираш/те... само плодове, зеленчуци (сурови или на салата само със зехтин) + вода, кафе, чай... В дните на силен глад може би кашкавал или сирене, сурови бадеми или орехи... Имам една седмица прекъсване на японско чудо (не проработи)... С една дума обичам да си хапвам какво ли не, но докато не сваля килограмите и докато мога така да издържам, дано интусиазма и волята ми са постоянни само това си и ще си позволявам... А иначе едвам се издържа, като хора ни се дояжда всичко... Просто за един по здраволсовен начин на живот, дали сме пълни или слаби, дали ще сме суровоядци, вегетарианци, месоядни, нвд и т.н. просто факт е, че полезно и препоръчително ще си остане теорията за консумацията на сурови плодове и зеленчуци в по големи количества от концентрираната храна...   bouquet

# 16
  • Мнения: 29
Това е изключително добра идея...поне сега пролетта,малко за пре4истване на организма след зимните хапвания,меса и манджи си е направо супер...И аз се замислям,въпреки,4е съм на Нисковъглехидратна диета,ама и там си позволявам да хапвам забранени неща понякога..Предполагам,4е баща ти,а и ти се 4увствате много освежени....ензимите са страхотен енергоносител...спомням си,преди год, карах на прясно изцедени сокове известно време,направо такъв прилив на енергия имах,и корем4ето ми никога не беше подуто...супер е идеята,много ми допада...Моля те,разкажи ни подробности,за каквото се сетиш...на вси4ки тук ни е много интересно както забелязвам.Много ти благодаря предварително..Един въпрос: Преди да по4неш диетата,така да го нарека,правила ли си из4истване на организма с клизми или някакви такива подобни процедури?По време на суровоядството,правят ли се някакви по особенни неща? А спорт?    bouquet
[/quo

Наистина човек се чувства страхотно.
Не не съм правила никакви пречиствания, защото самото то си е едно голямо пречистване. В продължение на няколко дни изключвах постепенно всичко готвено за да ми е по-лесно.
 Малко ми е трудно да давам инфо без кнкретен въпрос защото не знам какво точно да кажа.
 
Искам само да ви уверя, че бързо се свиква. Даже след време започваш да гледаш на всичко зелено като на храна...

А за тренировките аз сега тръгвам на фитнес и след седмица 6те споделя дали се измарям бързо или напротив.

И пак да напомня за КЪЛНОВЕТЕ те са най-важни. Сам
о тях да ядете няма да сбъркате

# 17
  • Мнения: 29
irin4ica,би ли споделила как приготвяш кълновете.

Препоръчвам ти да си вземеш някаква книга за покълване на семена за6тото в тях има таблици за това колко време трябва да се кисне всеки вид и т.н.

# 18
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Подкрепям този начин на хранене Peace Като добавка към темата ще ви пратя няколко линка за покълване на семена (надявам се да ви бъда полезна):

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=dietes&Number=1939808 … &sb=&vc=1
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=vege&Number=194168223 … &sb=&vc=1
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alternhealt&Number=19 … &sb=&vc=1

Аз лично я карам мързеливо и си купувам готови покълнали семена из диетичните магазини. Много са вкусни. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 5 289
Малеее направо ме сбъркАхте ooooh!
Миранда евала просто,поздравявам те за упоритостта и издръжливостта.  bouquet
А кажете сега суровоядки,тия лещи,млещи сурови ли се ядът? #Crazy
Дайте още примери за суровоядство,че две месеца само на плодове и зеленчуци трудна работа,нещо луканки,шунки мунки,такива работи може ли да се ядат,нали са сурови newsm78.....

# 20
  • Мнения: 1 424
И на мен ми стана интересно  Grinning
Доколкото разбирам може да се хапват- плодове,зеленчуци,млечни продукти,ядки и кълнове. Друго?  Laughing
Може ли например яйца ?  аз много ги обичам и няма да мога да се лиша от тях за по-дълго време...
На мен този режим ми прилича по-скоро на полу-вегетариански, аз мисля че суровоядството изключва и млечни продукти  Peace  Но много ми допада (полу-вегетарианския) , дори за начин на живот,а не просто диета  Peace

# 21
  • Мнения: 1 418
Колко кг. се свалят горе-долу на
месец?Аз имам да свалям 5-10кг.
И освен това резултата продължителен
ли е?Да си сметна за морето... Mr. Green

# 22
  • Мнения: 6 958
И на мен ми стана интересно  Grinning
Доколкото разбирам може да се хапват- плодове,зеленчуци,млечни продукти,ядки и кълнове. Друго?  Laughing
Може ли например яйца ?  аз много ги обичам и няма да мога да се лиша от тях за по-дълго време...
На мен този режим ми прилича по-скоро на полу-вегетариански, аз мисля че суровоядството изключва и млечни продукти  Peace  Но много ми допада (полу-вегетарианския) , дори за начин на живот,а не просто диета  Peace

Мила да ти кажа и аз до колкото литература изчетах баш баш суровоядството си е чисто и просто сурови плодове и зеленчуци + ядки... Но по отношение на млечни продукти и шУнки мУнки  Wink съм босаааааа идея си нямам...  newsm78 Аз казах в началото за мене какво е суровоядството, иначе съм съгласна с теб, това с млечни и яйца примерно си е чисто вегетарианство... Но всеки нарича този тип хранене по различен начин  Peace и както казваш за начин на живот си е екстра..., ама нали сме прасУета в човеШки облик и ние като хора искаме да мандЖораме дори и понякго вкусни сладкиши и т.н. и става коФти и язЪк за вегетарианството до момента  Joy hahaha Joy Шегичка  Wink Wink Wink

# 23
еее браво на мен , излезе че съм суровоядка  Joy
аз като имам да свалям кг в повече ( както в момента ) и се храня точно по този начин, за един  месец имам две прегрешения - сварени овесени ядки... по простата причина , че никога не съм се замисляла че суровоядстовото е диетата която тр да спазвам, просто се ограничавам до минимум...
гледам да приемам само естествена, прясна храна
плодове, зеленчуци, фрешове ... от време на време сурови ядки, но те са ми лукс, защото пълнея от тях ( е сигурно има значение че като си купя един пакет, било то бадеми, лешници, орехи ..., той задължително е 400 г и половината го изяждам на един дъх, това със едната шепа на ден и т.н. просто няма как да стане, както се казва - без едно мога , с едно не мога - изобщо тук волята ми не работи )
и тъй де, спазвам и лунната диета, при това се стремя да правя 3-дневния режим, нямам кантар да заявя резултати, но имам убедителна разлика, продължавам упорито, просто искам да се стопя
само този трик с кълновете съм го пропуснала... хмх, а толкова си падам по такива екзотики
+ още едно примерно блюдо в ограниченото ми меню, ура  smile3501

ако ме питате как успявам .... нямам избор, правя ремонт на кухнята и нямам никакви условия за готвене, дори на най-елементарни неща, зелената салата ми отнема 2 часа, особено миенето после ( което извършвам в банята... ) - просто кошмар
все пак когато адът свърши не мислия да се отказвам от режима, имам още за доизкусуряване... newsm53

но ако говорим за усещане определено се чувствам супер, обаче не пуша и не пия алкохол, кафе също ... и вземам много витамини като добавки и честно освен килцата виждам изчистване на лицето ( по принцип кожата ми е проблемна ), самият ми тен е по-бистър

така че смело се захващайте , дори само за известно време като очистване, а после може да си правите разтоварващи периоди за поддържане, ако резултатите не ви стигат да се убедите в предимствата на рационалното хранене, се замислете просто какво слагате в стомаха си ежедневно, от какво е приготвено то, при какви условия ......... и най-вече сигурни ли сте ?
аз така се отказах от всякаква готова храна, просто съм отвратена... затова се храня така , иначе сега разбирам че това се нарича суровоядство, просто не се бях замисляла и правила подобни асоциации...
е, стига съм флудвала, успех на тези, които се решат да пробват, дано и вие да се похвалите скоро - поне с усещане за прилив на енергия и тонус   bouquet

П.С. а това със сушените меса хич не ми хареса....мн гадно ми се вижда, не е ли по-добре по отношение на месото да се отклоняваме от суровоядството и  да се хапва примерно на определен период някаква риба или пиле, приготвени по диетичен начин, не мисля че е по-малко здравословно от изсушеното месо, като знам какви бактерии може да развие ... няма нищо общо с тези в киселото мляко .....гррррр
така си мисля поне, ако не съм права, моля обяснете ми, интересно ми е?

# 24
  • София
  • Мнения: 7 765
Ами май сега като чета, аз съм си суровоядец.  Laughing

Ям само плодове, зеленчуци, по- много малко сирене и от време на време риба (май само тя не се вписва ).

За половин година си възстанових старото тегло - по-лекичка съм с 14 кг , талия - 8 см, гръдна - 8 см , ханш - 10 см.

Доволна съм и вече повече от  година продължавам да се храня така.



Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 10:15 от Иля

# 25
  • Мнения: 1 120
не е за мен този начин на живот.аз без кашкавал,много риба и мед не мога.

# 26
  • Мнения: 6 958
не е за мен този начин на живот.аз без кашкавал,много риба и мед не мога.

Аз също но меда не го долЮбвам  Peace Всичко с мярка това е истината  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 5 640
Трябва да се знае ,че суровоядството не е начин на хранене за цял живот.То се прилага само като дозирано лечение при редица заболявания и диети.Храненето изключително със сурова храна е нефизиологично за здравия човек.Големите количества целулоза в суровата храна могат да влошат храносмилането и да засилят гнилостните и ферментативните процеси в червата.Хората, страдащи от колити,от заболявания на черния дроб и жлъчните канали,трудно понасят режимите на суровоядството.Така ,че трябва да се внимава,препоръчва се около две трети от храната да е от сурови продукти.

# 28
  • Мнения: 4 053

 Пробвала съм. Не издържах дълго  ooooh!

оф,и аз ooooh!

# 29
  • Мнения: 154
Съжалявам но на бързо минах темата, може и да съм пропуснала- леща можели да покълна/защото това имам само в момента  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт