Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 март 2007, 15:54 ч.

Питка Слънце

• 721
  • 6
  •   1
Отговори
  • Бургас
Продукти
1кг.брашно
1пакетче масло
1с.л сол
1кубче мая
3яйца
3с.л олио
1кофичка кисело млеко
1с.л захар
Приготвяне
брашното е кладенче прибавят се солта,захарта,яйцата,олиото и киселото млеко.Маята се разтваря с половин ч.ч хладка вода и се прибавя към останалата смес.Всичко се меси докато спре да лепи.Тестото се разделя на 2 топки който се разточват.Като се пазточи всяка топка се маже с разтопеното масло,после всяка топка се усуква като мартеница и се реже единпът/така единпът/ така слага се в намаслената тава и се оставя хубаво да втаса. Като втаса отгоре се маже с разбит  жълтък и олио и се пече в загрята фурна на 220градуса. После се намаля на 160-180градуса.След като се изрече се вади от фурната ръси се с вода и се покрива с кърпа

# 1
  • преди Бургас - сега София
Тази питка я знам от майка ми и за всеки повод само нея си правя. Наистина е много вкусна.

# 2
  • Бургас
да страхотна е по вкусна питка не съм яла

# 3
Аз само такава питка права и мъжът ми най-много обича да слагам вътре и сирене.

# 4
  • София
И майка ми я прави, слага и сирене, наистина е много вкусна! Дано някой ден се науча да я правя и аз като нея Blush

# 5
  • БГ-изток
Само не ми стана ясно как се реже един път така и още един път.....Би ли обяснила по -подробно!?Благодаря!

# 6
  • Бургас
нарежете рулото на правоъгълни парчета след това нарежете правоъгълното парче под ъгъл на две да се получат два еднакви триъгълника .Успех

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт