Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора

Sofia

Здравейте!
През август ще стана майка на близнаци
или по-скоро на тризнаци, защото вече имам прекрасно момченце на 8 месеца.
Чувала съм, че раждането и отглеждането на близнаци е по-трудно. Ако сте майки на близнаци или познавате такива,  моля ви споделете вашия опит и впечатления!
Цитирай

Кори Селести

Smile))  аз такъв опит нямам...обаче на моят приятел майка му е била в подобна ситуация:) голямата и дъщеря е била на 11 месеца, когато е родила близнаци...Smile .... ами...ако няма кой да ти помага....стисни зъби!:)
обаче си има и весели моменти, горе главата, леко раждане, леко гледане и много, много усмивки от трите котета ти пожелавам!!:)))
Цитирай
Със сигурност ще ти е доста трудно, но РАДВАЙ се на щастието си.Аз почти се разплаквам като видя близнаци(нямам такива), това е някакъв вид дар от Природата или Бога, който малцина получават. Всичко хубаво!
Цитирай

София

Хе хе най-накрая си намерих сродна дуичка Very Happy  Very Happy  Very Happy
Аз живот и здраве през октомври ще ставам майка на близнаци, така че опит нямам Crying or Very sad , ама можем да си споделяме това онова. Аз например още не съм избрала къде ще раждам - ти направи ги го вече ? Дай идея ...
 Razz
Леко бременеенее Laughing
Цитирай

Of the present and into the future

Здравей и 4естито! Razz
Аз имам 15м. близнаци-диваци,гледам си ги съвсем сама(живея  в 4ужбина) още от самото на4ало,трудно е,но си заслужава -всяка минута прекарана с тях е като дар. Very Happy
За раждането не се притеснявай,вси4ко минава и се забравя.Ако има6 въпроси пи6и.
Успех!
Цитирай

Varna

Zdraveyte stanahme tri maicheta koito chakame bliznaci :)moite shte doidat kraq na mai nachaloto na iuni . Da bada po tochna dve bliznachki. Znaeteli mili mamcheta v ponedelnik hodih po obqva za edna kolichka s majleto 10min sedqhme i nakraq se sheguvkahme che shtee po dobre da ne rajdam Smile vqrvayte golqma ludnica no malkite divaci bqha mnogo sledki e malko palavi no nqma kak dechica .Takache nea se plashim  Very Happy

Lekichka Laughing
Цитирай

Sofia

I az sum mama na bliznaci  i da buda po-to4na , na dve ednoqi4ni blizna4ki : Ralica i Elica . Te sa po4ti an 9 meseca( na 18 april 6te gi napravqt) i sa radostta na mama i na tati , to nqma kak prosto ...
Makar i da ne o4akvah da imam bliznaci , ne kriq , 4e sum adksi 6tastliva ot fakta ....

Celuvam vi mami ( bude6ti i nastoq6ti ) , leka bremennost i spokoini bebeta vi jelaq , neka bebetata vi budat kato slunceto tuk dvoini , daje i troini), vinagi usmihnato , e i ponqkoga zabuleno v obla4eta , za nastroenie.....

Vsi4ko naiiiiiiiiiiiii  !!!
Цитирай

София

Здравейте душички!!!
Ето и  мен -мама на двама юнака двуяйчни според мен близнаци Оги и Ники:))Моята мечта се сбъдна Laughing Аз също си отглеждам дечицата самичка-когато бяхме на два месеца нашия тати влезе в казармата(висшист)по коледа(2002) се уволни.От януари  2003 постъпи на работа в София ,а ние си останахме пак тримката във Варна.Тате си идваше в месеца за ден ,понякога и през месец ни посещаваше:((Но се справихме Smile)Сега вече сме си заедно в София и сме много щастливи Very Happy

Стискаме палци за леко раждане Smile

А  кой знае един ден може да се организираме и да се видим:)
Цитирай

Barcelona, Spain

Идваме още подкрепления от близнаци,
е, появата ни е предвидена за началото на октомври, но нека не забравяме, че близнаците идват на бял свят с известно нетърпение.
Хайде кураж, настроение и здрави кореми!
Цитирай

София

Браво-оо-о-о-о-о Laughing
Увеличаваме отбора !
В събота ги видях моите - главичките им са по 21-22 мм в 12 г.с. и мърдат с ръчички и краченца Razz  Razz  Razz
Малко съм отслабнала, което е радостно за мен щото съм си дебеличка  Embarassed , но лекарката ми ми се кара - не било много хубаво. Question
Леко бременеене на всички бъдещи мами !!!
Цитирай

Barcelona, Spain

Вече майки,
как родихте близнаците си, нормално, секцио или?
Много по-различно ли е от раждането на едно дете, ако имате база за сравнение?
Колко време ви държаха в родилното? И как ги хранихте, (храните, изхранвате)?
Цитирай

Sofia

vedrra , az rodih sekcio , za6toto ednata se be6e oburnala , ne iska6e da si pokazva li4iceto a dupeto Smile . Ina4e rajdaneto ne znaq kolko po-razli4no e ot tova na edno dete , no sus sigurnost e pone po dulgo ....
A az gi kurmih do 5 msec , na4aloto , posle minahme na adaptirano mlqko , a sega ob6to vzeto na ka6i4ki , mlqko , sok4eta , ne sa nikak q6ni , naprotiv kato me vidqt s hrana da otivam pri tqh i rewqt....
Цитирай

Barcelona, Spain

NaNa, колко големи се родиха твоите кукли, имаше ли голяма разлика в теглото? Много се пише за многоводието на единия близнак, ти имаше ли проблеми с това?
Цитирай

Sofia

vedrra , nqmah problem s mnogovodieto . Moite sa ednoqi4ni blizna4ki , ne znaq dali ima nqkakvo zna4enie de , no se rodiha s po4ti ednakvi rameri , i dvete bqha po 3 kilograma ( ednata s 50 g.po-malko ) , a i zabravih da kaja , 4e ne stoqhme mnogo vreme v bolnicata , na 3 den ni izpisaha.
Цитирай

Of the present and into the future

Цитат на: vedrra
Вече майки,
как родихте близнаците си, нормално, секцио или?
Много по-различно ли е от раждането на едно дете, ако имате база за сравнение?
Колко време ви държаха в родилното? И как ги хранихте, (храните, изхранвате)?

Аз родих секцио,първият близнак бе6е тръгнал с дупето напред,а втория леже6е напре4но.
За мен вагиналното раждане на близнаци е оправдано само ако и двата плода са с глави4ката надолу,другото си е рисковано.Имам позната която роди първото бебе нормално,второто се извъртяло по време на котракциите,тоновете му се изгубили  и я срязали. Shocked
Мен ме оперираха в петък и ни изписаха в понеделник(3 ДНИ).
Отна4ало ги кърмех,но това трая само 40дни(спря ми кърмата),след това бяхме на формула,захранихме се на 5м.,а днес папаме вси4ко. Razz  Razz  Razz
Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора