Пюре от коприва?

  • 9 458
  • 12
  •   2
Отговори
  • Мнения: 193
Мами знаете ли от кой месец се дава пюре от коприва на бебоците?Сега идва сезона на копривата, а тя е доста богата на желязо и ми си иска да му направя пюре но незнам дали вече може да му давам newsm78

# 1
  • Мнения: 1 290
Аз смятам тези дни да си набера и да му я приготвя с малко оризово брашно
Захранваме се от как навършихме 6 месеца мноооооого бавно (разбирай, че направо си е още на кърма)


Друг е въпроса колко е желязото в копривата

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз вече дадох коприва и я направих с ориз на пюре, дъщеря ми я хареса изключително много. Беше на 7 месеца и половина.

# 3
  • Мнения: 348
Аз още не съм захранвала, но една приятелка в осмия месец дава коприва на дъщеричката си, не каша само от коприва, а смесена. От друга страна /не го казвам като нещо отрицателно по повод даването на коприва и спанак/ но четох, че най-новите изследвания показали, че както в спанака, така и в копривата почти няма желязо, всичко се дължало на грешка при писането на десетичната запетая  #Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Някъде по таблиците за захранването във форума четох, че "зелените" продукти се дават след 10ти месец, заради повишеното ниво на нитрати в тях.

# 5
  • Мнения: 8 242
Сефте днеска давам спанак.. Предполагам с копривата по същия начин - след 10 месец.. И я накисни 1/2 час във вода сурова - сда се махне ако има нещо - нитрати блабла  Peace

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 056
Някъде около 9-10 месеца съм дала коприва, тогава й беше сезонът.

# 7
  • Мнения: 2 381
Скоро дадох за пръв път, преди няколко дни.
Някъде по таблиците за захранването във форума четох, че "зелените" продукти се дават след 10ти месец, заради повишеното ниво на нитрати в тях.
Peace

# 8
  • Мнения: 1 737

Някъде по таблиците за захранването във форума четох, че "зелените" продукти се дават след 10ти месец, заради повишеното ниво на нитрати в тях.


Високото съдържание на нитрати не се ли получава само при изкуственото наторяване?! Аз не знам някъде да отглеждат специално и да торят копривата.
 newsm78

# 9
  • Мнения: 3 423
момичета Hug аз за лапада знам,че не е алерген и може от по рано ако искате пробвайте и такава каша

# 10
  • София
  • Мнения: 2 162

Някъде по таблиците за захранването във форума четох, че "зелените" продукти се дават след 10ти месец, заради повишеното ниво на нитрати в тях.


Високото съдържание на нитрати не се ли получава само при изкуственото наторяване?! Аз не знам някъде да отглеждат специално и да торят копривата.
 newsm78

Не само. Имало го и природно в "зелениите", което не е вредно за възрастните и се счита за нормално количество, но за едно 6 мес. бебе например с недостатъчно зряла храносмилателна система може да е проблем. Ще потърся източника на информация и ако го намеря, ще го дам тук.

За съжаление не мога да намеря точно от къде съм прочела това обяснение за копривата, но явно не съм единствената. Ето тук Мъни също казва, че всички зеленолистни натрупват големи количества нитрати. Между другото много майки изкисват предварително във вода, защото се смята че така решават проблема с нитратите. Сигурно е така.
За копривата специално- на всичкото отгоре тя съдържа и хистамин и е мъхеста, т.е. водят е като алерген и аз не бих дала на 6-7 месечно бебе.  Peace

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 16:35 от lilfi

# 11
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз от 3 дни давам спанак дано не съм избързала много,но първо го пробвах суров на салата и като не ми раздразни стомаха реших да го давам на бебчо.Коприва също като поизлезе мисля да му дам,но да си я набера за да знам че е чиста Peace

# 12
  • Мнения: 487
Здравейте.
Попадна ми коприва със сигурен произход. Дали мога да я дам, или по-добре да не рискувам толкова от рано? Захранваме се от почти месец.

Общи условия

Активация на акаунт