Отказват стимули за трето дете

  • 2 358
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
Месечният доход да се намалява преди плащане на данъци с 90 лв. за първо дете и с още 60 лв. за второ, предложиха от КНСБ. За трето дете нямало нужда от облекчения, защото българинът не раждал по толкова.
Това национална или етническа принадлежност е?
Ако е национална - тогава написаното е глупост. Ако е етническа - тогава циганите и помаците спокойно могат да осъдят държавата, при това съвсем основателно.
Ако ще конкретизираме повече - то и българинът не ражда, а жена му.

Честно казано не ми пука дали съседката е от ромски, или антарктически произход. Тук сатава дума не за помощи, а за данъчни облекчения. Това означава че въпросната съседка би трябвало да работи и плаща данъци. Това решение според мен е пълна глупост.

# 16
  • Мнения: 3 740
Честно казано не ми пука дали съседката е от ромски, или антарктически произход. Тук сатава дума не за помощи, а за данъчни облекчения. Това означава че въпросната съседка би трябвало да работи и плаща данъци. Това решение според мен е пълна глупост.

Именно.

Че е глупост, глупост е, за щастие още не е решение.
Но е логичен резултат от държавната политика по отношение на многодетните семейства. Всичките ми предишни постинги искат да кажат това.

# 17
  • Мнения: 2 891
Е, нямам думи!

# 18
  • Мнения: 370
въпросната съседка би трябвало да работи и плаща данъци.
Точно така! С РЕАЛНОТО семейно подоходно облагане ще се облекчават хората, които работят и получават заплата, а не социални помощи. Хората със социални помощи изобщо не плащат такъв данък и релно това не ги касае. Но при нашите популистки лозунги това остава скрито.

# 19
# 20
  • Мнения: 656
Аз наблягам на това, че написаното е расова дискриминация. Независимо от истинските причини, прилагането на дадени законови мерки на база на факт присъщ на дадена етсническа група си е явна дискриминация и въпросните етнически небългарски групи имат пълното основание да осъдят държава за дискриминация.
Друг е факта, че го правят не за да стимулират някаква раждаемост в определена група (мое мнение), а за да увилачат още начините за попълване на бюджетния излишък.

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз наблягам на това, че написаното е расова дискриминация. .

Точно такова е .... не исках да го пиша в началото , защото все защитавам ромите ...но най- вероятно също те са причината за намаляване на помощите  Rolling Eyes

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А по повод статистиките - лично съм виждала как цигани се определят като българи. Та мисля си колко от многодетните наистина са българи.

Смяташ ли, че 224 125 циганки са се определили като българки? Според последното преброяване такъв е броят на българките, родили 3 и повече деца.
Не, не смятам, но допускам, че е възможно поне половината от тях да са от малцинствата.

Не желая да споря за това.
Но ако наистина управляващите мислят за такова ограничение, то не е заради циганите, но сигурно с тях ще се оправдаят. На мен ми е ясно, че те данъци и такси не плащат, те само получават.

# 23
  • Мнения: 3 271
Аз наблягам на това, че написаното е расова дискриминация. .

Точно такова е .... не исках да го пиша в началото , защото все защитавам ромите ...но най- вероятно също те са причината за намаляване на помощите  Rolling Eyes

Ами аз не ги защитавам по никой начин. Но ако някоя ромка/ром работи и си внася данъците като всички нас, защо държавата да не върне и на него някакъв данък, заради това, че има деца!
Това е съвсем различно спрямо даването на помощи САМО защото си родил поредното си дете.
В този смисъл да няма данъчни облегчения за родители на 3 и повече деца е... как да го нарека... цинично е слабо.
Освен, ако тези министри не са "зелени" и са реши, че е крайно време да намалим раждаемостта, защото и без това населението се е увеличило 3 пъти (поне) за последните 60 години. Но някак се съмнявам това да са им доводите  Whistling

# 24
  • Мнения: 7 821
Може пък да ги е страх да не би всички да решим да раждаме деца и да няма пари за бюджета  Twisted Evil .

Поредното безобразие  #Cussing out !

# 25
  • Мнения: 11 607
По точно подобни причини за сега се въздържам да родя трето дете, а много искам.

Не така..... За да имаш повече от 2 деца, на първо място е желанието, а ти го имаш. Второ - щом имаш 2 деца - значи знаеш,че за тази работа на щъркела не се разчита и Трето - действайте смело...... Пък много важно статистиката и държавата......

Пък може един ден да се променят нещата и тогава да не съжаляваш,че имаш повече от 2 деца! В края на краищата нали затова се борим - за по-добро бъдеще - тук и сега! Аз вярвам,че ще успеем! С общи усилия и желание!

Благодаря на secretgarden   bouquet , че и е направило впечатление статията и се е възмутила.... И на всички, които ни подкрепят!

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 17:10 от Мама Цоцоланка

# 26
  • Мнения: 819
Би било прекрасно,ако повече българи имаха по 3 деца,щото нацията ни е тръгнала към гибел.По принцип не искам да дискриминирам  останалите етноси,но с многото деца при тях доста се злоупотребява.А и не съм съгласна с това,че малцинствата все са пренебрегнати,но това е друга тема...!

# 27
  • Мнения: 1 470
   Хайде и аз да се включа в защита на многодетните,каквато съм и аз!Както казва Секстет по нагоре,във връзка със сравняването ни със Испания-МЕН НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ КОЛКО ВЗИМАТ ЦИГАНИТЕ,ИНТЕРЕСУВА МЕ ОТНОШЕНИЕТО НА ДЪРЖАВАТА КЪМ МЕН,И МОИТЕ ДЕЦА!Защото когато аз отида на пазара и купя три панталона,три топки,или три колелета,аз плащам дедесетата върху тези стоки...Когато плащам данък сгради-тъй като се налага да живеем в по голями апартаменти,аз отново плащам по голям данък,както върху сградата,така и зао боклука...Когато пътуваме някъде,пак плащаме всички разноски в троен размер...Когато записвам децата си на курсове,спорт или други занимания,аз отново плащам тройно...Когато дори се возим в градският транспорт-не ме питайте колко ми излиза на цялото семейство да сляза до центъра на София с рейс,и примерно да отидем на едно кино-та всичко отново се плаща в троен размер...ТА НАПРАКТИКА ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ АЗ СПОНСОРИРАМ ДЪРЖАВАТА,А НЕ ТЯ МЕНЕ...Та си мисля не е ли редно както във бизнеса,така и в живота,при по голямо количество поръчана стока,или услуга да се дават отстъпки?!

# 28
  • Мнения: 3 479
Аз наблягам на това, че написаното е расова дискриминация. .

Точно такова е .... не исках да го пиша в началото , защото все защитавам ромите ...но най- вероятно също те са причината за намаляване на помощите  Rolling Eyes

Ами аз не ги защитавам по никой начин. Но ако някоя ромка/ром работи и си внася данъците като всички нас, защо държавата да не върне и на него някакъв данък, заради това, че има деца!
Това е съвсем различно спрямо даването на помощи САМО защото си родил поредното си дете.
В този смисъл да няма данъчни облегчения за родители на 3 и повече деца е... как да го нарека... цинично е слабо.

Напълно подкрепям Миллена. Това е и моето мнение. Всички трябва да имат равни права и задължения, а не някои да са по-равни от другите, независимо за кого става дума.

# 29
  • Мнения: 1 470
   А и да добавим факта,че ние многодетните отглеждаме поколението което утре ще работи,за да осигурява пенсиите ни,болничните,и всички държавни приходи,а и разходи...И след всичко това,не смятате ли че сме си заслужили поне едно подоходно облагане за трето и ---дете?!Тук не правя разлика в етносите,във възможностите,и пр.

Общи условия

Активация на акаунт