За повръщането на бебето!

  • 1 416
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 251
И ние бяхме така до 10 месец. На мен ми бяха казали,че е лакома и доста си хапва. Хем повръщаше, хем качваше по 1.5 кг.  Laughing Според мен е нормално и няма нужда да се тревожиш. Лени от тогава не е повръщала. Майка ми беше казала, че и брат ми е бил така до 1 годинка.  Запаси се с лигавници  Wink и си се гледкайте  Hug

# 31
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
С възглавница под матрака реших проблема още втория месец.  Peace

# 32
  • Мнения: 649
Единият много повръщаше, докато стана на 5 месеца. Педито ми каза, че детето повръща излишното, въпреки, че на мен ми се струваше, че повръща всичко. Въпреки, че повръщаше, наддаваше много добре.
Може и само а спре да повръща, но питай педиатър си.

# 33
Дани също повръщаше много,ама много.Имала съм моменти,когато оливаше целият гардероб.Консултирахме се с гастроентеролог,който ни преглеждаше всеки месец,значи наблюдаваше самият хранопровод,дали се стеснява или не.Предписа ни Фризовом.В началото още докато го кърмих му го давах с лъжица,но след това като минахме на АМ,започнахме със отделно шише,в което приготвях фризовома и в друго,което другото мляко.Това продължи докато навърши 6месеца.Спря.Но сега като започнахме кухнята/на 10месеца/се повтаря същото, започна пак да повръща.Сега вече на година все още пасираме всичко/не че недъвче/ и незнам докога ще продължи това чудо.Но най много ни помогна Фризовома,но все пак трябва да ти предпише доктор.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 248
Сега се сетих,че е препоръчително да се дава мляко като Аптамил,защото е на гранули а не прахообразно и при ядене по-добре сляга в стомахчето на бебо и се предовратява провръщането.И двете ми деца са отгледани с Аптамил и не са повръщали. Peace

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 559
Синът ми повръщаше така, за мой срам не помня до кой месец. Сега племенницата ми(сега е на 8месеца) е същата, но и на сестра ми и казаха, че просто трябва да израсте и ще спре. На нея известно време и помагаше Аптамила  - но си има специален анти-рефлукс си пише на опаковката, има го и при нас.

# 36
  • Мнения: 2 015
Здравей!
За повръщането четох в едно списание, че една майка разбрала, кога детето и не повръща, тогава когато се храни на части.Например му даваш 50гр. и изчакваш 20мин., а след това му даваш останалото Peace.

# 37
  • Мнения: 209
първо кажи кърмиш ли или сте на Ам?защото често децата на Ам повръщат повече не за друго, а просто, защото майките спазват количеството посочено на кутиите и прехранват децата!ако сте на Ам ще те посъветвам да пробваш схемата месеците на детето умножени по 10 +100, напр. 2 месецапо10+100, т.е 120гр. трябва да изяжда!ако е такъв случая е възможно да повръща от прехранване, на приятелка детето много повръщаше и откакто мина на тази схема спря!!!успех!! Peace

# 38
  • Мнения: 339
Крисчо започна да повръща изведнъж около 20-я ден и внезапно спря на 3 мес.-израсна го. Ако няма проблем с наддаването не е толкова страшно, но е много неприятно Sad

# 39
Алекс спря да повръща когато започнах да му давам FrisoVoom  Peace

# 40
  • Мнения: 1 264
Калоян още повръща. Така е от раждането. Много се бях притеснила, но лекарите ми казваха, че щом наддава по 1 кг на месец, значи всичко е наред. Днес бяхме на консултация и се оказа, че за последния месец е качил само 100 гр. Чудя се дали да не го заведа на специалист?  newsm78

# 41
  • Мнения: 1 367
малко съм невежа по въпроса,какво е рефлукс?Питам,защото моят син също повръща доста често,включително малко преди хранене.Ядем Фризовом и Фризолак 1

# 42
  • Мнения: 289
steli76   рефлукс е незрялост на храносмилателната система.Харахтерезира се с болки в стомахчето,нежелание да се стои по гръб и повръщанае.Не се лекува и изчезва докъм 6 -тия месец по принцип.Макар че ние още си повръщаме,макар да отшумява.А преди бяхме като вас  доооо следващото хранене връща ресто  Laughing Не се тревожи,щом наддава и е добре всичко е ок.Ще го израстнат

# 43
  • Мнения: 28
моят бебо също много повръща но педи ми каза че сигурно преяжда.Не съм много сигурна че е така защото той есамо на кърма и яде колкото си изтегли но забелязах че най често повръща когато има колики и като се свива от тях

Общи условия

Активация на акаунт