Давате ли на децатаси пресни зеленчуци?

  • 2 256
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Давате ли  от пресните зеленчуци като домат, краставица, зелена салата и пр. ? Имам предвид сега, когато не са сезонни и нивото на нитратите в тях със сигурност е завишено, но все пак... Аз когато сложа салата на масата, каквато и да било, трудно мога да я удържа...

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 15:53 от tan

# 1
  • Мнения: 2 891
Давам, амо той не ги яде  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 4 473
 Cry Давам, ама няма кой да се докосне до тях. Мръвкояд е моята дъщеря. Tired

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Давам и ядат като невидели. Всичко ядат, без изключение. Репи купувам по две връзки, защото едната я изяждат докато ги мият. Пък и за салата трябва да останат Laughing
Никога не съм имала проблем със зеленчуците. И с мръвките Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 040
Да, давам .. пък и не мисля, че ще стане кой знае какво от няколко парченца домат или краставичка, вместо да я оставя да ни гледа, преглъща и като каже: "Искам доматче" примерно,  аз да кажа: "неможе, не им е сезона и са пълни с нитрати" ..  това просто ми е абсурдно да го кажа ..  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 716
Всичко давам. И те всичко ядат. На мама кюфтетата  Laughing

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 Joy
То не е смешно, ама и мама така им вика на моите "На баба кюфтаците". Да кажа, че изобщо не са кюфтета на вид, просто са все- и многоядни Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 7 019
Давам всичко, но той не иска нищо.

# 8
  • Мнения: 1 089
"неможе, не им е сезона и са пълни с нитрати" ..  това просто ми е абсурдно да го кажа ..  Grinning

напълно съм съгласна, аз самата никога не съм я ограничвала... Въпросът ми бе по-скоро провокиран от това, че преди няколко дни искарахме варицела, и сега организма й е абсолютно изтощен и за доброто възстановяване е особено важно начина на хранене, та по тая причина се позамислих..

# 9
  • Мнения: 1 655
Аз ги обезнитрявам първо. Накисват се в студена вода за около 20 мин, били водноразтворими. В някои зеленчуци нитратите се концентрират на определени места, например на моркова - в частта от към листата, за това се изрязва поне 1 см от моркова там, краставиците натрупват най-много в кората и от към дръжката, съответно се бели и отрязва 1-2 см от към дръжката. Зелето натрупва най-много от към сърцевината (пък аз най-много я обичам Sad )
Доматите натрупвали най-малко нитрати.
И много важно - нарязаните зеленчуци да се ядат веднага, защото нитратите се превръщат в нитрити (всъщност те са опасните) под действието на кислорода. Престояли повече от 30 мин нарязани, не трябва да се употребяват.

# 10
  • Мнения: 3 537
Ааа, не .... Crossing Arms то ние почти не ядем пресни зеленчуци, а какво остава и на детето да давам, а и без това той не иска да яде, дала съм му два пъти малко краставичка и това е.Като излезнат още малко истинските слънчеви зеленчуци тогава ще яде колкото ще.Конкретно имам в предвид за краставиците, доматите,тиквичките и салатите.   Wink

# 11
  • Мнения: 14 133
Да, давам .. пък и не мисля, че ще стане кой знае какво от няколко парченца домат или краставичка, вместо да я оставя да ни гледа, преглъща и като каже: "Искам доматче" примерно,  аз да кажа: "неможе, не им е сезона и са пълни с нитрати" ..  това просто ми е абсурдно да го кажа ..  Grinning
И аз. Сашо е на мама зеленчука. Мръвките много не го влекат.

# 12
  • София
  • Мнения: 750
Давам, но колкото да опитат. Малкия обожава домати и краставици, но в момента - само парченце - две.
Каката също хапва, но съвсем малко. Зелена салата въобще не разрешвам.

# 13
  • Мнения: X
Давам, да.
Освен това салатите не са чак толкова "изкуствени", имайки предвид топлата зима. Ния си умира за краставички, салата също обича, като направя една голяма купа и ядем всички, до като шаваме  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 4 668
Давам домати , краставици , моркови ... Само зелената салата е забранена за него !

Общи условия

Активация на акаунт