Кафяво течение между овулацията и менструацията.

  • 17 635
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Здравейте, момичета!
Този месец ми се случва нещо, което до сега никога не съм имала. Реших първо да попитам тук. Този месец ходих на фоликулометрия на 15-ия ден от цикъла. Доктора ми изписа Клостилбегит за стимулиране на овуто. Но 2 дни след прегледа започна едно кафяво течение, незнам как да го нарека - зацапване ли или нещо друго. Вече продължава 5 дни. А в същото време имах и болки в яйчниците, които вече спряха, но зацапването продължава. Знаете ли на какво може да се дължи това? Дали има нещо общо с овуто. Една приятелка ми каза, че може пък овулацията да ми е по-късно, в случая 17-ти, 18-ти ден, но пък цикълът ми е 28 дни. Толкова съм объркана и така ме е страх, че незнам какво да правя. С доктора се разбрахме да отида на преглед чак другия месец на 14-ия ден. Той каза, че най-вероятно ще трябва да направим и цветна снимка на тръбите. Опитваме с мъжа ми да забременея от 6 месеца, но до момента резултат няма. Cry
Моля ви, ако знаете нещо повече за това кафяво течение, напишете! Praynig
Предварително благодаря! Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 9 077
кажи на лекаря ти, че е абсурдно да ти изписва Клостил, без да ти е направил цветна снимка! Той в обратен ред ги кара май, дано не е за твоя сметка...
Виж в листовката да не би зацапването да е страничен ефект от Клостил-а. newsm78
В съседния форум ще ти помогнат повече, темата ти не е много за тука Simple Smile
Не се притеснявай само Hug

П.П Според мен е късно да ходиш на ф-я на 15 ден от цикъла, при твоя цикъл се ходи някъде от 10 ден. Смени си лекаря.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 17:45 от .:.Stef.:.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Stef, ама аз още не съм започнала да го пия Клостилбегит-а. Трябва да изчакам да ми дойде М и да го започна от 5-ия ден, така че това зацапване не може да се дължи на никакви хапчета.
Аз миналия месец също ходих на фоликулометрия на 13-ия ден и тогава доктора ми каза, че има отделена яйцеклетка от десния яйчник, но все още не бях в ову. Според него трябвало да съм в ову на 15-ия ден като се основава на това, което е видял. Но този месец, като отидох на 15-ия ден, каза че картинката била същата, отделена яйцеклетка от левия яйчник, само че според него яйцеклетките не нарастват и нищо по-нататък не се случва с тях. Затова ми каза да пия 1 месец Клостилбегит и да отида на 14-ия да ме види, за да прецени дали да продължа да го пия или да ме праща на изследване на хормони и на цветна снимка.

# 3
  • Мнения: 9 077
Ясно.
Извини ме, не съм разбрала правилно в началото ooooh! Embarassed
Надявам се някоя дама да се включи по въпроса със зацапването, аз си няма идея от какво може да е - или нещо на хормонална основа, или някоя кистичка, не вярвам да е свързано с овулацията, защото прекалено дълго продължава Rolling Eyes
И все пак - Клостила не го пий без да имаш направена цветна снимка...
А спермограма правили ли сте?

Дано се включи някой по-компетентен  Praynig

# 4
  • Мнения: 820
Този твоя лекар с главата надолу я кара! Първо се правят хормонални изследвания, спермограма и цветна снимка на тъбите и чак тогава се решава дали ще се стимулира овулацията и с какъв препарат. Аз също бих те посъветвала да си смениш лекаря, клостила не е безобидно лекарство да си го пиеш ей така за проба. За зацапването не мога да дам мнение, консултирай се с лекар.

# 5
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Чувала съм че е възможно подобно зацапване /кафеникаво/ от имплантирането на яйцеклетката, но твоето е 5 дни...не знам дали трае толкова дълго. На кой ден след ову-то ти се появи?

# 6
  • Мнения: 2 422
Незнам дали трябва да си сменяш лекаря това е твое решение Sad, все пак трябва според мен да чуеш още едно мнение newsm78. Аз имах такова течение в края на цикала моя лекар се съмняваше за шоколадова киста назначиха ми огледна лапароскопия в последствие - преди да правим икси и се оказа че имам два фолекула на левия яйчник които не искат да помръднат Twisted Evil дори пих противозачатъчни но уви там са. Не мисля че има нещо общо с тръбите но аз не съм доктор все пак нали. Иди да чуеш още едно мнение newsm78 newsm78 newsm78.УСПЕХ

# 7
  • Мнения: 4 324
Зацапването преди овулация трае съвсем кратко, не е чак толкова продължително.
Не знам каква може да е причината, тук само ще си гадаем - може да е на хормонална основа или задържан фоликул от предният месец или нито едно от двете. Иди за втори мнение при друг лекар.

Не пий Клостилбегит без да сте правили цветна снимка и спермограма!

# 8
  • Мнения: 4 302
И все пак - Клостила не го пий без да имаш направена цветна снимка...
А спермограма правили ли сте?
Точно така. Няма смисъл да се блъскаш с хормони за стимулиране на овулацията, ако не са ясни спермограмата и проходимостта на тръбите!
Това течение може да се дължи на спукването на фоликул или на превръщането му в киста. Можем само да гадаем. Зацапването може да се дължи и на недостиг на прогестерон, на полип и т.н.
Не се стряскай. Помисли си добре и се ориентирай към добър лекар. Заедно с него ще начертаете пътя. А дай Боже докато вървите по него и чудото да стане скоро!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Спермограма направихме още миналия месец. Доктора каза, че резултатите на мъжа ми били много добри.
А това кафяво течение започна още на 17-ия ден от цикъла ми, т.е. ако овуто ми е било на 14-ия ден, 3 дни след това. Но аз незнам дали изобщо съм имала овулация, тъй като лекаря ми каза, че най-вероятно нямам или поне не е както трябва. Но мене всеки месец, откакто правим бебе, а това са 6 месеца, ме заболяват яйчниците точно около дните когато трябва да ми е овуто. Съвсем съм объркана вече! Rolling Eyes
А относно лекаря, беше ни препоръчан от наши познати. Казава се Методи Генов, завеждащ отделение в "Св. София" е и работи в медицински център по безплодие "Вяра". Около 50-60-годишен е, гинеколог и андролог. Не ви ли се струва надежден все пак?
Посочете ми накой добър гинеколог, моля!
Ох, вече незнам какво да правя...! Cry Cry Cry







# 10
  • Мнения: 1 950
Hariela, нищо не съм чувала нито за д-р Методи Генов, нито за този център по безплодие "Вяра".
Струва ми се странно обаче, ако той е и гинеколог и андролог едновременно. Малко пенкилерски ми звучи. Андролога би трябвало да върви с уролог, не с гинеколог.
Ако искаш информаци за наистина добри центрове занимаващи се със стерилитет и репродукция потърси из форума.

Успех  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 626
Моя приятелка ходи при този Генов и е много доволна.

# 12
  • Мнения: 7 640
принципно такова зацапване се дължи на прогестеронова недостатъчност. Как са хормоните?

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Точно така, момичета, имам недостатък на прогестерон. Веднага се обадих на доктора и сега съм на дуфастон. Дано помогне! Praynig Praynig Praynig
Благодаря на всички ви за отговорите! Heart Eyes
Дано всяка от нас по-бързо се избави от неволите и скоро да види желаните  EFP!
Дуфастон, Клостилбегит, ... с какво ли още ще ме натъпката...?! Но ще стискам зъби и ще правя, каквото ми кажат. Сигурна съм, че рано или късно ще си имам най-сладкото бебе на света! Дай Боже... Praynig Praynig

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
здравейте,момичета.Искам да попитам на някоя от вас случвало ли и се е един-два дни преди да и дойде истинската менструация да получи нещо като кафеникаво течение.На мен на почти всеки цикъл взе да ми се получава това и се притеснявам да не би някой хормон нещо да не е наред.Ако някое от момичетата и се е случвало или знае нещо по въпроса да ми пише.Предварително ви благодаря.

# 15
  • Мнения: 902
Хариела, д-р Методи Генов нищо не разбира от стерилитет. Най-добре си потърси нов лекар.
Не пий Клостил без направена цветна снимка. понторете спермограмата в клиника по стерилитет.
Късмет.

# 16
  • Мнения: 820
здравейте,момичета.Искам да попитам на някоя от вас случвало ли и се е един-два дни преди да и дойде истинската менструация да получи нещо като кафеникаво течение.На мен на почти всеки цикъл взе да ми се получава това и се притеснявам да не би някой хормон нещо да не е наред.Ако някое от момичетата и се е случвало или знае нещо по въпроса да ми пише.Предварително ви благодаря.

Аз знам, че зацапване 1-2 дни преди цикъл е нормално, но нищо не ти пречи да си пуснеш едни хормони, цитонамазка и микробиология, както и да направиш един преглед на ултразвук.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
White, кажи, моля те, от къде си толкова сигурна за д-р Генов? Да не си ходила и ти при него? Ако наистина не е добър, да го сменям, докато е време.
А знаете ли дали Дуфастона действа на телесното тегло? Повишава ли го?

# 18
  • Мнения: 902
Да, имала съм среща с този доктор. По това време вече имах доста опит и бях при него само за консултация по съвет на познат. Втори път не съм ходила.
Според мен е добре поне да се консултираш с още един лекар.
Късмет.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Момичета, моля ви, посочете ми тогава някой наистина добър гинеголог. За д-р Райчева какво ще кажете?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Благодаря ти, White, ще те послушам. Само незнам към кого да се насоча.

# 21
  • Мнения: 902
Мога да препоръчам д-р Персенска за този случай. Тя работи в екип с д-р Стаменов, но програмата й е по-свободна.
Друг добър вариант е д-р Владимиров.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Благодаря много, White!  bouquet

# 23
Момичета,който е в момента на линия -моля ви дайте ми телефон на д-р Генов.Раждах при него преди 4 години и сега пак съм бртеменна,а загубих телефона му.Моля Ви и Ви благодаря!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Телефона на д-р Методий Генов е 0889112640, работи в М.Ц. "Вяра", ж.к. "Св. Троица" 347, там телефонът е 02 828 42 18.
Моля те, кажи ми нещо повече за този доктор. Доволна ли си от него? Вероятно е така, щом пак го търсиш. Аз от скоро го посещавам, защото имам проблеми със забременяването и искм да попадна на добър лекар. Ако не е такъв, по-добре да потърся някой друг. Би ли била така добра да ми разкажеш нещо повече за него...?! Praynig Praynig
Предварително благодаря!!!

# 25
  • Мнения: 9 077
по-добре да потърся някой друг
Сменай го, докато е време, освен ако не искаш да губиш време в лутане между диагнози и лекарства без резултат Peace
Горе са ти дали имената на страхотни лекари.

Общи условия

Активация на акаунт