Въпрос за играчките

  • 598
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 327
Какво правите, за да поддържате интереса на вашите деца към техните играчки? Аз съм се опитвала да скривам за по няколко дни част от играчките на моето бебе, за да ги забрави, но това упражнение е почти без успех. Скоро четох, че било доказано, че едно бебе (дете) се интересува от играчка само 15 минути, но аз не искам да го приема. Изход от положението е да купувам нови играчки, но това не може да се случва всяка седмица.  Вие какви трикове използвате?

# 1
  • Мнения: 7 091
Какво правите, за да поддържате интереса на вашите деца към техните играчки? Аз съм се опитвала да скривам за по няколко дни част от играчките на моето бебе, за да ги забрави, но това упражнение е почти без успех. Скоро четох, че било доказано, че едно бебе (дете) се интересува от играчка само 15 минути, но аз не искам да го приема. Изход от положението е да купувам нови играчки, но това не може да се случва всяка седмица.  Вие какви трикове използвате?

Доста отдавна бях пуснала темичка за детските играчки, там имаше много интересни съвети, ако искаш потърси я в архива.  Peace
Едно от нещата, които аз правя е да събирам на определено време играчките и ги прибирам някъде, където детето не може да ги намери. Като мине  минимум 1 месец( няколко дни е мнооого кратък период от време) , играчките са "чисто нови"  за него Simple Smile, вадим ги, събирам нови и така. Редувам .
Друг начин е да си "разменяш" торбичките със събрани играчки с някоя друга майка ( на месец-два примерно). Ние тук нямаме с кого, ама в ПА и така сме правили.  Peace

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Архивирам от време на време и после пак вадя и давам. Нарочно не купувам много играчки, или поне това, което знам, че го има и в яслата. Любимата "играчка" и до днес е ...моя компютър Close

# 3
  • Мнения: 3 367
мисля 1е детенцето ти е малко за реален интерес към игра1ки;
и аз крия на равни интервали от време,но Ния взе да проявява интерес към конкретни неща след 2.6 години..дотогава бутилки,хартии,пликове,капа1ки,книжки и толкоз..
не купувам изобщо игра1ки,полу1ават много по празници,аз май съм купила въже за ска1ане,пластелин,едни маркери и туй то за 2та за 3 години..

# 4
  • Мнения: 4 399
И аз крия. Опитвам се да редувам. Отвреме навреме ги оставям да отлежат в мазето и пак и ги давам. Има играчки които са и интересни по един начин когато играе сама с тях и по друг, когато играем заедно с тях. Мисля че това донякъде удължава живота на играчките, а и и дава идея какво да прави сама с тях. Освен това съм въвела в употреба всякакви кухненски и домакински прибори които да са безопасни за нея. Това чудесно замества играчките и пести пари. Оставила съм и и няколко чекмеджета и шкафове, в които има позволени неща. Честно да ти кажа не ме интересува особено дали ще играе с играчки или с пластмасови кутии от кухнята, стига да не ме закача и да ме остави да и приготвя яденето.  Wink

# 5
  • Мнения: 2 093
Кроко, от опит мога да ти кажа, че колкото по прости играчките са, толкова по добре ( т.е. без много светлини и ефекти). Мойто човече на тази вьзраст обичаше да си играе с една играчка, която представляваше кофичка с капак от едната страна и разни форми като топчета, кубчета и триьгьлници се вадиха и слагаха от двата края на на играчката. Спомням си че доста се занимаваше. Сьщо, той обичаше да седя до него на пода и той сам си се занимаваше с различните играчки.
Разбира се че не е нужно да копуваш нови играчки. Използвай неща които имаш в кьщи, особенно кухненски прибори. Например, пластмасови чашки- за мерене на захар, брашно и др. Бях ги купила за $1.20. Другото, което можеш да направиш, е да си разменяте играчките с някоя друга мама за няколко седмици. Аз направих това и сега имаме едно пиано на фишер прайс.
Другото, което се сещам, на тази вьзраст, малките човечета стават много подвижни и не се интерсуват толкова много от играчки, колкото да разузнават кьщата и откриват свободата си.

# 6
  • Мнения: 3 932
Аз днес попаднах на този сайт, много е гот, принтираш си фигурките и стават на закачащи се пръстени и са съответно извор на безкрайни истории, функция единствено от твоята(вашата) фантазия. При нас падна голяма веселба...
http://www.disneywarehouse.com/activities/playsets.shtml

Иначе няма начин, омръзването на играчките е неизбежно, аз лично купувам много и гледам да са по-креативни (но това за една друга възраст). Моята тактика за удължаване на интереса е да им измисля история или нещо друго одухотворяващо ги, така после младежа доукрасява или разиграва същия сюжет. Тарикатско е и купуването на комбиниращи се играчки-например сем. мечки, сем. лисици, къщичка, в която да влизат болшинството налични. Аз се възползвам и от виртуалните занимавки. Ето този сайт например може да е забавен за вашата възраст :
http://www.barbapapa.fr/gb/game/barbaphone.html

 Peace

# 7
  • Мнения: 327
Момичета, благодаря  ви за отговорите.
Минева, Мая незнам дали ще оцени последния сайт, но аз си поиграх и заради нея  Wink

Общи условия

Активация на акаунт