Каква каша давате следобяд?

  • 3 942
  • 23
  •   1
Отговори
Синът ми е на 6месеца.Вече съм заместила едно хранене на обяд със зелен.пюре.Педито обаче каза,че трябва да заместя още едно хранене само,че незнам с какво.Кисел и кис.мляко отказа,а от готовите каши ми казаха,че много пълнеели децата.Питам ви вярно ли е защото чета често в форума,че ги храните с каши.Моля ви да ми кажете с какви и на коя фирма.Също така незнам и кога да му давам попара за закуска,защото знам че сутрин и вечер задължително трябва да пие мляко,а той става към 8-8.30 пие мляко и на обяд яде зел.пюре.Мога ли да дам попара на обяд,а да изместя пюрето за по-късно?Как храните вие вашите деца?Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не бързай да махаш много млечни хранения, детето ти е малко още и засега млякото е най-важно за него.
За кисело мляко и попара, в която се слагат масло и сирене според мен е рано.
От кашите не се пълнее. Синът ми ядеше всеки ден по два пъти на ден и е слаб. Най-хубави са на Милупа. Също на Хумана. Слънчо не взимай, не са с адаптирано мляко. Търси без глутен, докато стане на 8 месеца.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 020
Мляко можеш да даваш и сутрин в попарата в смисъл, ако детето я харесва я прави с АМ вместо с чай. Когато кашата се дава един път дневно(най-добре след обед) и в съобразено с възрастта на детенцето количество не води до напълняване. Можеш да купуваш всякакви каши ( аз съм най-доволна от ХИП, Фризокрем и Милупа)-млечни, за да си запазиш и млякото в менюто. Давай си зеленчуковото пюре на обяд в него също можеш да слагаш разтворено АМ. Според мен синът ти е много малък за кисело мляко.

# 3
  • Мнения: 950
Аз давам каша на Фризокрем, без глутен и млечна с АМ. Давам я следобед. На самата опаковка има пропорции за направата на кашата, но ако ги спазваш става течна. Аз лично я правя като на 100мл вода слагам 4-5 с.л. каша - става като крем. За попарата (още не съм започнала да давам) и аз се чудя по кое време на деня да бъде, тъй като дъщеря ми яде 4 пъти на ден и не остава хранене за попара.

# 4
  • Мнения: 1 174
Здравейте и от мен,аз също давам на  моите деца,които са близнаци на почти 7 месеца каша на фризокрема,още не съм почнала и аз с попарата и моите хапват 4 пъти на ден и мисля,че се замества сутришното хранене с нея-към 8.30-9,после обяд и  остава само 1 път на ден млякото-вечер.

# 5
  • София
  • Мнения: 273
Дими най-обича бискветената каша на Нестле,но мисля,че ако ще даваш за първи път каша е добре да е оризова,безмлечна и после да въведеш по-разнообразни видове.Ако не яде попара,можеш да слагаш по малко сиренце в зеленчуковото пюре или пък да даваш на обед супичка със сухар вътре.Все пак зависи и на детето какво ще му се услади.

# 6
  • Мнения: 2 677
Първата каша, която дадох, беше бананова безмлечна на Хумана, без глутен. Постепенно започна да яде ябълкова, а сега е на бисквитена. Давам я около 18-19 часа, макар че лекарката каза да я давам като последно хранене, но смятам, че поне до година и половина е хубаво сутрин и вечер преди сън да пие АМ.
Иначе не съм забелязала да се пълнее от кашата. Качва горе-долу в същите граници, както преди да започне да яде каша.

# 7
  • Мнения: 429
Добре е пюрето да е за обяд. Каша можеш да даваш от безмлечната оризова на Милупа, подходяща е за вашата възраст, а в нея да добавяш лъжички АМ. Така и детето ти няма да е ощетено откъм мляко.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Безмлечна на Милупа и Елда на HiPP съм давала до сега.
Към кашата добавям и плодово пюре за вкусНотия  Peace

# 9
  • Мнения: 6 617
Започнах с оризова безмлечна после бананова и скоро ще дам и Елда.

# 10
  • Мнения: 3 334
Хриси ядеше с удоволствие кашите на Хумана за следобедното хранене. Peace

# 11
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Всякаква, подходяща за нашата възраст- без Слънчо Sick

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
HIPP Круша - много му харесва на моя син.

# 13
  • Мнения: 59
До сега ориз и елда на Hipp и ябълка на Humana. Това с наддаването нещо не се получава при нас. От 2 месеца ядем всеки ден каша, а сме наддали общо 500 гр  Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 2 298
На Вашата възраст хапвахме 5 пъти - сутрин 2 пъти АМ, на обяд зеленчуково пюре, точно тогава започнах да давам следобеда готово плодово пюре в което добавях и 1-2 лъжички АМ и после вечерта още веднъж АМ.
Попара дадох доста по-късно, а каша моето дете почти не е яло - просто не я харесва.

Общи условия

Активация на акаунт