Козунаци и яйца се правят на Англйска земя-тема 7

  • 13 200
  • 197
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 959
Здравейте и добре дошли в новата ни Великденска тема7.Хайде народе за тези които обичат да си похапват шоколад и не се плашат да качат някой и друго килце
Ето и линкове към предишните теми:
До мамите в Англия
Бъдещи и насточщи майчета в UK
Бъдещи и настоящи майчета в UK
Little Britain-тема ента
Little Britain-тема 5
Пижо и Пенда на гости в Кралството-тема 6 
И за да не забравите празниците за март и април:
27 Мар ден на театъра
28 Мар ден на военноинвалидите
31 Мар Лазаровден
01 Апр Цветница, Връбница, ден на хумора
02 Апр ден на детската книга
04 Апр ден на психолога и психотерапевтичната помощ
06 Апр Седмица на гората
07 Апр ден на лекаря
08 Апр Великден
11 Апр ден на пострадалите от фашизма и войната
12 Апр ден на космонавта
15 Апр Тома, Томислав, ден на залесяването
16 Апр ден на конституцията на България
18 Апр ден за опазване на паметниците на културата
20 Апр ден на свободния печат

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 21:19 от aniji

# 1
  • Мнения: 948
Пу, първа. Да питам откъде се купува боя за яйца, и има ли по-добри/по-лоши такива  Simple Smile

Кога ли ще ви писна с моите "от къде се купува" - ама така е  Simple Smile Мисля, 90% от грижите са ми такива  Crazy Ама за догодина ще знам и ще обяснявам аз на новите моми англичанки.

# 2
  • Мнения: 2 032
От гръцките магазини. В района около Bayswater например има много. Там преди Великден продават и готови козунаци с червено яйце.
Също, това е нещо, което лесно от Бг могат да ти пуснат.
Не знам дали в Бг складовете има боя, най-вероятно има, досега не се бях сещала.

# 3
  • Мнения: 1 959
Морисънс продаваха миналата година пробвай там

# 4
  • Мнения: 1 793
Аз боя за яйца си поръчах от онлайн магазина за бг храни. На капсули е/ като антибиотик/ и се надявам да е добра.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Хайде и аз в новата темичка  Mr. Green
Аз купувам от Tesco и ASDA, течна боя за храна. На щанда с украсите за сладкиши и торти я слагат.
aniji, с тези яйца по магазините, не мога да спра да папкам, после защо съм имала в повечко килца  Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 959
Шоколад не съм яла от коледа майка беше купила милка от Метро ама и не ми се яде гледам го в магазина ама хич даже не ми прави впечатление.Вчера докато слушах радио Веселина казаха че наднорменото тегло е заради стреса така че ето ви оправдателно извинение Mr. Green

# 7
  • Мнения: 884
Алиса ,много благодаря за инфото за PHYTO   bouquet намерих си всички продукти,че и няколко отгоре  Laughing ,но сама нямаше да го открия,толкова е забутан щанда им! Мерси много   bouquet!
мишолина,ако не намериш днес утре,ще ти пратя по пощата ,но са от мин. година-български са

# 8
  • Мнения: 1 959
Опитах се със съдействието на Дивиана да намеря вашите рождени дни за да ги побликувам в началото на темата за да се знае кой кога ОБАЧЕ се оказа че няма такива .Ако имате желание пишете ми на лични или направо в темата.Предварително благодаря Peace

# 9
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Хайде и аз да се разпиша в новата темичка. Направо се сбърках като видях заглавието, Помислих си, че англичанките са се разбързали да боядисват яйца и да правяят козЮнаци. 
Аз имам една стара боя, не знам дали ще стане, но в българския магазин със сигурност ще има, та ще скокнем да купим. А след злополучното ми правене на козЮнак миналата година, тази направо ще си купя. От известно време и в Азда, и в Теско, и в Морисънс правят и ние най-редовно копуваме. Ели много обича да си хапва на закуска козЮнак.
А за шоколада, аз и без великденските шоколадови яйца си хапвам най-редовно. То това ми дава сили да тичам след дребосъка.

# 10
  • Мнения: 1 363
честита нова темичка.
Аниджи, благодаря за желанието и старанието, и времето  bouquet

Миналата година купих боя от Морисънс, имаха страхотни пакети за декорация на яйца Wink
Тази година още не съм се оглеждала. А то не остана време. Също така купих fruit loaf вместо козунак. Така или иначе само аз си го ям.

# 11
  • Мнения: 1 959
Моля моля пак заповядай Peace

# 12
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Добро утро, мами. Минавам само да се разпиша и зачезваме навънка. Едно слънце е грейнало!
Мира, на кой щанд в Морисънс намери украсите за яйца? Тези дни ще скокна до там да се поразгледам.
Приятен ден на всички.
Някой да ми каже откаде да си сваля картинки та да ви поздравя и с едно кафенце. Thinking

# 13
  • Мнения: 2 032
Аниджи, то добре за рождените дни, ама аз трябва да си призная, че гледам съзнателно да не честитя рождени дни на народа от форума, просто защото не мога да насмогна на всички събития да реагирам, поради което гледам поведението в стил "темерут" на тази вълна да е консистентно  Wink

Дорет, аз също  се убедих, че и козунако-правенето е извън моите възможности и търпение (миналата година такава патетично-клисава топка сътворих, че някои и да иска, не може да я повтори), затова с радост ще гушна някое друго панатоне (аз и без това мноооого ги обичам, но гледам без повод да не ги държа в къщи, защото само аз си ги ям, с мерак, и ми се лепят на д-то.)

Хайде, и аз ще бягам свърши ми кафе-почивката, отивам да ме екплоатират капиталистите.  Laughing (Биляна, надявам се скоро да имам нещо да се изфукам, ама ще си мълча най-суеверно докато всичко не е черно на бяло.)

Хайде, радвайте се на хубавото време, че от утре ще вали пак.

# 14
  • Мнения: 720
здрасти и от мен,аз съм близко до един от бг складовете и да там си има бои ,а мисля 4е и козунаци може да имат ,поне миналата година продаваха за няколко дена...аз вси4ко си вземам от там,кори ,бира ,билков 4аи,вафли 4аика Simple Smile,вестници ,сирене и т.н.
 а за украсата на яицата мисля да оставя децата да творят малко.

Общи условия

Активация на акаунт