ужасни черни точки

  • 3 764
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте на всички.Извинявам се че се намесвам в този форум,но виждам че тук има доста услужливи майки,които се надявам да помогнат и на едно 14 годишно момиче.Лицето ми е ужасно,нямам пъпки но имам много `черни точки в областта на носа брадичката и горната устна.Кожата ми е доста пореста.Не искам да съм така,защото знам колко грозно изглежда отстрани.Подържам добра хигиена на лицето,мия се със специален гел.Преди 3 месеца ходих и на козметик,но ефекта беше временен и сега незнам какво да правя.Искам съвет от вас...и предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 750
За новия Cleen and Clear се сещам за почистване. Прави си маски с хума. Разгледай по- нагоре страницата на този форум, има тема за домашни рецепти.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 746
Clean & Clear за почистване на черни точки наистина е добро, а и е подходящо за млада кожа  Peace В тъмносиня опаковка е този измиващ гел, пише си, че е против черни точки. Чух, че подобен е и почистващият ексфолиант на Лореал Пюр. Прави си дълбокопочистващи глинени маски. Може сама да си правиш от хума и розова вода. Изпозлвай тоници без алкохол, че иначе става по-зле. Whistling

# 3
  • Мнения: X
Най-добре е да ходиш в месеца един път на козметик.Само козметик ще ти премахне черните точки.Почиствай ги редовно,защото покрай тях ще ти излязат и пъпки.Пък каквото и да си вземеш против черни точки е добро,но не очаквай, че то ще ти премахне черните точки.
.Преди 3 месеца ходих и на козметик,но ефекта беше временен и сега незнам какво да правя.
Затова се ходи всеки месец.Намери си добра козметичка,тя ще те посъветва най-добре Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 35 911
Отиди на козметик Grinning

# 5
  • Мнения: 1 282
Моята кожа е смесена и всяка вечер си правя маска на лицето с една лъжичка хума и 2 лъжички кис мляко. Има страхотен ефект, поне при мен. Пробвай! Измий си лицето с топла вода преди маската, за да се отворят порите.

# 6
  • Мнения: 1 100
И аз съм точно като теб. Пъпки сууупер рядко ми излизат. И ако ми излязат в 90 % от случаите са подкожни. Но пустите черни точки...
Може да звучи грубо, но освен хигиената, един лосион на Лореал и почти редовното ходене на козметик, си стискам почти всеки ден черните точки с игличка. Не е правилно, но така съм доволна.  Grinning

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Намали мазните храни и въглехидратите, на първо време, шоколада, повече витамин С, или козметик или обтривки със сода, винаги след парна баня и не грубо.  Има доста почистващи маски. Не знам с какви средства разполагаш и ще е неуместно да ти назовавам марки мазила, ей така, да се намирам на лаф.

# 8
  • Мнения: 1 985
Пробвай зелената маска с краставица на Гарние  Crazy- продава се в пакетче - 2 дози за около 2 лв.Наистина има ефект от нея.Аз съм много доволна Peace

# 9
  • Мнения: 158
Аз съм доволна от Neutrogena, което е за черни точки....Не изсушава кожата и действа много добре.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 779
И аз подкрепям мнението за Neutrogena против черни точки, много добре ексфолира. Струва 8 лева и всеки ден ако го ползваш имам чувството, че цял живот можеш да го ползваш без да го сменяш с нова опаковка, то това няма свървшване, чак писва. Tired А да - и козметик.

# 11
  • Мнения: X
Neutrogena  за почистване или крем за лице, защото от крема за лице не съм доволна въобще!  Crossing Arms
-- Не бива да използваш хидратиращи маски , защото увеличават образуването на черните точки, замени ги с почистващи такива.  Не използвай кремове с минерално масло (Mineral Oil), вазелин (Petrolatum), ланолин. Внимателно чети етикетите  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 631
Като за начало може да се ограничиш от сладките храни и шоколадовите изделия...
Ако пушиш - димът също влияе зле на кожата...
 Peace

# 13
  • Мнения: 5 622
Редовно ходене на козметик и почистващ гел за поддръжка му е майката.....

# 14
  • Мнения: 158
Наскоро си купих една книга на някаква много известна английска козметичка, където пише, че стискане на папките влияе много зле на кожата. Отпуска порите и след това те по - лесно се замърсяват. Съветът там беше, в зависимост от кожата да се прави пилинг на лицето - плодов или химически, почистващи маски и други подобни..Но стискането на лицето било много вредно и разваляло кожата. Освен, че трябва да се не се прекалява със шоколада и газираното, редовно трябва да си правим горните процедурки, за да може да се излекува самата кожа.  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт