Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 фев. 2005, 16:36 ч.

Гъби...?

• 3 490
  • 16
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
Спешно да Ви питам мили мами-кулинарки!
 Arrow Как се чистят гъби с помощта на брашно?  Rolling Eyes
Знам само че метода е бърз и ефективен, но не и как става на дело!
Благодаря Ви  Heart Eyes

# 1
  • морето, сините вълни...
поръсваш гъбите с брашното и лекичко ги разтъркваш - така боклуците се залепят за брашното
После под "душа" и мръстойката с брашанцето - в канала
Аз така правя, когато са много мръсни
иначе само с течаща вода

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
10Х Сън-Фло... Heart Eyes

# 3
  • Варна
не чистя гъбите с брашно....просто на мивката си ги мия, ама ги мия с рУкавички......бързо става.... Grinning

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
Аз по принцип ги беля, но днес нещо не ми се белят...  Flutter
В момента тези, дето се каня да ги готвя са страшно чисти и бели, но все ми се искаше още по-бели да ги направя!  Grinning

# 5
  • Варна
Абе защо ги белиш? Какво толкоз им има? Туй ПАУЧРКИ ли са?

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
!
Цитат на: Туфи
Абе защо ги белиш? Какво толкоз им има? Туй ПАУЧРКИ ли са?

Винаги ги беля, щот инак мЪ е гнус...брррррр  Sick ! Но днес ме мързи:oops:  както споменах преди малко...  

Може и да са печурки, не съм ГИ питала  Wink

# 7
Аз моите ги накисвам във вода,поръсвам вътре и брашънце и търкам лекичко.....после изплаква и така.

# 8
  • sofia
Изобщо странни методи с това брашно.Ще пробвам.Аз ги мия само с вода ,директно под струята.

# 9
  • София
Аз ги поръсвам с брашно, леко ги търкам и после ги плакна на течаща вода.  Simple Smile

# 10
  • BG-Пловдив
Аз пък в момента готвя нещо с гъби. Stuck Out Tongue Само ги изплакнах в гевгира и ги бланширах в подсолена и леко подкисилена вода!Изцедих ги и заедно с повече обелени,нарязани картофки ги сложих в тавичка,посипах ги с черен пипер,шарена сол,олио  и масълце и сега слагам масата  feeding  newsm10  Wine Glass !
Мъжа ми пече паржолки на скарата а аз с това мезе смятам да поднеса и Wine Glass !

# 11
  • Бу-у-урга-а-ас
Днес е гъбен ден. И аз готвих гъбена супа. Мия ги като в пликчето в което съм ги купила наръсвам 2-3 супени лъжици брашно и наливам вода. Завивам торбичката и забочвам да бълникам и разтърквам. После ги изплаквам и доизмивам, ако е останало някъде торф. Много бърза и лесна процедура.

# 12
  • София
Само бях чувала за този начин на почистване - с брашното, но сега вече ще го пробвам. Аз ги мия, като ги накисвам предварително в хладка към топла вода, а после ги изтърквам с пръсти под течаща вода, махам и пънчетата и мия гъбките и отвътре.

# 13
аз слагам гъбите в найлоново пликче (не то ва в което са купени, защото тях ги дупчат) изсипвам повечко брашно и сол, сипвам вода и започвам да друсам Wink.всичката мръсотия пада и после само трябва да се изплакнат

# 14
  • sofia
да със сол се избелват но има ли смисъл като след като се сготвят придобиват разни други цветове Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт