Спешно!!!

  • 10 732
  • 47
  •   1
Отговори
През ноща Денис вдигна температура и не може ме да я свали ме с нищо пробвах оцет и какво ли още не но няма разлика термометара си показва 39.9. Какво да правя???     

# 1
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Панадол на 3-4 часа и хладни компреси на главата и шията, може изплакване с хладка вода.

# 2
Панадол на 3-4 часа и хладни компреси на главата и шията, може изплакване с хладка вода.

Пробвах  с хладни компреси но не става

# 3
  • Мнения: 25 449
Лекар нямате ли си?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Панадола е жива водичка.Пробвай с нещо по силно.Аз например за такива случаи съм се заредила с хексалгин и ефералган свещички.Ако имаш течен аналгин,знам че не е препоръчително,но в случая е по-важно да се свали температурата-Капка на килограм.Дано я смъкнете скоро Praynig

# 5
  • Мнения: 1 069
Заведи детето на лекар! По- важно е да се установи причината за високата Т и да се лекува, отколкото самоцелното смъкване! Дано се оправя бързо! Praynig

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
То е ясно,че трябва да се заведе на лекар.Въпроса е как да се свали температурата в момента.Да чака да стане 42 градуса ли?

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Свещички ефералган до 30 минути пада температурата.

# 8
  • Мнения: 167
Можеш да редуваш свещички Ефералган и нурофен, както и течен аналгин с вит.С. На нас са ни казвали, че Панадола при такава висока Т не помага.
Успех Hug

# 9
  • Мнения: 4 053
да,свещичките Ефералган помагат много бързо,
аз ги ползвам за много висока температура,а иначе Нурофен

# 10
  • Мнения: 5 525
Ние бяхме в същото положение преди няколко дена - температурата на Мария беше 39,8 - 40 и не падаше от нищо. Пробвах и с ефералган свещички, мокри кърпи с оцет и вода, къпах я в хладка вода нищо. Свляше до 39, 1 и пак наново качваше. И така часове наред. Свалихме я с течен аналгин, но чак вечерта, защото и много повръщаше и не приемаше нищо през устата.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Т от 40 С смъквам най- вече с Ефералган свещички. Даже и Хексалгинът не й действа толкова бързо.

# 12
  • Мнения: 1 564
Т от 40 С смъквам най- вече с Ефералган свещички. Даже и Хексалгинът не й действа толкова бързо.
Oсвен това аз им обувам чорапки,натопени в оцет.Дано бързо свалите температурата.

# 13
  • Мнения: 3 146
Колкото килограма е детето, толкова капки, а може и 5 отгоре течен аналгин. Лекарката миналата година ми го каза за сина ми, който така не се повлияваше от нищо.

# 14
  • Мнения: 2 237
Аз лекувам такава т-ра с Нурофен и мокрене на телцето.Или пък направо къпане докато детето не се охлади.Ако не я сваля от нищо наистина,веднага на лекар,изследвания и ако е бактериална инфекция - антибиотик !

Общи условия

Активация на акаунт