Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sf

Дъщеря ми е почти на 10 месеца, но често когато играчката не й "ойдисва" или пък аз съм й взела нещо, което не трябва да лапа или пък като й сменям памперса /много мрази/ тя се ядосва, тръшка се и ме удря И с двете си ръце? Това нормално ли е? Страхувам се да не стане агресивна? Още от сега..... no
Цитирай

София

Моя човек беше същия. Даже понякога и сега е така.
Може би е нормално...
Цитирай

Може да има някоя причина,за която не си сетила-например да я мъчат зъбки или нещо подобно-аз използвам хомеопатични лекарства за такива случаи.Малкият ми син е същият,а няма някаква очевидна причина.Просто е по-експанзивен и нетърпелив-характер просто.Аз обаче не се притеснявам,може би защото ми е второ дете,незнам.Просто си правя там,каквото съм решила(сменям гадния памперс-той също мрази),като правя всичко възможно да не се ядосвам и избухвам.Имам чувството,че когато той усети( сигурна съм че усещат),че аз съм твърда и непоколебима,че не си изпускам нервите или го обръщам на смях,става по-спокоен и сговорчив.Често прибягвам и до хитрини като отвличане на вниманието и пр.Понякога,като съм по-изморена, и на него му влияе-виждам го-изнервя се и той и тогава просто си "запушвам ушите" за крясъците,ставам непукист и така се оправям.Колкото до това дали това е признак,че ще стане агресивна-не е,сигурна съм,напълно.Можеш да се довериш на една момчешка майка като мен Laughing
Цитирай

Sf

И аз винаги гледам да й отвличам вниманието и да я забавлявам. Давам й играчка, пея й закачливи песни, или правя смешни физиономии. Затова се учудвам, че се държи така.Пък може да е и от зъбите, знам ли. Тя вече има 6 зъба, растат й още два, но винаги са пробивали безпроблемно.Или може би така си мисля аз... Thinking
Цитирай

Иска да се наложи, да разберете, че е вече голяма (колкото и смешно да звучи). Днес сутринта Сашо ми изнесе цяла програма от тръшканици, рев, "ти си лоша" и други такива, защото исках да го облека за яслата, пък той предпочитал да се търкаля по земята гол. Тепърва ти предстоят подобни сценки. Пожелавам ти най вече спокойствие Smile
Цитирай

София

Най-вероятно е период на осъзнаване, детето съзнава че не е подвластно само на нашите желания и е отделен индивид. Съответно прави всичко възможно да се докаже, наложи и т.н. освен ако няма друга очевидна причина, болно и т.н.
Цитирай

Германия

Ми то май си е нормално това, отвличай и вниманието от яда и така ще е заета да разучава някакъв предмет, докато ти шиткаш пампата ( и аз навремето се бях видяла в чудо със смяната на пампите)За да не лапа неподходящи неща, просто ги разкарай от полезрението.
Още какви екшъни те чакат само....важното е да приемеш всичко от веселата страна Wink Peace
Цитирай

Ами виж Noel,то проблемът е,че винаги различни неща проработват с моя бандит SmileЕдин път се разсейва с нещо и се кротва,друг път просто не става-тогава ставам твърда-ако видя "пламъчето на дяволчето''в очичките му,посягам и хващам здраво ръката му,преди да ме е ударил или оскубал.Той се противи,но аз нито викам,нито му обяснявам-няма да разбере.Просто му се налага да се откаже:))Никога не го удрям,щипя или нещо подобно(чувала съм всякакви неща-честно Shocked).Като цяло,колкото по-спокойно и твърдо подхождам към изблиците,толкова са по-слаби и контролируеми.Имам вече доста опит -така е от 9-10 месеца,а сега е на 1г.6м.и колкото и да ми казват,че идва по-трудната и опърничава възраст(прословутите 2 години),толкова по-добре се справям с него.Търпение му е майката :)A и jj okocha е напълно права-иска да се наложи.Аз гледам на това качество, като на положително такова-защо му е на един човек да е като робот или някаква мижитурка,дето всички я мачкат в последствие??
Цитирай

Бургас

И ние го имаме този проблем,макар че вече навършваме 2години,явно това е нормално явление и няма спасение докато детето не реши само да спре да се инати опитвала съм какво ли не поне аз не намирам лек
Цитирай

Sf

Не се притеснявам от поведението на дъщеря ми стига да е нормално. Не се страхувам за себе си, търпелива съм и винаги съм била /телец съм все пак  Rolling Eyes/. Знам, че има и такъв период, но помислих, че е доста рано. Притесних се да не е проява на агресия. Само това. Не искам да е агресивна. Старая се да се държа с човечето мило и нежно,  когато го прави се стремя да на й обръщам внимание и да не реагирам или пък да й отвлека вниманието. Не бих й посегнала в отговор, нито пък бих й креснала. Просто исках да знам дали е нормално. Успокоихте ме! Безкрайно благодая!   bouquet
Наскоро пуснах и тема, че си удря главата в решетките. Диваненце си е моята щерка, характер си е явно.
Що ли се чудя - при нея всичко настъпва твърде рано. ooooh!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.