Какъв чай давате на вашето бебе?

  • 3 382
  • 68
  •   1
Отговори
Мили мами какъв чай давате на вашите мъничета? Чула съм че чай от липа е  много полезен, но доколкото знам липата събира радиация. Давате ли такъв чай?

# 1
  • Мнения: 2 019
аз давам от лайка

# 2
  • София
  • Мнения: 6 912
Давам й липов чай,набран в планината.Чайовете на Хип също много ги харесва  Peace

# 3
  • Мнения: 2 082
лайка е добре,но не за много малко дете защото е алерген-не знам твоето на колко е.шипката е много полезна,но не на пакетче ,а на плод-има много вит Ц .тя може да се комбинира с липа

# 4
  • София
  • Мнения: 6 912
лайка е добре,но не за много малко дете защото е алерген-не знам твоето на колко е.шипката е много полезна,но не на пакетче ,а на плод-има много вит Ц .тя може да се комбинира с липа

И шипката е алерген,заради мъхчето. Иначе наистина е много полезна,но трябва по-късно да се дава.

# 5
Аз от раждането му давам само на HIPP.

# 6
  • Мнения: 41
Досега съм давала само на Хип,много и харесват.

# 7
  • Мнения: 2 082
лайка е добре,но не за много малко дете защото е алерген-не знам твоето на колко е.шипката е много полезна,но не на пакетче ,а на плод-има много вит Ц .тя може да се комбинира с липа

И шипката е алерген,заради мъхчето. Иначе наистина е много полезна,но трябва по-късно да се дава.
затова се вари цяла.по-принцип за много малки бебета ,защо трябва да се дава нещо различно от мляко и вода..

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
На Хип,много ни харесват

# 9
  • София
  • Мнения: 6 912
лайка е добре,но не за много малко дете защото е алерген-не знам твоето на колко е.шипката е много полезна,но не на пакетче ,а на плод-има много вит Ц .тя може да се комбинира с липа

И шипката е алерген,заради мъхчето. Иначе наистина е много полезна,но трябва по-късно да се дава.
затова се вари цяла.по-принцип за много малки бебета ,защо трябва да се дава нещо различно от мляко и вода..

Едно момиченце от нашите отчетни/на годинка/ получи жестока алергия от шипката Sad.Бяха в болница дори.Така,че имам впредвид доста по-късно да се дава.

# 10
  • Мнения: 1 756
Основно лайка и шипка

# 11
  • Мнения: 2 082
като си помисля,че нас ни караха да пием шипка още след изписването... и аз давах,но още нямах интернет..  Wink

# 12
  • Мнения: 3 334
Аз от раждането му давам само на HIPP.
и аз така Peace Peace Peace

# 13
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Много съм доволна от чайовете на Хип.Сега,когато Марио е по-голям(на 1г и 2м)му варя и шипки.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 912
като си помисля,че нас ни караха да пием шипка още след изписването... и аз давах,но още нямах интернет..  Wink

Нали затова е форума ,да си споделяме  Hug.Радвай се,че при вас не е имало такава реакция  Peace.

# 15
  • Мнения: 574
На хип за храносмилане.Харесва и

# 16
  • Мнения: 2 152
На Хип за храносмилане и Детски чай, пак на Хип.Чиста вода, не иска да пие

# 17
  • София
  • Мнения: 978
Синът ми пие на Блевит за храносмилане /правя го съвсем рядък/

# 18
  • Мнения: 397
Давам чай от липа - събиран е от планината. На HIPP вече не ги давам.

# 19
  • Мнения: 2 936
докато беше бебе,чай на Хип-всички ги харесваше  Peace
след 1 г. всякакви на пакетчета,гранулирани...

# 20
  • Мнения: 2 677
Не давам чай, щото не ще да пие.  Sad

# 21
  • Мнения: 6 461
Като бебчета  ...давах на Хип.
След около десети,единадесети  месец започнах да давам лайка.

# 22
  • Мнения: 70
ние също пие ме чай от лайка ,ако има разтройство чай от шипки,а от скоро и добро утро

# 23
  • Мнения: 101
Аз давам на Хип.

# 24
  • Мнения: 4 668
Откакто е роден , почти до годинката най - харесваше чаят на ХИП с копър ! Смятам , че ни помогна доста и за коликите ! После му разнообразих с други чайове на ХИП ...
Сега не опитва чай ... никакъв  Confused

# 25
  • Мнения: 258
Аз давах на Хип с копър и Детски чай,сега сме на Blevit L против запек.

# 26
  • Мнения: 254
Сега чувам за пръв път че се дава чай на бебта - ние сме на почти 4 месеца и само кърма, сок4ета и пюре давам - а чай защо се дава???

# 27
  • Русе
  • Мнения: 2 354
анасон и копър на Хипп

# 28
  • Мнения: 574
Деница пиеше чайчетата на Хип, сега й правя ябълки и круша на Бебевита, много го харесва. Чиста вода не иска да пие.

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Не си пада много по чай, но ако и давам обикновено е на ХИП ябълка.

# 30
  • Мнения: 8 917
Не съм давала чай.

# 31
  • Мнения: 4 784
Давах на Хип за колики, но не го хареса. Сега само вода

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
никакъв до 2 годишна възраст

# 33
  • Мнения: 475
Давам успокояващ на Хип-той е с маточина,лайка и липа.Пие го много.Явно й харесва Peace

# 34
  • Мнения: 639
Аз от раждането му давам само на HIPP.
Peace

# 35
  • Мнения: 2 159
На Хип,много ни харесват
Peace но много рядко давам

# 36
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз от раждането му давам само на HIPP.
Сега минах на чай от копър само

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
И аз давам чайчета на HiPP

# 38
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Не давам Peace!

# 39
  • Мнения: 5 790
Не давам чай, щото не ще да пие.  Sad

И аз не давам. Не иска и да помирише чай.

# 40
  • Мнения: 516
Давам билкови, лайка Peace, а като бебе Хип

# 41
  • Мнения: 222
Хип -копър

# 42
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Липа,лайка,риган-каквото имаме,но в повечето случаи собственоръчно набрани от някоя от бабите. Peace

# 43
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сега чувам за пръв път че се дава чай на бебта - ние сме на почти 4 месеца и само кърма, сок4ета и пюре давам - а чай защо се дава???
Бебето действително няма нужда от нищо друго, освен от кърма или АМ на вашата възраст - но щом вече си започнала захранване, може би е добре да предлагаш малко водичка след пюрето (или да дадеш на бебето да си досуче след това, защото пюретата са по-гъсти и може да има нужда от допълнителни течности).
Гранулираните чайове са силно подсладени, съдържат различни билки, към които някои бебета имат непоносимост и като цяло са напълно излишни. Още повече, че бебетата ги пият вместо вода и развиват силно предпочитание към тях, което и на по-късна възраст може да доведе до предпочитание на подсладени напитки пред водата, което определено не е здравословно и полезно.
На въпроса - чай давам откакто взе да си иска с думи Laughing Пие обикновен неподсладен билков чай (готова билкова смес от пакетче) като всички вкъщи. Като бебе въобще не съм й предлагала.

# 44
  • Мнения: 256
Липа и лайка давам Peace

# 45
# 46
  • Мнения: 865
blevit-много харесва всички видове.напоследък започнах да ги разреждам.

# 47
  • Мнения: 903
Аз давам от липа, защото е брана от майка ми и педиатърката каза, че това е най- добрия вариант иначе съм давала и лайката на Хипп

# 48
  • София
  • Мнения: 2 967
Давала съм готови на Блевит и Хип.

# 49
  • Мнения: 231
Аз давам на бебка чай на ХИП (копър, анасон и лайка или само лайка) много и харесва, за сметка на чистата вода.

# 50
# 51
  • Мнения: 4 784
давах на Хип против колики, ама не го хареса

# 52
  • Мнения: 655
Давах чай от копър за коликите.

# 53
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Хипп, Биопрограма.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 079
Давах Хип в началото срещу колики, но не го харесваше хич...  Sick

# 55
  • Мнения: 419
Аз давам на Милупа и Хами.

# 56
  • Мнения: 27 524
Никакъв!

# 57
  • Мнения: 1 138
Нipp - липа и лайка. Много го харесва, но от два дена му давам чиста водичка преварена.

# 58
  • Мнения: 209
не давам Хип, натурални , да им виждам цветовете!!лайка, липа, маточина, в някои случаи шипка!

# 59
  • Мнения: 1 353
Шипка или Лайка и то само в попарата сутрин

# 60
  • Мнения: 5 103
Никакъв!

# 61
  • Мнения: 795
В началото давах чай на Милупа, сега на Хип.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 294
Почти всички видоде на Хип сме пили  Peace

# 63
  • Мнения: 4 784
О вчера давам шипка, че сме с диария  Sad

# 64
  • Мнения: 209
Давам шипков чай Peace

# 65
  • Мнения: 1 440
За сега никакъв чай не съм давала, а Пламена и без това вода не пие...не знам дали да не й предложа някой на Хип newsm78

# 66
  • Мнения: 1 986
 Давала съм на ХИПП-бронхиален,и с лайка/когато кашляше,след това-не съм давала чайове/.

# 67
  • Мнения: 1 232
за сега само бебезан

# 68
  • Мнения: 22 725
Не съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт