нещо съм се наплашила

  • 3 003
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 328
Мили момичета, нещо ме е хванала параноята и страха Sad Вчера някакъв непознат звъня на вратата, аз естествено не му отворих, но казах кажете, а той ми каза че търсел Иван  Rolling Eyes Аз му отговорих че няма такъв, той каза извинете и се качи на асансьора и си тръгна. После ми се стори че влезна във вход на един съседен блок.   След това като ходихме за кухнята го видях същият с един друг по едър с огромно шкембе. този който звъня на вратата се качи в една кола сива металик, голяма, лъскава, нова на седалката до шофьора. А този с шкембето се качи и той в един Форд комби и потеглиха на някъде.Живеем на 8 етаж от 9 етажен блок. Тъпата врата долу не се заключава, а хората в блока се натискат и не искат да съберем пари да си сложим брава със заключване. Така ме вбесяват.От известно време някой си метка и торбички с боклук на нашата площадка  Shocked днес даже като тръгвахме за кухнята нямаше нищо, а на връщане след около 40 минутки имаше хвърлени две шишета празни от газирано някаква менте кола. Писна ми  Close Кой ли се е качил до 8 етаж, за да си хвърли тъпите пластмасови бутилки на нашата площадка. Честно да си кажа бая съм се уплашила мисля че нищо от всичко това не е случайно. Знам че не можете да ми помогнете, но имах нужда да споделя с някой. А и не знам какво да направя  newsm78

# 1
  • Мнения: 4 513
И аз бих се притеснила. Говори с домоуправителя и му разкажи за този човек, питай го дали се е случвало и на други съседи. Пак повдигни въпроса за заключването, като изпищят от долните етажи, ще се сетят! Успех!

# 2
Стига де, всеки може да обърка нечий адрес! Ти никога ли не си го правила?
И какво общо има боклукът на съседите с въпросните мъже?
Май си прекалила с криминалните филми...   Wink Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 328
проблема е че нямаме домоуправител. има една жена която събира парите за асансьора, но само мрънка как щяла да зареже да го прави. ние сме тук от по малко от 2 години. всеки се е скътал и да има как нищо да небарне. казах все пак на нея за този дето звъни и тя ми каза че на мен никой не ми е звънял.  Wink и за врата и казах , а тя то едвам пари за асансьора събирам, никой не иска да дава.  #Crazy като си купува човек жилище едва ли се замисля какви  ли хора живеят в останалите 30 апартамента от входа  Sad Чувствам се безсилна  Cry

# 4
  • France
  • Мнения: 726
Ако имаш връзки,намери си лепенка на фирма за СОТ и постави на вратата

# 5
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Вариантите са:
1. Объркал се е.
2. Крадец е.
3. Щом живеете от 2 години, може преди вас да е живял Иван.

# 6
  • София
  • Мнения: 328
3. Щом живеете от 2 години, може преди вас да е живял Иван.
Никога не е живял Иван в апартамента

# 7
  • София
  • Мнения: 328

И мен точно от това ме е страх да не оглеждат нещо  Sad

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 15:26 от npopova

# 8
  • Мнения: 3 537
И на мене ми се струва,че прекалено много се ошашкваш за нема нищо Rolling Eyes от една страна де може преди да е живял някой Иван или са му дали погрешен адрес, ама пък от друга страна знаеш ли ....може и злонамерен да е....  страшничко си е за сама жена,а пък и ако е с дете... Rolling Eyes
На моя мъж му се е случвало един път да иде и да се опитва да отключва в съседния блок един апартамент...в началото когато се нанесохме и си тръгвал много уморен  една вечер от работа и объркал и отишъл в съседния блок,блоковете си приличат/ние сме на първия етаж/, ръчкал ключа, ръчкал и не могъл да отключи...добре,че по едно време се усетил и се поогледал та се прибра и ми разказа и добре,че не е имало никой в тоя апартамент,че да се уплашат хората.
А иначе на мене ми се е случвало един път пу пу пу ,да не се случва на никой дано....ама брах страх една вечер към 22 ч бременна в 9 месец ,и някой се опитва да отключи вратата и бута дръжката да влезне...не ме питайте сърцето ми беше в петите. #Crazy Така продължи да се опитва да отключи и влезне 10 мин.сигурно през това време мъж ми се обажда и му казвам да идва бързо, /той работеше извънредно в съседен блок и се обади да ми каже,че се прибира/ Аз през това време започнах да говоря много силно по телефона, усилих и телевизора, белким оня се усети, ама цъ.....Съпруга ми дойде след 5 мин, и каза,че мернал някакъв дрипльо долу пиян на входа,дето се шмугнал и не е успял да го види хубаво.....ама пък може и наистина да се е напил човека и да е объркал къщата си......ама все пак това ми костваше такъв УЖАС неописуем просто, добре,че не родих преждевременно от страх Rolling Eyes

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 912
Гоните здраво параноята  Wink.
Ами човека е търсил някого, когото впоследствие е намерил,
но първия път е объркал блока и какво странно, че се е качил в кола сив металик и нашата е такава, а онзи с шкембето сигурно е Иван  Mr. Green...

Я се успокой, а за разхвърляните шишета -има ли вероятност някой от съседите да е...

# 10
  • София
  • Мнения: 328

 а за разхвърляните шишета -има ли вероятност някой от съседите да е...


Няма такава, и с тях сме го обсъждали доста пъти че е доста неприятно излизаш и хоп боклук а все пак сме на 8 етаж не сме на 1 или на партера

Гоните здраво параноята Wink.
Ами човека е търсил някого, когото впоследствие е намерил,
но първия път е объркал блока и какво странно, че се е качил в кола сив металик и нашата е такава, а онзи с шкембето сигурно е Иван Mr. Green...

Ох момичета как да ви обясня усещането, че този не търсеше Иван и че тоя с шкембето също едва ли е Иван. Знам го, усещам го и това ме притеснява, а не знам какво да направя. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 666
Според мен пък не си параноичка! И без да те плаша, искам да ти кажа, че това с боклуците може да е номер за проверка дали сте си вкъщи. Друг такъв номер е бисквита под изтривалката - ако е натрошена, значи има някой, ако не - няма никой. Така че имай си едно на ум, че може да са крадци. Това с лепенката за СОТ е добра идея. А най-добре е все пак да се заключва входа. Една секретна брава не струва чак кой знае колко, вземете си сложете и ще сте по-спокойни.

# 12
  • Мнения: 4 546
незнам дали имаш основания да се притесняваш, но аз също бих се уплашила. а очите на страха са големи  Rolling Eyes
ние сме с дървена и метална врата. за да погледна през шпионката трябва да гледам през металната. така че си гледам, ако е непознат - питам кой е. ако е за реклама или грешка, казвам: съжалявам, не мога да ви отворя в момента. и ако ще да си виси.  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 4 513
Хм, сега като ти препрочетох поста, се замислих - възможно ли е наистина този мъж да е объркал адреса и после да е открил точния Иван в съседния вход? И после да са тръгнали с колите, може да са имали уговорка някаква. макар че аз също вярвам на 6-тото си чувство и щом ти се струва, че е проблем, може наистина да е. не ти го пожелавам, разбира се! Изчакай ден-два, ако случката не се повтори, значи може би няма от какво да се притесняваш. Иначе искрено ти съчувствам за съседите, които имаш...
А аз за всеки случай отивам да погледна има ли бисквита под изтривалката ми Laughing Ох, хем ми стана смешно, хем страшно! Наистина има такива трикове, да не си помисли els, че я майтапя! Peace

# 14
  • на село
  • Мнения: 3 912
Гоните здраво параноята Wink.
Ами човека е търсил някого, когото впоследствие е намерил
...

Ох момичета как да ви обясня усещането, че този не търсеше Иван ...Знам го, усещам го и това ме притеснява, а не знам какво да направя. Rolling Eyes

Ами, тогава не знам, всъщност ти си знаеш най -добре  Peace.
Аз понеже съм зле със шестото чувство обикновено не обръщам внимание на такива неща и наистина най -добрата идея е да си сложите брава на входа.

Общи условия

Активация на акаунт