Кафе и мед?

  • 9 380
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 717
Преди известно време споделих с познати, че вместо захар, сутрин в кафето си слагам мед. Реакцията беше очудваща, когато ми отвърнаха, че комбинация от кафе и мед води до образуването на отровни химични съединения #Shocked , които са много вредни за организма. Shocked  Има ли нещо вярно в това изказване?

# 1
  • Мнения: 3 146
Щом си още жива и пишеш значи нещата са ОК.И аз така го пия понякога.

# 2
  • Мнения: 455
Аз също пия кафе с мед или без подсладител. Независимо дали е турско или нес кафе, така ми харесва като вкус повече от колкото със захар. Сега диетирам и я карам на чисто кафе. Но е доста обезпокоително това дето го пишеш. Само че аз с мед пия кафе от почти 20 години. Представете си, колко ли отровни химични съединения съм натрупала за това време? Сигурно затова мъжа ми понякога възклицава "Отровооооо такава". Ще ми бъде интересно да разбера подробности и аз.

# 3
  • София
  • Мнения: 717
Взех да се замислям дали наистина е вярно, тъй като ми го споделиха приятели химици, че медът + кафето правели реакция, вредна за организма. Явно няма проблем.....
Благодаря Ви! Laughing

# 4
  • Мнения: 1 809
Цитат на: GoldenEyeful
Взех да се замислям дали наистина е вярно, тъй като ми го споделиха приятели химици, че медът + кафето правели реакция, вредна за организма. Явно няма проблем.....
Благодаря Ви! Laughing

Айде стига,бе Shocked
И аз така си пия кафето от вече година и половина Confused но това за 1-ви път го чувам Rolling Eyes
Ще питам леля ми-тя също е химик, въпреки това тя знае че ползвам мед, вместо захар, и смятам щеше да ми каже, ако е толкова вредно Thinking
Ще докладвам следобяд Flutter

# 5
  • Мнения: 210
Чак пък вредни и токсични съединения !!!!!!
Да като всички вещества взаимодействат и образуват разни съединенияно по скоро мисля че не са вредни а затрудняват стомаха да ги разгради. Това съм го чувала за прясното мляко с мед че не е полезно за стомаха но аз така си го обичам. Медът дори е по полезен когато е разтворен само гледай кафето да не е горещо ако държиш на полезните свойства на меда защото те се губят при висока температура. Пии си спокойно кафето колко вредни неща има в този живот ако се пазиш най много да омреш от глад, жажда а може и от задушаване защото съм сигурна че трябва да спрем да дишаме.
Не исках да прозвочи саркастично а по скоро успокоително.

# 6
  • Мнения: 455
Да бе, наистина. Какво сме се ошашкали. Я да си пием кафето с мед и да си гледаме децата. Wink  Пак за химичните реакции, да му мислят химиците.  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Така си е...много е вредно... Майка ми  и баща ми вече над 10 години така пият всеки ден кафето, и са живи за окайване...
Шегувам се, разбира се. Наистина така го пият всеки ден, и - честна дума! - нищо им няма!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз съм чувала, че тази комбинация е вредна, но не си спомням точно какво беше...

# 9
Цитат на: GoldenEyeful
Преди известно време споделих с познати, че вместо захар, сутрин в кафето си слагам мед. Реакцията беше очудваща, когато ми отвърнаха, че комбинация от кафе и мед води до образуването на отровни химични съединения #Shocked , които са много вредни за организма. Shocked  Има ли нещо вярно в това изказване?
  Ами медът е съставен от захари - фруктоза и захароза.Това значи, че и обикновенна захар като слагаш в кафето, ще стане "отровно химично съединение". Oha!

# 10
  • София
  • Мнения: 717
Ами от написаното досега по темата, мога да си направя само положителни заключения, каквито всъщност искам.  Laughing Айде сега на кафето с мед....... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт