Защо се държи така..........................?

  • 1 514
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Мили мами, помагайте и давайте съвети.
Рали е на 2г. и 3м. ходи от една седмица на ясла. Плаче като я оставя, но после се успокоява. Като тръгна да я събличам цялата започва да трепери. Като влезе вътре почва да плаче, но в последствие се успокоява и госпожите казват, че е много кротка и спокойна. Участва в игрите с другите деца, храни се. Като се пребере в къщи обаче настава ад /меко казано/, започва да нервничи, сърди се и постоянно плаче, не иска да си говори с мен. Постоянно я занимавам с нещо но и това не помага. В яслата е кротка и спокойна а в къщи е много изнервена. Моля пишете ми и ми дайте съвет. Това дали е нормално поведение?

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
Нормално е това поведение, успокой се. Мен дори и директорката, акто подавах документите и ме предупреди за тези състояния на детето, че ще стане нервно и т.н.
Моника ходи от 6-7 дни на ясла ( за по 2 часа) и тя така започва да трепери все едно й е студено Simple Smile

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Нормално е, просто се адаптира. Би трябвало да премине - кога не знам, като се адаптира напълно, предполагам. За едно детенце е тежко по цял ден да е послушно и кротко и затова вкъщи си изкалва събраното напрежение, а може и несъзнателно да те наказва, че си я завела на ясла. Моята щерка също е супер послушна в детската градина, като разказват учителките не мога да повярвам, че за същото дете става дума, но вкъщи си се разлигавва, разбеснява и да, това вече е моето дете.  Grinning

# 3
  • Мнения: 251
Мила Мими и ние имаме подобен проблем. Елена ходи вече на ДГ, там е много послушна, а в къщи е направо ужас. Аз, където до преди 6 мес. съм имала много добро дете, сега се чудя как да и угодя.Понякога даже и тя незнае защо се сърди. Ще следя темата с огромен интерес.  Hug

# 4
  • Мнения: X
Имаше такъв период при нас също. Някъде месец беше ............вкъщи много нервничеше, но мина и замина, нямаме никакви грижи.

# 5
  • Мнения: 8 505
Нормално е-по цял ден пази дисциплина,слуша непознати.При теб се отпуска,позволява си да се глези и може би и е малко криво,че вече не е постоянно с теб.И дъщеря ми имаше такъв период,но не в началото,а по време на сборните групи през лятото.

# 6
  • Мнения: 154
А ние се адаптираме вече 10 месеца - това дали е нормално?
Положението е така от самото начало, и мисля че само ние сме така в цялата градина....

# 7
  • Мнения: 1 877
Горките дечица!Тези ясли и градини само ги травмират

# 8
  • София
  • Мнения: 1 062
Горките дечица!Тези ясли и градини само ги травмират

Предлагам да ги затворят всичките до една!

По темата - и дъщеря ми беше така в началото. Мисля, че всички минават през този период. Минава, спокойно. Само дано да и харесва там. Ако и е добре, ще мине бързо, не се притеснявай. Просто вкъщи се отпуска, иска да се глези, да си покаже магариите, които цял ден са се подтискали. Това е.  Hug

# 9
  • Мнения: 4 965
И моите бяха така първите 2-3 седмици - не искаха да влизат, викаха ме, после цял ден кротки, а вечер - бяс.
Само дето свикнаха много бързо и сега са много спокойни  - сутрин стават с думите: "Мамо, хайде на градина.", а там даже "Чао." забравят да ми кажат и хукват да си играят (днес даже Кика забрави да си свали якето от нетърпение). Вечер са спокойни, спряха с глезенето и нямаме проблеми.

Горките дечица!Тези ясли и градини само ги травмират
Горките дечица!Тези ясли и градини само ги травмират

Травмират ги, когато родителите им имат негативна нагласа и само им обясняват колко е лошо там, как лелите бият, колко страшни болести има, как никой не се грижи за тях и т.н. Казвам го от опит, защото имам позната, която ежедневно изпълняваше този репертоар пред детето си и то ходи точно 2 седмици на градина и сутрин по пътя крещеше: "Там ще ме бият, като не слушаааам. Искам вкъщи. Като я няма мама, няма да ми дават да яяяям."

# 10
  • София
  • Мнения: 203
Нормално е, просто се адаптира. Би трябвало да премине - кога не знам, като се адаптира напълно, предполагам. За едно детенце е тежко по цял ден да е послушно и кротко и затова вкъщи си изкалва събраното напрежение, а може и несъзнателно да те наказва, че си я завела на ясла. Моята щерка също е супер послушна в детската градина, като разказват учителките не мога да повярвам, че за същото дете става дума, но вкъщи си се разлигавва, разбеснява и да, това вече е моето дете.  Grinning
Същото е и с нас smile3521

# 11
  • Мнения: 3 116
И ние бяхме така около 1 седмица. Директорката на яслата ни предупреди, че ще има такъв период който е различен за всяко дете. Сега ще се гледаме вкъщи месец и като я пусна пак ще има драми най-вероятно  ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
Горките дечица!Тези ясли и градини само ги травмират
Ами да ги държим децата вкъщи докато се оженят тогава.

По темата - нормално е това поведение, щом се разбира с децата и госпожите ще свикне бързо Simple Smile

# 13
  • Мнения: 398
Въпрос на свикване и адаптиране с новата обстановка,изграждането на режим и това да не викат ,да не бягат.....Ние сме същата картинка у дома.На градината супер послушна/чак ми се струва ,че ме лъжат госпожите/, а като се прибере УЖАС.Дори посяга да бие братчето си,блъска го ,една такава агресия малеее...въобще не слуша,ушите й са само за това да има къде да й стоят закачени обеците.Ама ще не ще , ще ходи и ще свикне,а аз ще търпя/извинявам се за многото "ще"/

# 14
  • Мнения: 1 771
В началото, когато започнах да водя Крис на чсла и при него имаше реакция. Освен, че се разплакваше сутрин, вечер щом се прибере се държи ужасно, но мина и този период бързо. Според мен е съвсем нормално, притеснени са, ново място, нови хора, деца, неизвестност, чувстват се оставени. Но когато видят закономерно случващите им се неща, а именно, че сутрин ги оставяме на едно и също място с други деца, правят различни интересни неща, спят и после пак забавление и ето мама идва, е тогава вече ще се успокоят и ще знаят, че след многото игри отново ще са в къщи и мама отново ще дойде и ще бъде с тях и тогава ще спрат и притесненията.
Нашия период не беше повече от една седмица.
Сега вече забравя и целувка да даде, а се втурва при децата.

Общи условия

Активация на акаунт