Имате ли изкуствени цветя в къщи?

  • 16 634
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здрасти!
Аз никак не обичам изкуствени цветя, не знам защо, но ми напомнят за гробище.  Rolling Eyes Имам мноооого естествени цветя и в хола съм направила нещо като мини-градина. Но снощи ми подариха 1 икебана от изкуствени цветя, ама наистина много красива и доста голяма. И сега се чудя къде и е мястото.Сред естествените не мога да я сложа, в стаята на детето- абсурд, в спалнята- не, и то остана коридора и мокрото помещение.  Laughing
Вие имате ли изкуствени цветя и къде ги слагате? И как се поддържа това нещо да не прашлясва? Това, което ми подариха е толкова голямо, че не знам къде бих могла да го пера/ мия....  newsm78

# 1
  • Мнения: 8 505
Нямам.И аз не ги обичам.Не обичам също и откъснати цветя.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Аз също имам много естествени цветя, само в едно ъгълче, върху шкафа имам една ваза е листо "меч" и около него има изкуствени цветя наподобяващи маргарити с бледо зелени листа и други жълти цветове.  На мен лично ми харесват. Прах от тях обирам с мокра кърпичка...

# 3
  • Мнения: 4 546
нямам. не ми харесват и не ми трябват допълнителни прахосъбирачки  Laughing

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
няма нито изкуствени (не ги харесвам), нито естествени (уморявам ги)

# 5
  • Мнения: 2 591
Нямам.И аз не ги обичам.Не обичам също и откъснати цветя.

и аз  Sick напоследък има доста добри имитации, но мен ме дразнят, а за откъснатите цветя ми е жал, тъй като много бързо умират  newsm45

# 6
  • Мнения: 4 916
Не ми харесват изкуствените цветя и по тази причина нямам.

# 7
  • София
  • Мнения: 328
нямам и изобщо не ми харесват, и наистина биха събирали доста прах

# 8
  • Мнения: 1 802
Имам само в една ваза изкуствени цветя. Не ги обичам по принцип...
Обожавам естествените, но за съжаление нямам дори за една саксия място във сегашното ни жилище...  Rolling Eyes Затова цветята са ми при майка. Поне знам че, както тя ще се грижи за тях, никой друг няма да го направи!  Grinning

# 9
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Нямам изкуствени цветя.Ненавиждам ги.

# 10
  • Мнения: 2 381
Не, нямам.Не съм им фен.

# 11
  • Мнения: 1 951
и аз нямам, никак не ги харесвам

# 12
  • Мнения: 8 999
Не, нямам. За мен това е ОЩЕ ЕДНА ПРАХОСЪБИРАЧКА. А наистина има много красиви.

# 13
  • Мнения: 780
Ако зависеше само от мен - нямаше да имам - не ги харесвам , но се занимаваме с видеозаснемане и имаме едни за започване на увод .  Прибрала съм ги в една кутия и ги вадя само когато ни трябват .

# 14
  • Мнения: 2 700
Нямам, защото не харесвам.

# 15
  • Мнения: 1 446
Нямам, защото не харесвам.
Peace
А саксии имам даже много.

# 16
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не, нямам. За мен това е ОЩЕ ЕДНА ПРАХОСЪБИРАЧКА. А наистина има много красиви.

 Peace

# 17
  • Мнения: 3 640
Нямаме. Не ги харесваме изобщо. По-добре да нямаме никакви цветя вкъщи, отколкото да си подредим изкуствени.

# 18
  • Мнения: 14 488
нямам ама мисля да си купя. има много хубави дето са като истински - бели лалета съм си харесала аз. 5 лева е едното цвете - скъпички са

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нямам. Имам композиции от сухи цветя, които са много красиви. Но изкуствени не влизат в дома ми.

# 20
  • Мнения: 258
Едно време имах огромен  букет изкуствени цветя. беше много  красив, но събираше много прах. Сега имам много естествени цветя в саксии, но само зелени  не цъвтящи. 

# 21
  • Мнения: 479
Имам една малка вазичка с десетина много красиви изкуствени розички. Подарък са ми и не смятам скоро да ги изхвърлям. Събират прах, но отвреме-навреме ги "продухвам" на балкона. Иначе и аз не съм ЗА изкуствени или изсушени. Изсушените просто не ме привличат, но ако някой ми подари - оставям ги за известно време. От изкуствените също вече има тооолкова красиви, че бих им позволила да постоят, поне за малко вкъщи  Wink

# 22
  • Мнения: 1 101
Нямам изкуствени цветя, защото не ги харесвам  Confused

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Нямам. Имам композиции от сухи цветя, които са много красиви. Но изкуствени не влизат в дома ми.

Същото е и при мен плюс един магарешки бодил с особено сантиментална стойност за мен. Grinning

# 24
  • Мнения: 13 187
Нямам и не харесвам, но ако на тебе ти харесват може би е добре да ги сложиш в банята-там и без друго нищо не вирее.

# 25
  • Мнения: 2 266
Нямам и не ми харесват.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Нямам и не ми харесват.

И на мен.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 511
И вкъщи нямаме. Наскоро търсих, но не намерих такива, които да ми харесат.

# 28
  • Мнения: 5 475
Нямам и не ми харесват.

и на мен!
Предпочитам естествените!  Peace

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
изкуствени нямам, но имам една ваза със сухи. Запазвала съм си ги от букети, които са ми подарявали.     bouquet

# 30
  • Мнения: 1 465
Нямам - не ги обичам!

# 31
  • Мнения: 551
Нямам - не ги обичам!

Аз също не обичам изкуствени цветя.

# 32
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Не харесвам изкуствени цветя  Naughty

# 33
  • Мнения: 648
    Не ми харесват, не ми носят настроението на истинските цветя и нямам такива у дома Whistling

# 34
  • Мнения: 1 959
Не нямам не обичам изкуствени цветя

# 35
  • Мнения: 655
Нямам - толкова кичозно ми изглеждат, че чак  Sick

# 36
  • София
  • Мнения: 10 825
Нямам, не ми харесва това, че са изкуствени.

# 37
  • Мнения: 1 081
Не, никак не ги обичам. Ужасно много прах събират и много трудно се почистват.

# 38
  • Мнения: 2 309
Имам много живи цветя плюс букет от сухи, но имам и едно единствено изкуствено - мини бонзай, около 20 см. висок, който е досущ като истински, служи за декорация на детската и много си го харесвам.

# 39
  • Мнения: 795
Само няколко живи цветя в саксии имам, изкуствени не харесвам.

# 40
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Само няколко живи цветя в саксии имам, изкуствени не харесвам.
И аз!

# 41
  • София
  • Мнения: 134
Не. Всяко изкуствено нещо ме дразни.  Laughing

# 42
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Нямам. Не харесвам хич и не бих сложила.

# 43
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
нямам изкуствени цвет у дома ... ни ги харесвам много .. само в саксии имам

# 44
  • София
  • Мнения: 7 793
Нямам. Не харесвам хич и не бих сложила.
 

 Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 7 097
Мразя изкуствени цветя   Confused

# 46
  • Мнения: 6 039

Явно съм единствената  Joy
да, имам
имам и още 2 композиции - една с орхидеи и една с макове, за които гарантирам, че никой не може да повярва че са изкуствени

ето:



http://malena2004.multiply.com/photos/hi-res/252/48?xurl=%2Fphot … Fphoto%2F252%2F48

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 15:56 от Malenna

# 47
  • Мнения: 6 390
не нямам, и не харесвам

# 48
  • Мнения: 6 461
По принцип не ги харесвам ,но ми се намират пет бройчета Mr. Green...които препирам от време на време. Laughing

# 49
  • Мнения: 732
Нямам, не харесвам изкуствени цветя.
Обаче на Malenna розата ми хареса Simple Smile

# 50
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не. Всяко изкуствено нещо ме дразни.  Laughing

и мене много ме дразнят Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 1 603
Сложи ги в мокрото - като идват на гости  хората, дето са ти ги подарили ги вадиш за малко  Laughing.  Ако идват веднъж годишно - в кофата направо, особено щом те карат да се чустваш гадно  Naughty.
Не харесвам изкуствени цветя, ама хич. Голяма грозотия и голям кич.

# 52
  • Мнения: 22 842
нямам. не ми харесват и не ми трябват допълнителни прахосъбирачки  Laughing
Peace

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Имам ,но ги използвам само за украса на прозорците,използвам едни лепки за стъкла и ги закачам на тях.Става много красиво.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 956
Преди имах едно изкуствено увивно цвете, което закачах на кабела на климатика, за да не се вижда Rolling Eyes
Сега имам около 100 естествени цветя и едва намирам място за тях - да не говорим за изкуствени  Crazy, но например в коридор почти нищо естествено не вирее и ако ми подарят нещо такова -
или



не бих го изхвърлила  Wink

Има доста красиво направени изкуствени аранжировки, не като от магазините за 1 лев  Naughty

# 55
  • Мнения: 6 039
има даедна такава аранжировка струва м/у 30 и 100 лева
така, че и аз не говоря за пластмасови увивни цвета,  или за китайски рози и карамфили

# 56
  • Мнения: 58
Имам да.Слънчогледи.Стоят в ъгъл на стаята и са съобразени с аранжировката около тях,така че не се натрапват и не дразнят.През лятото си купувам истински и си съдя в саксийки на терасата.

# 57
  • Мнения: 1 364
Не ги харесвам.

# 58
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
има даедна такава аранжировка струва м/у 30 и 100 лева
така, че и аз не говоря за пластмасови увивни цвета,  или за китайски рози и карамфили

 Joy

ммм, да, аз пък се у4удвам какво то4но не харесват вси4ки в изкуствените цветя  newsm78
или може би, въпросът е какво предлага българския пазар.  Thinking
аз имам две композиции, едната е клонки и листа с някое друго цвете, а другата е къс букет, смятам, 4е и двете са много стилни, създават атмосфера, правят цветно петно и 4ак пък толкова прах не съм забелязала да събират_ изтърсвам ги, когато 4истя и толкова.  Laughing

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 12:14 от feiam

# 59
  • Мнения: 1 418
Знам,че според фън-шуй не трябва
да има изкуствени цветя.Аз нямам.
Предпочитам истински.

# 60
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Знам,че според фън-шуй не трябва
да има изкуствени цветя.Аз нямам.
Предпочитам истински.

това не е вярно, Wabi-Sabi не позволява изкуствени цветя, ама те не позволяват и никакви ненужни/неизползваЩи се предмети  Thinking.
според фенг Шуй, на мястото на увяхнали или сухи цветя, които негативизират обстановката, е по_добре да се използват изкуствени, или повтаряЩи се картини на цветя.

# 61
  • БГ
  • Мнения: 351
Имам една композиция от сухи и изкуствени цветя в коридора и ми харесват
имам и едни листа като бръшлян които не ми харесват, но с тях скривам едни грозни тръби в банята

# 62
  • Мнения: 1 666
Ненавиждам изкуствени цветя!

# 63
  • Мнения: 4 513
Бяха ми подарили преди време изкуствени, подредени красиво, изглеждаха като истински, но аз така и не ги харесах. Имам някаква нетърпимост към изкуствени материи, нещо като психосоматична алергия... Изхвърлих въпросния подарък, след като го бях държала от уважение около месец - два. Нямам идея къде можеш да ги държиш, аз моите ги държах върху секцията в хола (тя е от модули и на единия по-висок модул ги сложих). Само да ти кажа, че няма начин това нещо да не се праши, та ако ти се бършат всяка седмица цветя - ок! Mr. Green

# 64
  • София
  • Мнения: 551
Не обичам изкуствени цветя,предпочитам истински.

# 65
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Различни хора - различни вкусове  , а че събират прах , наистина събират - а прахта отнема положителната енергия  Naughty

# 66
  • Мнения: 6 039
Различни хора - различни вкусове  , а че събират прах , наистина събират - а прахта отнема положителната енергия  Naughty




 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 4 700
Мраzя иzкуствени цветя и не бих сложила вкъ6ти. По добре никакви.

# 68
  • Мнения: 1 418
Знам,че според фън-шуй не трябва
да има изкуствени цветя.Аз нямам.
Предпочитам истински.

това не е вярно, Wabi-Sabi не позволява изкуствени цветя, ама те не позволяват и никакви ненужни/неизползваЩи се предмети  Thinking.
според фенг Шуй, на мястото на увяхнали или сухи цветя, които негативизират обстановката, е по_добре да се използват изкуствени, или повтаряЩи се картини на цветя.
Някъде съм го чела... newsm78

# 69
  • Мнения: 4 473
Не. И не бих си взела Stop

# 70
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
И аз не обичам изкуствени цветя, а свеки пък истински. В тях няма място от чашки, вазички, където да няма пластмасова китка. Голяма кичория.

# 71
  • Мнения: 1 174
Не обичам изкуствени цветя и всички около мен го знаят.Затова едва ли някой би ми подарил...

# 72
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
вместо да спорите за фън-шуй попитайте Roza66 Тя се занимава с това  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 3 271
Не,нямам.
Знам, че някои жени си перат (накисват в кофа с вода и сапун) такива цветя, после ги плакнат и така ги поддържат.

# 74
  • Мнения: 1 152
Аз харесвам и имам, но наистина си струват - изглеждат като истински. Стоят на пода в спалнята.

# 75
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ммм, даа, грозна работа сега като се позамислих и аз newsm78

http://img382.imageshack.us/my.php?image=comp5802nq7.jpg
http://img98.imageshack.us/my.php?image=comp1301ly4.jpg
http://img473.imageshack.us/my.php?image=comp2102fl6.jpg
http://img98.imageshack.us/my.php?image=82301kq7.jpg

къде къде по_добре Ще да са едни истински карамфил4ета   Thinking Laughing

# 76
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
EEEE вечно се спори - всеки си има вкус в крайна сметка !!!!!  Rolling Eyes

# 77
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Не ми допадат,нямам в къщи такива цветя.

# 78
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
EEEE вечно се спори - всеки си има вкус в крайна сметка !!!!!  Rolling Eyes

хи4 не ми беШе до спор, повярвай ми.  Peace

имам само лек спомен, 4е преди мноого години (не се Шегувам, мисля, 4е съм доста по_голяма от пове4ето  Rolling Eyes ), когато дойдох тук, имах съЩото мнение за изкуствените цветя, за голям ки4 и простотия ги смятах. после открих, 4е не вси4ко е платнен карамфил/роза, на каквито бях свикнала...
4ета с интерес темите тук, виждам, 4е в България ве4е се предлага вси4ко, което го има в Европа, виждам и хубави и стилни къЩи. ето заЩо, оЩе по_голямо е у4удването ми, 4е за изкуствените цветя оЩе се мисли толкова традиционално.

ниЩо лоШо, както се казва "де густибис", просто ми се стори, 4е мнението е тотално негативно и се за4удих   bouquet

# 79
# 80
  • Мнения: 1 427
Нямам. Не обичам такива неща, само прах събират!

# 81
  • Мнения: 1 116

Явно съм единствената  Joy
да, имам

а не си, и аз съм в кюпа Simple Smile А може ли да покажеш маковете, че съм им голяма фенка, при теб всичко е толкова стилно, предполагам че и те са страхотни!?

Обичам много живите цветя, но вътре в къщата за съжаление не могат да виреят много. Имам изкуствени, те са част от аранжировката, сменям ги за всеки сезон. Есента повече бях украсила със сухи цветя, но сега напролет просто не върви, затова ги замених с разцъфнали изкуствени клонки.
Имам и ваза с естествени клонки аранжирана с шарени яйца, но вече 3 пъти ги сменям и утре ще да им е за последно да ги сменя, надявам се да издържат до Великден.

 

есента
 



# 82
  • Мнения: 4 358
Не. Изобщо не харесвам изкуствени цветя.

# 83
  • Русе
  • Мнения: 2 354
нито едно. Никак не съм им фенка  Peace

# 84
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Някъде бях чела -  Ванга казва, че искуствени и сухи цветя не трябва да има в къщи,защото не носели късмет.  newsm78 newsm78 newsm78
Незнам.
 flowerНо пък в крайна сметка всеки си има вкус и си преценява сам какво да има в къщи.

# 85
  • Мнения: 6 039


моите макове са подобни на твоите, само че са червени, и също са аранжирани до една голяма картина с макове

ще ги снимам...

# 86
  • Мнения: 3 971
Имам само ваза с малки слънчогледи в коридора!

# 87
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ох МАЛЕНА не мога да се нагледам не на сухите ти композиции а на дъщеря ти  #Crazy невероятно дете - да е живо и здраво и да те радва   bouquet

# 88
  • Мнения: 2 407
Не, не ги обичам.

# 89
  • Мнения: 6 039
shushi7777
Благодаря
да ти се връшша /нешшо заседна под буквата ШТ/ Sad

# 90
  • Мнения: 4 406
не ги харесвам и затова нямам.

# 91
# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Много зависи от цветята,има доста сполучливи имитации.Но това за цветята не го е казала само Ванга .Във всяка книга за фън шуй пише ,че събирали много отрицателна енергия,но пък всяко отрицателно нещо може да се неутрализира с положителен елемент.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Нямам такива, но бих си купила, не разбира се от ярките китайски видове, някои от които дори нямат аналог в природата  Wink
В чужбина съм виждала изкуствени цветя, които са наистина много красиви и пълно копие на естествени. Моя приятелка работеше в един магазин за разни интериорни джунджурийки, там продаваха такива и се купуваха доста, макар че цените им не са ниски. Тук не съм виждала такива.
Иначе у дома имам букет от сушени цветя, пак е прахосъбирачка, но си го почиствам и си го харесвам.

# 94
  • Мнения: 1 202
Нямам защото предпочитам естествените ! Peace

# 95
  • Мнения: 3 219
Много зависи от цветята,има доста сполучливи имитации.Но това за цветята не го е казала само Ванга .Във всяка книга за фън шуй пише ,че събирали много отрицателна енергия,но пък всяко отрицателно нещо може да се неутрализира с положителен елемент.

Така е според Фън Шуй, понеже са мъртви. Това се отнася за сухите цветя.
Аз лично моите ги изхвърлих.Имах няколко страхотни сухи букета.
Но изкуствени мразя.Много е кичозно. Сигурно има и хубави, но аз не съм виждала.

# 96
  • Мнения: 577
ето ги и моите

# 97
  • Мнения: 534
Аууу немога да ги понасям Sick,
вкъщи имаме само живи цветя,
изкуствените са ми някак  newsm78 абе  изкуствени  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт