С какво захранихте децата си и кога?

  • 1 284
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Питам защото ми предстои захранване и вече се обърках от всичко, което прочетох по темата. Ние сме само на кърма за сега и се чудя с какво да се захраним. Някой мами захранват с каши. Други с пюрета. Едните с плодови другите със зеленчукови. Какво да правим ...  newsm78

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 16:00 от Kity

# 1
  • Мнения: 941
ох,дано не бъркам,но май през 4-ия месец захраних с плодово пюре,а през 5-ия със зеленчуково newsm78,през 6-ия месо и жълтък,а 7-ия попара

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Sega sme na 6m i 1 sedmica- dawam kato na`alo bezmle`na orizowa ka[a na Milupa s kyrma- приема я добре

# 3
  • София
  • Мнения: 1 368
Захраних на 5,5 месеца със зеленчуково пюре.Педито ми препоръча да започна с него,защото ако започна с плодовите е много вероятно след това да не харесва зеленчуковите.Кашите ги пропускаме за сега щото малкия върви едричък,а кашите повечко напомпват.Желая ти успех и търпение!

# 4
  • Мнения: 9 463
Ако си чела внимателно едва ли ще започваш сега да захранваш...
Има изписани 14 части по въпроса - кога, как с какво и защо.
С тази тема отново ще получиш 54657587768 различни мнения по отношение на кое първо....

# 5
  • Мнения: 483
Ако си чела внимателно едва ли ще започваш сега да захранваш...
Има изписани 14 части по въпроса - кога, как с какво и защо.
С тази тема отново ще получиш 54657587768 различни мнения по отношение на кое първо....

Някъде да съм казала, че ще захранвам СЕГА???
Казах, че ми предстои. Май някой друг не чете  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 119
На 5,5 месеца с оризова каша, смесена с кърма

# 7
  • Мнения: 851
Аз захранвам с плодово пюре по две причини - първо искам детето да опита храна, която е по-сладка и е близка по вкус с кърмата, за да приеме по -лесно новата /в случая твърдата/ храна. Пробвах да дам и зеленчуци /картоф/, за да съм спокойна че ще приеме и тях и яде без проблем. После ще продължа със зеленчуците, а след това кашата. Причината да не захраня първо с каша е че и ние сме малко големички и ни се караха Mr. Green. Според мен ти трябва да си прецениш. Никой тук няма да ти каже направи това, а само аз направих еди как си и ти пак няма да знаеш кое е най-добре и правилно. Успех Flutter

# 8
  • Мнения: 789
Захраних с домашно картофено пюре, после прибавих и морков. По съвет на педито на 4 месеца и сега го считам за най-голямата си грешка Sad Добре правиш, че изчакваш, успех  Peace

# 9
  • Мнения: 8 242
Пюре от моркови на 6м.

# 10
  • Мнения: 1 559
Домашна каша от кафяв ориз на 6,5 месеца. Две седмици след захранването (бях въвела само 2 "твърди" - в нашия случай бяха течни, тъй като бяха достаа разредени с кърма - храни) прекъснахме захранването по инициатива на дребния (беше с варицела). Реално захранването ни започна след 8ми месец. Преди това между 6 месеца и половина и 7 двете твърди храни, които бях въвела, бяха само опитвани.

# 11
  • Мнения: 59
Захраних на 6 навършени месеца с оризова каша на Милупа, която смесих с кърма. Прие се много добре.

# 12
  • Мнения: 4 242
След 6-я месец с оризова каша. Реших че е най-подходяща, тъй като е лесносмилаема, няма да дразни стомахчето и не е алерген.

# 13
  • Мнения: 336
Захраних с домашно картофено пюре, после прибавих и морков. По съвет на педито на 4 месеца и сега го считам за най-голямата си грешка Sad Добре правиш, че изчакваш, успех  Peace

Защо го отчиташ като грешка, Таничка?

# 14
  • Мнения: 4 451
Захраних я при навършени 6м. с оризова каша на Милупа.
Педиатърката, която готви в Бон Апети каза, че децата, които наддават много на тегло се захранват със зеленчуково пюре, а тези, които не наддават добре - с каша. Каза, че най-рано захранването може да започне при 4,5м., но най-добре е това да стане на 6м. Дано съм ти била полезна.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт