генитален херпес

  • 29 374
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 365
някой може ли да ми каже защо пречи на забременяването.

# 1
  • Мнения: 1 612
Защото е огнище на инфекция, а всяка инфекция в тази област пречи на забременяването. Трябва да се лекува и то навреме.

# 2
  • Мнения: 365
дефинирай "да се лекува"

# 3
  • Мнения: 1 612
Аз не съм лекар. Трябва да отидеш на гинеколог. Това заболяване е заразно доколкото знам. Лекува се мисля с антибиотици и мехлеми, но не съм много сигурна. По-добре отиди на лекар.

# 4
  • Мнения: 365
значи, това нещо ми се появи преди известно време като страничен ефект от едно лечение с кортизон. още тогава ходих на лекар. след като ме попита няколко пъти сигурна ли съм в партньора и след положителен отговор от моя страна ми взе намазка (или секрет-не съм сигурна) за изследване. резултата беше - от лечението е, не от партньора. тогава ми предписа крем за мазане. друго не можеше и да ми предпише заради лечението с кортизон. така или иначе за този проблем съм уведомявала всички следващи гинеколози, които съм посещавала - общо около 5 още. никой не ме взе на сериозно. казват ми единствено да се мажа като ми излезе пак. а тази гадост се появява всеки път като ми отслабне имунната система - при настинка, при стрес и аз всеки път се мажа и какво от това - той изчезва за момента и като реши пак избива. е направо не знам къде да ходя и какво да правя вече.

# 5
  • Мнения: 1 612
Ох мила не знам какво да ти кага. За такъв вид херпес за първи път чувам. Не знаех, че може да се появи от някакви лекарства. И щом няма нищо на намазката предполагам, че няма и да ти пречи да забременееш.
А ходила ли си на гинеколог - онколог. Може би такъв лекар може да ти каже нещо повече. Не, че мисля че е онкологично, но не мисля, че е нормално да се появява периодично. Правили ли са ти цитонамазка?

# 6
  • Мнения: 4 399
Лили, херпесът е вирусно заболяване и като такова е инфекциозно, т.е. не може да се появи от лекарство. Доколкото ми е известно не се лекува, освен ако междувременно не са изнамерили някакво лекарство, но се съмнявам. Вирусът на херпеса остава в лимфните ти възли и заболяването се активира когато имаш отслабена имунна система. Лекарствата помагат да преминеш по-леко и бързо през акутната фаза, но не могат да те предпазят от следваща такава. Всъщност е доста подобно на това което става с херпеса около устата.
На мен не ми е известно да представлява някакъв проблем при забременяване. Има обаЧе определен риск за детето по време на раждане, но ако се знае Че имаш херпес и това може да се избегне. Не искам обаЧе да навлизам в тези подробности, просто разговаряй с лекаря си по този въпрос. Ако той не е в състояние, мисля Че има добри специалисти в института по вирусология в София, или поне моя приятелка я насоЧиха натам преди години.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Пускани са няколко теми в "Бъдещи и настоящи майки", но нямам време да потърся, Лили. Пусни търсачка и прочети. Не съм чувала да пречи на забременяването, никой не ми го а казвал, не съм имала проблеми. А доколкото разбирам не е добре и да си бъркам в имунната система с разни  имуностимулатори против херпес (или какво беше-ваксина срещу херпес де)...  Имам херпес от 5 г май, бременеех, родих секцио по тази причина. Няма страшно, не бива да се стресираш никак. Титър на антитела трябва да си изследваш, в момент, когато си с херпес... Нямам време, ако искаш на лични някоъ път да побъбрим или на кю-то.
Поздрави!

# 8
  • Мнения: 365
мерси на всички за отговорите. гинеколожката при която за първи път отидох също не повярва че е от лечението и беше убедена че мъжо кръшка докато не ми взе намазка. лекуваха ме от тромбоцитопиения с кортизон. от лечението ти отслабва имунната система и ти се случват още маса неприятни работи. тогава ме нападна и гадния вирус. и сега след като веднъж вече съм го хванала той си се появява отново всеки път като ми отслабне имунната система. иначе знам, че се предава по полов път. но не само. някъде бях чела за девствена девойка с този вирус. беше събрала очите на лекарите.

както и да е. ако наистина няма лечение много жалко. готова съм да пробвам и алтернативна медицина ако някой има идея, защото е адски болезнено и неприятно (като изключим момента че има проблем при раждане)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Алтернатива навярно е пръскане с Бивацин на току-що наченал се херпес. В смисъл поникващ. Виждала съм процедурата, но на друг херпес, на лицето поникнал. Пръска се около 20 секунди, в това време се разтърква с пръст интензивно и се избърсва накрая. Така практикува един дофтор, май Радев беше, от Варна....  Та може би това има ефект, защото обяснението на "лечението" беше логично и май свърши работа. Други възможности от изцерение не съм чувала, някой ако има идея да сподели.

# 10
  • Мнения: 4 399
Ами аз сега се сещам Че наскоро Чух за терапевтиЧна ваксина срещу генитален херпес, която давала много добри резултати, но все още е в изпитателна фаза и не се продава. Но нямам представа дали в БГ се провеждат клиниЧни изследвания и дали можеш да се вклюЧиш в тях като пациент. Но поне е една надежда за бъдещето. Предполагам Че до няколко години ще бъде на пазара.

# 11
  • Мнения: 968
На моя приятелка са и слагали такава ваксина още преди няколко години.. Има я в Бг и се слага по някаква схема. Не знам обаче колко е полезна и дали предостратява рецидивите.
От херпес не можеш да се излекуваш, просто трябва да се опиташ да подсилиш имунитета, за да не излиза често. При бременност се следи титъра на антитела и се ражда секцио. Не знам да има отношение със забременяването, по-скоро с износването.
Има доста жени с херпес, родили дори нормално...
А заразяването може да стане и от уста на полови органи...  Imp

# 12
  • Мнения: 968
Искам само да попитам какво изследване трябва да се направи , за да се открие? Може ли да се разбере, че имаш херпес от цитонамазката?

# 13
  • Мнения: 4 399
Цитат на: nenepygka
На моя приятелка са и слагали такава ваксина още преди няколко години.. Има я в Бг и се слага по някаква схема. Не знам обаче колко е полезна и дали предостратява рецидивите.
От херпес не можеш да се излекуваш, просто трябва да се опиташ да подсилиш имунитета, за да не излиза често. При бременност се следи титъра на антитела и се ражда секцио. Не знам да има отношение със забременяването, по-скоро с износването.
Има доста жени с херпес, родили дори нормално...
А заразяването може да стане и от уста на полови органи...  Imp


Пеперудки, останалото не искам да го коментирам, но само ще спомена, Че вирусът който приЧинява херпес на устата е разлиЧен от този който приЧинява вагинален херпес. Недей да бъркаш двете заболявания, нито пътищата за предаване.

# 14
  • Мнения: 7 718
ХЕРПЕС


Herpes Simplex Virus


Какво трябва да знаете:
Симптомите обикновено се появяват след 2-20 дни.
При някои хра не се появяват симптоми.
Малки, болезнени мехурчета с чиста течност върху половите органи, устата или ануса, често в малки групи от по 3 до10 мехурчета.
Мехурчетата остават в продължение на 1-3 седмици.
Мехурчетата се появяват отново всеки няколко седмици и месеци на същото място, обикновено предхождани от сърбеж или парене.

Как става заразяването с херпес?
При контакт с участъка от кожата на инфектиран с херпес човек, върху който има мехурчета. Презервативите предзпазват само участъците, които покриват, като скротумът, задните части и кожата остават изложени на вируса.
Отворените мехурчета, съдържащи висока концентрация на вируса са много заразни, но част от вирусите могат да се разпръскват, дори когато няма видими мехурчета.
Макй с херпес може да го предаде на бебето по време на раждането.
Херпесът в очите може да доведе до слепота.

Какво става, ако не се лекувате?
Херпесът не може да бъде напълно излекуван. Вирусът остава в тялото и мехурчетата могат да се появявт отново на същото място всеки няколко седмици или месеца. Винаги съществува риск да предадете херпеса на други хора.


Как се открива херпеса?
Херпесът обикновено се диагностицира въз основа на история на поява на симптомите, локализация и външен вид.
Посявка от мехурчета с херпесния вирус.
В някои случаи, титъра на херпесните антитела (кръвни тестове) взет 2 седмици предварително помага да се диагностицира херпеса.


Как се лекува херпеса?
Херпесът не се лекува.
Лекарството "Ацикловир" може да намали тежестта и честотата на появата на мехурчетата при някои хора.
Избягвайте топлина и триене, когато се появявт мехурчетата. Носете свободно бельо.
Подсушаващи препарати или "Аспирин" могат да помогнат.
Обадете се на горещата линия по проблемите на херпеса, за да научите повече.
Инфомирайте всички ваши скорошни сексуални партньори, които също трябва да се подложат на изследване, ако при тях се появят язви или мехурчета.

Общи условия

Активация на акаунт