Поредната тъпа тема

  • 2 404
  • 39
  •   1
Отговори
Изчетох какви ли не теми за изневери , за огорчението , за болката , за неразбирането , за вината.Но не можах да намеря решение за собственото си семейство.
Изневярата.Случи се преди близо година.Продължи около 3 месеца .
Вината.Според него - в мен , според мен в двамата.
Разкаянието.Последва веднага и продължава до ден днешен.
Последствията.Демонстрира обичта си към мен по начин който е невероятен , цветя , помощ в домакинството , какво ли не още.
Живея привидно щастливо. Разбираме се , обичаме се.Поне така изглежда.
Това което ми се случи ме накара да се замисля над някои неща .Станах материално независима , промених нещата които той не харесваше в мен.
Но..
Не мога да се примиря.
Лягам и се събуждам с мисълта , че съм била предадена.
Унижавам го нарочно и той преглъща заради вината която чувства.
Докъде ще стигна така?
Заслужава ли той такъв живот?
Заслужавам ли аз да изглеждам кучка в собствените си очи.

# 1
  • Мнения: 1 896
Aко все още го обичаш и можеш да простиш си заслужава да останете заедно!
Едва ли ако се разделите,а все още го обичаш ще си по-щастлива. По всичко личи,че той осъзнава грешката и вината си и че те обича,така че поне опитай да му дадеш втори шанс.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 17:04 от ulia

# 2
  • Мнения: 1 380
Съпругът ми не ми е изневерявал, но имах гадже, за което щях да се женя преди 3 години и като разбрах какви ги е вършил пред носа ми го зарязах. Аз съм на мнение, че щом веднъж го е направил, ще се повтори, поне с предишният ми беше така. Но мила ти сама знаеш отговора, той е вътре в теб, само трябва време за да си го изясниш. Щом си материално независима БИЙ МУ ШУТА.

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не, не заслужава. Прости му! Нали е с теб. Можеше да е с другата. Разбирам че те обича. Случило се е нещо за което имате и двамата вина. Продължете заедно като гледате напред а не един срещу друг.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 097
Уф. Ужасявам се от момента, в който животът ще ни подложи на това изпитание. Изобщо не знам как ще реагирам. И дяволски не искам да минавам през това. Мъчно ми е, че стават такива неща, но явно и те са част от живота и от човешката природа. Преди време много се бях увлякла по един друг мъж, но слава богу се възпрях навреме. И се дръпнах, преди да е станало каквото и да е.
Иначе преди доста време се оказа,че тогавашният ми приятел си има и друга приятелка  #2gunfire. Но не бях особено емоционално обвързана. Просто бяхме от много скоро заедно. Не съм го изживявала кой знае колко. Сега е друго. Дори мисълта за нещо подобно ме влудява.

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Съпругът ми не ми е изневерявал, но имах гадже, за което щях да се женя преди 3 години и като разбрах какви ги е вършил пред носа ми го зарязах. Аз съм на мнение, че щом веднъж го е направил, ще се повтори, поне с предишният ми беше така. Но мила ти сама знаеш отговора, той е вътре в теб, само трябва време за да си го изясниш. Щом си материално независима БИЙ МУ ШУТА.


Тя признава че вината не е била само негова. Защо да се разделят когато се вижда че той я обича? Дали следващия ще я обича толкова? Колко да смени докато го разбере? Връзката не е само материална зависимост.  А ако не намери друг? По-добре ли ще е да е сама?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Ако прецениш, че имаш сили дай му втори шанс, все пак всеки го заслужава и няма никаква гаранция, че и при следващия няма да се случи същото и така до безкрай, ако ли пък не...то е ясно.

# 7
  • Мнения: X
Хайде, стига с такива съвети, де! Утре ще срещне друг и ако и той и изневери, и на него ли да бие шута?!И в един момент  като се огледа -живота си минал, а тя е сама.
Огорчена ,сама казваш, че вината е в двама ви .Така, че прости му и продължавайте.Дай му втори шанс и ако повтори грешката си ,тогава можеш да го разкараш. И недей го унижава!! Защо ти е това? Единственото което можеш да постигнеш по този начин е да го принудиш да те изостави и тогава ще се чувстваш още по-зле.
Успех!!

# 8
  • Мнения: 1 761
Отидете някъде заедно- на почивка,дори и за един уикенд.Понакога хората трябва да изживеят нещо страшно, за да осъзнаят колко много означават един за друг.

# 9
  • Мнения: X
Прости му.
Шута винаги можеш да му биеш.

# 10
  • Мнения: 4 629
Ако не можеш да му простиш няма смисъл на пук да сте заедно  Confused

# 11
  • Мнения: 335
А ако грешката беше допуснала ти?
Или си застрахована?

# 12
  • Мнения: 4 555
Не, не заслужава. Прости му! Нали е с теб. Можеше да е с другата.
Peace
В крайна сметка е точно така!

# 13
  • Мнения: 335
... Унижавам го нарочно и той преглъща заради вината която чувства...

Това пък си е обикновено падение.

Той е нарушил "божа заповед".
Ти правиш "смъртен грях".
(Това е за по-голяма образност - спокойно и атеист може да го разбере)

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще ти мине. Явно си от жените с по-сериозно его и ти трябва повечеко време да го превъзмогнеш. Но щом държиш на него/ не казвам обичаш, защото след изневяра обичта винаги придобива по-особени измерения/, ще се справиш. Потрай още малко. Знаеш ли какво много помага? Престани да се събуждаш всеки ден с мисълта за това, просто си го махни от главата. Излизай повече, намери си още повече приятели, флиртувай, без да се увличаш. След още няколко месеца сама ще се чудиш как си могла да страдаш толкова много за нещо толкова безсмислено Wink
Всичко ще се оправи Hug  bouquet Някой ден ще е почти както преди Grinning

Общи условия

Активация на акаунт