При първа бременност, кога усещате бебето???

  • 25 980
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 370
Въпреки че тръгнах леко надебеляла в бременността-го усетих като две притропвания около 14 седм+3-4- дни.след това се обаждаше нарядко-и от 16 нататък се активира-не е пропускал нито ден.

# 31
  • София
  • Мнения: 39 755
аз мисля, че усетих Дияна в началото на четвъртия месец - ритник като кърфичка Wink

# 32
  • Мнения: 18 542
Нещо като къркорене на червата. Усетих го в 18-та седмица.

# 33
  • София
  • Мнения: 717
Усетих първите движения в края на четвърти календарен месец.

# 34
  • Мнения: 1 753
Усетих го някъде през 14 седмица, колкото и невероятно да беше. Отначало си мислех че ми къркорят червата, но после разбрах че това било бебчето  Grinning

# 35
  • Мнения: 3 595
Вчера го усетих за първи път. Точно като пърхане на пеперуда е. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 464
В 16та седмица го усетих но не бях сигурна,че е бебето,мислех си че ми къркорат червата Embarassed но всеки ден се повтаряше едно и също,докато не се превърна в потупвне,след това гъделичкане и после яко шутове ooooh! постоянно ми се смееха като ме видеха на улицата как си ходя и една бабунка се разхожда по корема ми #Shocked

# 37
  • Мнения: 4 358
Аз го усетих в 18-та седмица.
Почувствах леко тупване по корема отвътре. След няколко часа го усетих отново и вече бях сигурна, че бебчо рита  Grinning

# 38
  • Мнения: 2 784
Постоянно се ослушвах и се питах кога ще ме ритне.Май че я усетих в началото на 4 масец,към края вече бях сигурна Grinning
После през 8- 9 месец не се спираше поцял ден,но културно мируваше нощем(е,понякога).Само си мислех кога ще се роди,та да си отспя.Кой да ми каже,че голямото безсъние тепърва започвало Laughing

# 39
  • Мнения: 3 356
В 3 месец.Сега не ми дава почивка денонощно...

# 40
  • Мнения: 3 926
и аз го усетих към 12 седмица, но инцидентно, при едно рязко навеждане ми "проигра" корема. Знаех, че е бебето, но докторите ми казаха, че не било вярно - да бе - те много знаят Wink Но всекидневно запачнах да го усещам от 16 седмица Grinning А за това дали в ляво или дясно... ами има едно старо поверие - ако го усетиш първо от ляво - момиченце, ако е от дясно - момченце, но това е само за тези, които вярват Grinning

# 41
  • Мнения: 5 713
Цитат на: buubinka
Ами бях в третия месец,усетих нещо като пърхане на пеперуда,но не бях сигурна дали е бебчето Embarassed ,след това се оказа,че найстина е било то Grinning

И при мен беше такова усещането, края на 3-я- началото на 4-я месец. Помня даже че беше една събота вечер в края на м. февруари Grinning .

# 42
  • Мнения: 3 550
Усетих го зъ пръв път още в 3-ти месец за учудване на лекарката ми. Като гъделичкане е или както и другите написаха като пърхане на пеперуда.

# 43
  • Мнения: 4 187
Цитат на: GoldenEyeful
Усетих първите движения в края на четвърти календарен месец.



И аз! Stuck Out Tongue

# 44
  • Мнения: 3 818
Цитат на: Assinka
има едно старо поверие - ако го усетиш първо от ляво - момиченце, ако е от дясно - момченце, но това е само за тези, които вярват Grinning


Хехе, това старо поверие не го знаех, но много ме радва, още едно от хилядите, според които трябва да имам момче, а то ще бъде момиче Laughing

Иначе аз го усетих някъде 16г.с. обаче ми трябваха около десет дни, за да проумея, че това не са ми червата Embarassed  Упорито си мислех, че те куркат и тях чувствам. Когато обаче започна да се случва все по едно и също време и все на едно и също място,  реших, че има нещо гнило и няма кой друг да е освен бебокът:)).
Сега вече не рита толкова, колкото се мести непрекъснато и коремът ми се тресе като от морско вълнение. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт