Мнения за детската ясла при 62 ОДЗ София/ул.Врабча/

  • 7 986
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 151
Момичета имате ли впечатления за детската ясла при 62 ОДЗ София /ул.Врабча, близо до Операта/, че съм записала мойто гардже под "благонадеждния" далечен номер 201, изобщо не знам дали има шанс да го класират за към края на годината, но все пак за всеки случай, понеже ми е близко до работата.... ще съм ви признателна, ако споделите своите наблюдения за тази ясла!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Нямам конкретни впечатления, но когато избирахме детска градина за големия ми син, ми бяха препоръчали тази градина и 50 ОДЗ в Зона Б-5. 50-то ни беше по-удобно и съм много доволна от избора. Предполагам, че градината е много добра, защото жената, която ми ги препоръча работи в МО и изобщо не ме подведе за 50 ОДЗ.
Дано има някой по-конкретен от мен  Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 1 151
Благодаря за инфото. А би ли ми обяснила къде е 50 ОДЗ и дали има ясла там? Сигурно е голям наплив, защото срещнах и други добри отзиви за това ОДЗ....?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Нали знаеш строежа на новия мол на Стамболийски и Опълченска? Намира се точно зад него. Виж тук:
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=31f0b87247b43483593d97fe8b38f8 … ame=&size=3x3
Напливът наистина е голям. Мисля, че без "спонсорство" никое дете не е прието там, но определено градината е много хубава, грижат се чудесно за децата и имат много добро отношение към тях. Срещни се с директорката, тя ще ти обясни какво да направите в прав текст и без увъртания. Мисля, че в четвъртък се среща с родители, но дори и в коридора да я заговориш винаги е внимателна.

# 4
Благодаря bib.bib още веднъж! Днес даже се разходихме до там и я огледахме отвън тази 50-тка-изглежда доста добре поддържана, дворът е хубав и с нови игрушки. Малко по нататък, към ул.Одрин видях още едно ОДЗ-81, но не съм чувала нищо за него...
Чудя се спонсорството в какви размери е и с каква периодичност във времето?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
В другата 81-ва мисля, че има и частна градина/ясла. Не знам нищо за нея.
Относно спонсорството съм давала колкото преценя по веднъж в годината. Точна сума не ми е искана, но нас ни записаха без спонсорство, после говорих с мами от района, които ми обясниха за какво иде реч и аз влязох при директорката и й казах, че искам да дам толкова и толкова. Беше ми неудобно, защото дамата, която ме насочи към градината, явно се оказа по-влиятелна от колкота аз бях наясно и се оказах в ролята на класически парашутист. Както ти писах и в другия постинг директорката е пряма жена, ще ти обясни всичко и ще ти издаде документи. Става дума наистина за осигуряване на по-добри условия/храна/забавления на децата.

# 6
  • Мнения: 399
А каква горе долу е сумата за спонсорство???
Ние сме подали документи в тази градина, но сме незнам си кой там номер в списъка.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: stela78
А каква горе долу е сумата за спонсорство???
Ние сме подали документи в тази градина, но сме незнам си кой там номер в списъка.

По-горе съм писала, че точна сума не ми е искана - колкото  съм преценила - съм дала. Мисля, че това правило важи за всички родители там - има такива, които я предпочитат пред частните по различни съображения и съответно предполагам, че даряват значителни суми, има и родители с по-скромни възможности.
Мога само да повторя препоръката си, да говориш с директорката, ако градината ти е удобна и искаш детето да е там. Аз лично съм сред родителите, които я предпочетоха пред частна градина и мисля след известно време да запиша и дъщеря ми там.
Базата на градината е страхотна - за съжаление таксите в частните градини не могат да осигурят финансиране на такава база. Абе, възползвах се от последните благини на соц-номенклатурата  Embarassed

# 8
детето ти ще попадне на мн добро място ако го уредиш в 62 одз,там повечето преподаватели са 100 % професиналисти

Общи условия

Активация на акаунт