Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Детето ми има хрема.Не може да диша спокойно и не спира да кашля.От 4 дни давам Оспамокс,асс,коларгол,вит. с ,впръсквам Стеримар в носа-но все още не диша спокойно.Дайте съвет за прочистване на нослето.Предварително благодаря.
Цитирай
виброцил и след 15 минути коралгол а иначе ако е над 2 години ОЛИНТ капки много добре отпушват носа
Цитирай

Zaragoza-España/РазГраД

Сложи физиологичен разтвор в нослето,след това с помпичка почисти и използвай следните капки:Анпула(10мл) натриев хлорид + ампула(1 мл) адреналин,капе се на 3 часа.Използват го и в недоносено така,че спокойно можеш да капеш на бебо.Успех!
Цитирай

Физиологичен разтвор!  Peace
Цитирай
здравейте и от мен.Току що се регистрирах.Много се кефя,че успях. Laughing
Цитирай
ами Гери може би ще ви трябва около седмица за хремата.Но за мен коларгола са много добър вариант newsm78
Цитирай
Цитирай

софия

кашлицата е от секрета в нослето, така че почиствай нослето с физ. разтвор или стеримар. на сина ми помага ксилометазолин, той е на 6 г., но на малката виброцил и промивки с инхалатора с физ. разтвор. инхалатора е голяма работа, ползвам го винаги когато някой от семейството ми има секрет от носа или кашля, дори и за нас възрастните.
Цитирай

ВАРНА

ние ходим при една стара лекарка от която научих нещо интересно за промивка на носа.50 гр.отвара от чай лайка щипка сол и щипка сода .С това се промива нослето.аз съм доволна.
Цитирай

София

В 100 гр. вряща вода се слага 2 с.л. лайка. КАто поседи около час, се прави следната смес:
50 гр. от лайката, 1 ч.л. мед и половин или 1 ампула вит. Ц.
Капе се в носа когато се сетиш. Аз съм капела през 15 мин.

ВНИМАНИЕ! и лайката и медът са алергени, така че ако детето не ги е опитвало преди това има опастност от алергична реакция.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.