Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Татковци
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 56 отговора

Според едно огласено днес изследване българските деца без официално семейство са вече повече от тези, родени в дом с мама и татко.
Как ще коментирате това, татковци?

Ето и числата от самото изследване:

"Тенденцията на увеличаване на абсолютния и относителен дял на извънбрачните раждания доведе за първи път през 2006 г. до превишаване на техния брой над децата, родени в семейство.
От 38.4% през 2000 г. техният относителен брой нараства на 49.0% през 2005 година. А през 2006 г. броят на живородените извънбрачни деца е вече 50.8%  37 569.
Високата извънбрачна раждаемост може да се обясни със значителното нарастване на броя на съжителствата сред младите хора без да те да са оформени в юридически брак.
За 60.0% от извънбрачните раждания има данни за бащата, което означава, че не всички деца живеят извън семейна среда, показва проучване на НСИ.
За 20.3% от всички живородени деца бащата е "неизвестен".

http://dnes.dir.bg/2007/03/29/news1520253.html
« Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 22:11 от Ekcnpec »
Цитирай

Стара Загора

Холограма, предлагам ти да смениш заглавието на темата с нещо различно, по твой избор... Защото иначе ще го направя аз... Изречено по този начин, заглавието е стряскащо и не отговаря на истината...

Децата родени без официален татко, според статията, са едва 20,3 % от всички живородени деца... Което отнесено към ОБЩИЯ брой деца в България е една минимална цифра... Всички останали си имат фигуриращ БАЩА в Удостоверението за раждане и съответно са официално признати от родителите си... Огромен брой от тези деца живеят в семейства... Без да е задължително мама и тати да имат официален подпис пред длъжностно лице по гражданско състояние... Този подпис не ги лишава от топлина и обич... Така че, извода не е точно същия, както си го написал... И не искам отново да се подклаждат спорове, които се израждат до типа "Скапана България...!" А тук ми мирише точно на това... Съжалявам, лично мнение...

А самата статия в Дир.бг, като стил, е сякаш написана от студент по журналистика без особена дарба... И с множество правописни и пунктуационни грешки... Пък и никой не я е подписал... Нали всеки може да се скрие зад фразата "показа изследване на НСИ"... Но както и да е... Това пак си е лично мое мнение...
Цитирай

Пловдив

Не виждам нищо лошо в това особено ако детето е признато от бащата и живее в семейна среда. Всъщност аз съм твърд привърженик на брака, но пък уважавам и правото на избор на останалите да не подписват такъв. Освен това нали се надяваме съвсем скоро със закон да бъде уредено положението на двойките живеещи на семейни начала. За мен е кофти, че брака като институция явно отживява, но всеки решава сам за себе си.
Цитирай
Като един такъв "неофициален" татко въобще не смятам да коментирам въпросната статистика.

А изразът ти "...повече от тези, родени в дом с мама и татко" ме докарва до лека агресия, меко казано. За татковци ли ще говорим или за съпрузи на майките?!
Цитирай

Заглавието на темата наистина е подвеждащо.
А статията  е почти 1 към 1 преписана от сайта на НСИ.
Има 1-2 грешки наистина, ама в сравнения примерно с простотиите дето ги пишат в news.bg тази статия е направо цвете  Laughing
Иначе - доста кофти новини, макар че не ме учудват изобщо.
Цитирай

Холограма, предлагам ти да смениш заглавието на темата с нещо различно, по твой избор...
... А самата статия в Дир.бг, като стил, е сякаш написана от студент по журналистика без особена дарба... И с множество правописни и пунктуационни грешки... Пък и никой не я е подписал... Нали всеки може да се скрие зад фразата "показа изследване на НСИ"... Но както и да е... Това пак си е лично мое мнение...

Приемам. Всичко е само цитат. Аз не съм авторът.
Цитирам това, което ще се поднесе на милионите българи още утре по всички вестници.
Експрес, редактирай както намериш за добре.
Цитирай

на крилото на самолета

Според едно огласено днес изследване българските деца без официално семейство са вече повече от тези, родени в дом с мама и татко.
Как ще коментирате това, татковци?
...аз нямам брак , следователно децата ми (две) нямат семейство?!
Пълни простотии...смятам , че е недостойно да се коментира такава тъпотия...
Цитирай

Няма такава държава!

И аз го четох това..... не знам как да го нарека, айде "произведение". Не е коректно написано, определено. Освен това статистиката е за всички деца, родени миналата година в България, вкл. ромските. При тях обаче въпросът стои по друг начин - когато се роди бебето, майката и таткото много добре се знаят и си живеят заедно, но той нарочно не отива да припознае детето, за да се води ромката самотна майка и да ползва всички социални помощи, които се полагат. Междувременно майката и таткото си живеят заедно, тоест има някакво семейство /отношенията и грижите няма да коментирам/. Тъй че и самата статистика не е коректна и вероятно децата без татко са още по-малко.
Цитирай

Холограма, предлагам ти да смениш заглавието на темата с нещо различно, по твой избор... Защото иначе ще го направя аз... Изречено по този начин, заглавието е стряскащо и не отговаря на истината... - Ами не отговаря, 'щото истината е още по-стряскаща.
Така че, извода не е точно същия, както си го написал... Странно ми е как не особено грамотна персона преценява грамотността на останалите - "Така че, изводЪТ не е точно същиЯТ" става не лично мнение, а факт. Фактите са доказуеми реалии..., Пак факт.
А самата статия в Дир.бг, като стил, е сякаш написана от студент по журналистика без особена дарба... И с множество правописни и пунктуационни грешки... Пък и никой не я е подписал... Нали всеки може да се скрие зад фразата "показа изследване на НСИ"... Но както и да е... Това пак си е лично мое мнение...

Държим едно от първите места по деца, родени извън стабилен съюз между родителите им.
Държим първо място по аборти сред момичета в тийнейджърска възраст.
Държим едно от първите места по недоносени деца.
Държим едно от първите места по заболели от рак на млечната жлеза и едно от последните по профилактиката му.
И това са все неща, за които трябва да се говори.
Слава Богу, живеем в държава, където, говори се, имало свобода на словото.

Стряскащо е, да, но като всеки си заравя главата в пясъка нещата няма да се оправят. Ние живеем в тази държава и ние пълним статистиките. Всеки от нас сам решава как точно.
Цитирай

в ябълковата градина

Тук акцентът е друг:
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2603&sectio … =2&id=0000501
Цитирай

Еклесиаст

нямам брак и не се натискам, даже се притеснявам ако таткото ми предложи, не съм сигурна в мойто ДА....семейството ни е на лице: тати мама бебе кака, и децата знаят много добре кой кой е...
заглавието не е на място, мислех че се отнася за друго и затова влезнах в темата...

« Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 12:08 от Tigercheto »
Цитирай
Айде, от трън та на глог! Сега пък била "обезпокоителна"?! Кое точто е обезпокоителното във факта, че повечето родители не подписват някакъв документ? Какво общо има това със статистиката за рака на млечната жлеза? Брачното свидетелство го лекува или що?
Цитирай

София

Няма нищо обезпокоително в тази статистика,ако децата си имат татко и мама.Бракът вече нали не е задължителен,въпреки че аз съм за брака.Важното е да има здрави деца,да раждаме повече и да бъдем отговорни родители. Peace
Цитирай

Сега пък била "обезпокоителна"?! Кое точто е обезпокоителното във факта, че повечето родители не подписват някакъв документ?...

Очевидно не се има предвид, че е обезпокоителна по отношение на татковците, които "не подписват някакъв документ".

Обезпокоителна е по отношение на защитата и гаранциите за правата на децата.
(и на майките им, да кажем, но майките могат да избират дали да раждат извънбрачни деца, а децата не могат да избират като какви да бъдат раждани)
Цитирай

София

И аз съм от старомодните,уважаващи брака,но нещата се променят и това е факт.Ще се радвам,ако един ден моите деца застанат пред олтара със своите избраници,но най-важното е да са живи и здрави.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 56 отговора