Седалищно разположено бебе

  • 5 701
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте мами!
Днес разбрах че бебчето ми е седалищно разположено. В 30 седмица съм. Някъде прочетох, че има упражнения за обръщане на бебето в нормално положение. Знае ли някоя от вас какви са тези упражнения? Като цяло това причина за притеснение ли е (седалищното разположение)?

# 1
  • Мнения: 2 746
Съмнявам се да се обърне с упражнения, по скоро може по естествен път само да се намести бебчето.Моя позната докторка ми е казвала,че нейното бебе се е обърнало 2 седмици преди раждането, а вече са я подготвяли за секцио.Най-важното е да се избегнат всякакви рискове както за теб,така и за бебето.Не се тревожи,бъди спокойна.

# 2
  • Мнения: 649
Незнам дали да се притесняваш, или не. Мога да ти кажа, само, че моят, единия беше седалищно до последно, но се обърна. Имам приятелка, която се е родила седалищно, тъй като до последно на всяка консултация лекарите сами са я обръщали, но..... инат Crazy. За упражнения незнам. Дано се обърне.

# 3
  • Мнения: 701
До последно не се знае,как ще се обърне бебо.Навремето аз съм била седалищно,но седмица преди да се родя съм се завъртяла.Баща ми е бил седалищно през цялото време на бременността на баба ми и последните часове преди да се роди се е обърнал.
С упражнения едва ли ще се обърне,по0скоро съм за естествено обръщане на бебо.

# 4
  • Мнения: 429
И аз бях бременна седалищно, родих секцио.

# 5
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Не се притеснявай моето първо дете беше седалищно и не се обърна.Родих си я с крачетата на пред без никакви проблеми .Но по време на раждането се събра доста голям екип  мислеха за сикцио но главния лекар прецени че бебето е малко и ще си го родя по естесвен път.Много съм му благодарна защото след секцио възтановяването е по трудно.Второто ми бебче беше нормално но по голямо и го родих малко по -трудно.Тъй че няма място за притеснения а и понякога се обръщат в последния момент.Кураж и леко раждане. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 11 003
И аз бях бременна седалищно, родих секцио.

Засега и аз ще съм със секцио по същата причина. Не вярвам упражненията да помагат. Ако бебче реши, ще се обърне само.

# 7
  • Мнения: 65
и моя Коси беше седалищно
родих го секцио доста по рано от термина
роди се 4кг
беше с краката надолу и лекаря предпочете да ме среже Thinking

# 8
  • Мнения: 41
И мойта бебка беше седалищно с крачетата напред,родих секцио два дена след като бях влезнала в деветият месец(изтекоха ми водите и бях без котракции).При нас единственото беше,че стъпалото на лявото и краче се беше свило леко навътре.Яко се бях шашнала че няма да се оправи,въпреки че всички ме убеждаваха в обратното.Някаде към първият месец нямаше вече и следа.Не се притеснявай и леко раждане Peace.

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Луси беше седалищно разположена, не се обърна и родих секцио, макар че и да не беше седалищно, пак щях да родя така!

Успех и дано стане това, което искаш!

# 10
  • Мнения: 4 451
Преживях секцио 2 пъти, защото и двата пъти момичетата ми бяха седалищно. Но ти имаш още време и бебо може да се обърне. Чувала съм, че има някакви упражнения, но едва ли ще помогнат...

# 11
  • Мнения: 1 104
Не се притеснявай.Има време бебето да се обърне.За подобони упражнения аз не знам. И моята бебка беше седалищно, но в края на 8 месец се обърна сама.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
По принцип чистото седалищно предлежание не е показател за секцио, освен в случаите, когато плодът е много голям. Секцио се прави при седалищно-крачно т.е когато крачетата са над входа на таза, защото тогава има по-голям риск.
Разбира се имаш много време до термина и бебо може да се обърне сам.
Моят син обаче до последно си беше именно седалищно-крачно. Родих секцио, но поради други причини.

# 13
  • Мнения: 1 032
Моята дъщеря така и не пожела да се обърне. Остана си седалищно до последно и родих със секцио. Не трябва да се притесняваш излишно. Имаш още време да се обърне детето, пък ако не стане- не е толкова страшно и секциото.

# 14
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравей,
Моето бебе също е седалищно и ми казаха да седя по 10-тина минути на колене и лакти,за да се завърти.Досега няма ефект Wink и не мога да твърдя,че позата действа.
Имаш още доста време - леко раждане и успех!  bouquet

# 15
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
И нашият бебо беше седалищно разположен още от средата на 8мия, така и не пожела да се завърти до последно ... така че се роди секцио  Laughing

на Курса за бременни на който бях ходила акушерката ни каза за 2 "евентуални метод" за обръщане /като ни предупреди, че не емного сигурно дали ще се получат/ , единият е на  Viktoria_27, а другият ако не бъркам  newsm78 беше с длан върху корема въртиш в посокато в която би трябвало да се завърти бебето /друг е въпросът, че нашият се беше обърнал с гръб  Joy и тогава вече не знам  Rolling Eyes/

Но ти наистина имаш време, така че спокойно  Peace

# 16
  • Мнения: 67
Здравей!
Страничката е на английски, но дори и да не се справяш много добре с него, има доста картинки и няколко филмчета.
Надявам се да ти е полезна. Успешно "завъртане" и леко раждане!  Simple Smile
http://www.spinningbabies.com

# 17
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
аз правих упражнения, не се обърна Rolling Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип чистото седалищно предлежание не е показател за секцио, освен в случаите, когато плодът е много голям. Секцио се прави при седалищно-крачно т.е когато крачетата са над входа на таза, защото тогава има по-голям риск.
Разбира се имаш много време до термина и бебо може да се обърне сам.
Моят син обаче до последно си беше именно седалищно-крачно. Родих секцио, но поради други причини.
И при мен беше така, макар че чакахме до последно не се обърна, но пък толкова други бебета се обръщат. Не смятам, че упражненията щепомогнат, но пък може да пробваш.  bouquet

# 19
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Моята дъщеря така и не пожела да се обърне. Остана си седалищно до последно и родих със секцио. Не трябва да се притесняваш излишно. Имаш още време да се обърне детето, пък ако не стане- не е толкова страшно и секциото.
smile3521

# 20
  • Мнения: 89
Упражнението е - на колене, с вирнато дупе нагори и ръце с лакти плътно на земята, като разузнавач, лазиш. Може с упражнения да се завърти ако го правиш съвестно и има достатъчно вода и място за бебето.
Моето не се обърна, защото плацентата беше пред лицето му и пречеше, а и нямах води почти. Колкото по-рано започнеш, толкова вероятността да се обърне е по-голяма.
Ако не, пак ще се справиш, не се притеснявай.

# 21
Благодаря ви за съветите. Всъшност не мога да кажа че съм много притеснена. Пък и наистина има доста време още. А вярно ли е, че след секцио няма да мога да кърмя бебечето си, а ще трябва да изпомпвам с помпичка кърмата си и да го храня от самото начало със шище?

# 22
  • Мнения: 1 756
Поради тази причина родих секцио
Не мръдна моят красавец
Успех дано се обърне,4увала съм 4е на колене на земята,подпираш се на лакти и се навеждаш надолу ,дупето стър4и,но колко е истина Peace

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Благодаря ви за съветите. Всъшност не мога да кажа че съм много притеснена. Пък и наистина има доста време още. А вярно ли е, че след секцио няма да мога да кърмя бебечето си, а ще трябва да изпомпвам с помпичка кърмата си и да го храня от самото начало със шище?
Това за кърменето твърдо не е вярно. Възмвожно е да ти се наложи да ползваш помпата, за да се изцеждаш в първите 1-2 дни, защото вероятно няма да ти носят бебето за кърмене (зависи от болницата и от това колко си настоятелна - няма никакъв проблем да кърмвиш още докато те шият, ако желаеш, но вероятно няма да ти позволят в бг-болница). Бебето ще бъде хранено с шишета през това време, но е много важно още от първия момент, в който ти го дадат, упорито да го слагаш на гърда и да търсиш съдействие (от акушерки, лекар - или от опитна кърмеща майка, ако не получаваш нужната помощ в болницата и след това), ако срещнеш проблем. Повечето бебета засукват въпреки тези няколко дни хранения с шише - а дори тези, които имат проблем, могат да се научат да сучат на гърда и колкото по-бързо се вземат мерки за това, толкова по-бързо се преодолява и проблема.
Храненето с изцедена кърма определено е една възможност - но е твърде трудоемко и досадно и дори да не възникнат други проблеми, повечето майки просто психически и физически не издържат дълго 6-8х цедене денонощно в продължение на месеци (макар да познавам майки, които го правиха дори повече от година - но действително изисква невероятно търпение и себеотрицание). Дори само от тази гледна точка си струва усилията да се учи бебето да суче на гърда Grinning

# 24
  • Мнения: 184
Сина ми до 7 месец беше обърнат седалищно

# 25
  • Мнения: 89
Благодаря ви за съветите. Всъшност не мога да кажа че съм много притеснена. Пък и наистина има доста време още. А вярно ли е, че след секцио няма да мога да кърмя бебечето си, а ще трябва да изпомпвам с помпичка кърмата си и да го храня от самото начало със шище?

За кърменето - непременно прочети как става след секцио или искай съвет във форума за кърмещи майки. Не се отказвай в никакъв случай.

Общи условия

Активация на акаунт