За маргарина "Калиакра" и преместването му в Румъния

  • 2 957
  • 54
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Все пак ще пусна една тема с анкета, защото в темата на Бу за подкрепата на българската инициатива, въпросът ми се разводни Simple Smile

 Та четейки си днес пресата, попаднах на тази новина. В статията обаче във вестника имаше призив да се бойкотира маргарина "Калиакра". ...
Та се зачудих, колко ли хора ще подкрепят подобна идея с мисълта, че по този начин ще подкрепят българските интереси.
В този случай става въпрос за маргарин, но принципно може да се отнесе за всяко друго нещо.
Доколко сме готови да кажем: - Няма да купя това, защото не е произведено в България и защото има българско производство, което ще даде работа на някой, който живее в тук.
Лично аз, колкото и малко да купувам маргарин ще се преориентирам към друга марка.
Интересува ме мнението на ССФ Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 533
Бибиянке, трудна ми е темата ти в ранните минути на петъка. Ще пробвам пак сабахлем Crazy

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 899
Специално за маргарина ще бойкотирам румънците,
най -малкото защото съм родена добричлийка.

Не, че и аз купувам маргарин, ама тези дни ще минавам на диета  Mr. Green
та се бях замислила да си взема един с фибри.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
НелиСа и на Флора маргарин половината производство му е в Румъния.

# 4
  • Мнения: 2 792
  С ръка на сърцето си признавам, че повечето стоки ги консумирам с вкусовите си рецептори и национализма на едно консуматорско ниво ми е труден, бойкотирам стоки, които не ми допадат вкусово, без да наблягам на националност.
 По конкретната тема с маргарина "Калиакра"-маргарин не купувам, така че не съм им в таргет групата, където и по света да се запратят

# 5
  • Мнения: 14 654
Интересува ме мнението на ССФ Simple Smile

тя яде ли изобщо маргарин  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 5 468
Ами да, бих я бойкотирала, защото искам да има колкото се може повече български храни (качествени, разбира се) на нашия пазар. А не да се изнася всичко наше, а да се внася на двойна цена, боклука от чужбина Crossing Arms.

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 899
НелиСа и на Флора маргарин половината производство му е в Румъния.

Значи ще карам без фибри  Mr. Green.

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Маргарин купувах миналата година заради дисковете, а маргаринът-на баба. От утре ще разправям, че го бойкотирам.
А по темата, незнам, явно им е по-удачно да го произвеждат в Румъния и да го карат дотук, какъв довод да измисля, че да убедя собствениците да се върнат...  Thinking
Що да бойкотираме маргарина тогава, а да не настояваме за промени в законодателството (естествено, поредните  Sick)

# 9
  • Мнения: 3 423
Доколко сме готови да кажем: - Няма да купя това, защото не е произведено в България и защото има българско производство, което ще даде работа на някой, който живее в тук.

Късно е, либе, за китка.
Много стоки са мейд ин ЕУ.
Което включва и Румъния.
В БГ просто ще дойде друго
производство. Чаркове за ИКЕА,
примерно. Или гащи за Н и М.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 210
Много се ядосах на новината, като я прочетох днес. Как може тези тъпанари да купят тази традиционна добруджанска  марка и най-нагло да изнесат производството в Румъния???? #2gunfire
И без това този край има проблеми с производство (разбиха всички големи фабрики и заводи) и безработицата...
Не купувам по принцип маргарин, обаче ще разкажа на познатите, които го правят.
А  с олиото някой знае ли какъв е случая? И то ли ще пътува към румънско?  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 229
Признавам, че не разбрах много кризата с маргарина, но ако "нашият" си маргарин (не знам марки) е по-хубав - него ще ям, ако не - Калиакрата естествено.

Кой би подкрепил нещо дето му е гадно да го яде, щото било българско?  Shocked Rolling Eyes

Ако са еднакви ще избера българското разбира се, просто е...

# 12
  • Мнения: 3 423
А какво можеше да спре изнасянето
на производството в Румъния, а?!
Щото бойкотът е постфактум. Пък на
капиталистът му дреме на дедовия.

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Късно е, либе, за китка.
Много стоки са мейд ин ЕУ.
Което включва и Румъния.
В БГ просто ще дойде друго
производство. Чаркове за ИКЕА,
примерно. Или гащи за Н и М.

Той обората на стоките от Китай та до Румъния е ясен, но тук ме дразни това, че интересите на една корпорация, вредят на интересите на националната икономика и в частност на икономиката на град средна ръка като Добрич.
Ако примерно нашия местен чужденец "Миролио", реши да изнесе производството си в Румъния това ще е катастрофално за Сливен и това което е останало от града ще се изнесе в Испанско и Холандско.

П.С.  Нищо не може да спре преместването. Просто апела на хората от Добрич ме подтикна да пусна анкетата

# 14
  • Мнения: 3 504
Загуби се българското производство хораааа. Всичко вече като че ли стана чуждо - турско, гръцко, египетско, китайско.... ганско дорииии въъъъ все едно си нямаме фъстици, картофи, краставици и домати....

Страх мее, имам чувството, че сме като една кофа с боклук и другите страни се изпразват в нас.

Ма как така ще изнасят #2gunfire производството на маргарина в Румъния... ooooh! ooooh! ooooh! откъде накъдееее


ТОва е, интереса клати феса, кой го е дерт за народа, да се съхрани като нация и като пазар...

Яд мее, и на това генно инженерство с тези хибриди на домати и др. които искат да внесат

Общи условия

Активация на акаунт