Отговори
# 60
  • Мнения: 656
На мен пък едно нещо не ми излиза от главата, като чуя думичката" рак".  Thinking Не ми се мисли , ако отида да ми направят цитонамазка и резултатът излезе примерно" съмнителен " . Ами ако не е разчетен правилно и аз всъщност съм напълно здрава... Ще си докарам рак само от притеснения. Sad Ами тези доктори, които казват на пациентите си, болни от рак, колко още им остава да живеят. #Cussing out Такива ми иде да ги убия!! #2gunfire.....

Когато при мен излезе съмнителен резултат, докторката само ми каза, че трябва да вземе втора проба заради хистолога. Изобщо лекарите гледат да не я споменават тази дума, поне тези, при които съм ходила.

Ако си притеснена, можеш да поискаш стъкълцето с цитонамазката ти да го занесеш при друг хистолог - това няма да обиди гинеколога ти.

Колкото до тези, които казват истината на пациентите си - това спорен въпрос и е предмет на много дискусии.

# 61
  • Мнения: 928
На мен пък едно нещо не ми излиза от главата, като чуя думичката" рак".  Thinking Не ми се мисли , ако отида да ми направят цитонамазка и резултатът излезе примерно" съмнителен " . Ами ако не е разчетен правилно и аз всъщност съм напълно здрава... Ще си докарам рак само от притеснения. Sad Ами тези доктори, които казват на пациентите си, болни от рак, колко още им остава да живеят. #Cussing out Такива ми иде да ги убия!! #2gunfire.....

Амарена, точно за това ТРЯБВА да се прави редовно цитонамазка, защото дори и да има наличие на ракови клетки, всичко се оправя с горене, конизация или в най-лошия случай с хистеректомия. Т.е. ще ЖИВЕЕШ, ще се пребориш с така страшната болест. А, ако правиш профилактични прегледи редовно, може и въобще да не стигнеш до нея  Peace 
Не знам дали по-напред е пускано това, но лично на мен ми се струва прегледно и разбираемо, затова го пускам пак  Hug 
Момичета, преведох и допълних табелата.
Резултата реших да публикувам тук.
Тук дописах само "Биопсия след ПАП тест".

# 62
  • Мнения: 4 392
Ами аз наскоро четох (не помня вече къде newsm78), че няма доказателства, че чрез въпросната профилактика  броя на смъртните случаи от рак е намалял.  Thinking
Не, не мисля, че изпадам в крайности. Опитвам се да погледна нещата от друг ъгъл. Има пациенти и пациенти. Едните биха реагирали твърде емоционално и биха се сринали, а други биха се мобилизирали...Не знам, дали ме разбирате , накъде бия.. За "рака" колкото се знае, толкова и не се знае..

# 63
  • София
  • Мнения: 2 381
Ами аз наскоро четох (не помня вече къде newsm78), че няма доказателства, че чрез въпросната профилактика  броя на смъртните случаи от рак е намалял.  Thinking
Не, не мисля, че изпадам в крайности. Опитвам се да погледна нещата от друг ъгъл. Има пациенти и пациенти. Едните биха реагирали твърде емоционално и биха се сринали, а други биха се мобилизирали...Не знам, дали ме разбирате , накъде бия.. За "рака" колкото се знае, толкова и не се знае..
Въпросът е колко от починалите жени от този вид рак са ходели редовно на преглед и цито. Защото, ако го бяха правели, сигурно голяма част от тях щяха да са още живи.

# 64
  • Мнения: 4 700
Kia е права. ПАП преди да стане 4 и рак е бил 2 и 3, а те са лечими. Скоро има6е тема zа кониzация и там момичето писа че преди 2 години всичко е било наред, а сега не.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 381
Kia е права. ПАП преди да стане 4 и рак е бил 2 и 3, а те са лечими. Скоро има6е тема zа кониzация и там момичето писа че преди 2 години всичко е било наред, а сега не.
Точно това имах предвид!

# 66
  • Мнения: 3 988
Kia е права. ПАП преди да стане 4 и рак е бил 2 и 3, а те са лечими. Скоро има6е тема zа кониzация и там момичето писа че преди 2 години всичко е било наред, а сега не.

При мен стана още по-бързо. За една година от ПАП 1 минах на ПАП 4а. Предполагам, че предния ПАП е бил грешен. Не мога иначе да си обясня (както и гинеколожката ми) как толкова бързо се е развило. Но каквато и да е причината, ако си бях пропуснала редовната годишна цитонамазка, можеше да не се размина само с конизация...

Ходете редовно на прегледи и искайте да ви правят цитонамазка!

# 67
  • Мнения: 3 069
Kia е права. ПАП преди да стане 4 и рак е бил 2 и 3, а те са лечими. Скоро има6е тема zа кониzация и там момичето писа че преди 2 години всичко е било наред, а сега не.

При мен стана още по-бързо. За една година от ПАП 1 минах на ПАП 4а. Предполагам, че предния ПАП е бил грешен. Не мога иначе да си обясня (както и гинеколожката ми) как толкова бързо се е развило. Но каквато и да е причината, ако си бях пропуснала редовната годишна цитонамазка, можеше да не се размина само с конизация...

Ходете редовно на прегледи и искайте да ви правят цитонамазка!



При мен беше доста по-бързо.След обгарянето на маточната шийка на 2-я месец бях с карцином ин ситу.....Понякога се развива светкавично.Предполагам, че е индивидуално но е по-добре да мислим, че може да ни се случи, отколкото да си мислим "Защо пък точно на нас ще се случи"

# 68
  • София
  • Мнения: 2 381
Kia е права. ПАП преди да стане 4 и рак е бил 2 и 3, а те са лечими. Скоро има6е тема zа кониzация и там момичето писа че преди 2 години всичко е било наред, а сега не.

При мен стана още по-бързо. За една година от ПАП 1 минах на ПАП 4а. Предполагам, че предния ПАП е бил грешен. Не мога иначе да си обясня (както и гинеколожката ми) как толкова бързо се е развило. Но каквато и да е причината, ако си бях пропуснала редовната годишна цитонамазка, можеше да не се размина само с конизация...

Ходете редовно на прегледи и искайте да ви правят цитонамазка!



При мен беше доста по-бързо.След обгарянето на маточната шийка на 2-я месец бях с карцином ин ситу.....Понякога се развива светкавично.Предполагам, че е индивидуално но е по-добре да мислим, че може да ни се случи, отколкото да си мислим "Защо пък точно на нас ще се случи"
Леле. Толкова бързо.  Shocked Другата седмица ще карам моя лекар да ми вземе цито - ще е 8 мес след лазера. Предишната беше 2 мес. след него и беше ок.

# 69
  • Мнения: 1 983
Записах си час за другата седмица, доста ме е страх, понеже съм фамилно обременена, но ще ида. PeaceОтделно, че си имам някакво течение, което според док било нормално и да не се притеснявам, ама сега вече ще го натискам да ми обясни повече, щото не го искам. Crossing Arms

# 70
  • Мнения: 24
Леле ,не бях се запознала с този проблем обстойно.Миналия октомври моят генеколопг каза,че имам раничка и я обгори.На следващия преглед каза ,че раната била явно по-голяма и не е излекувана,т. е. трябва пак да се обгори ако искам. Записах си час за другата седмица .Останах с впечатлението ,че е нещо рутинно (той ми направи ц. маска) и доста време вече все отлагам.Но като чета вашите изявления ми се изправят косите.Знаете ли колко пъти може да се наложи обгаряне.Каква е гаранцията ,че това обгаряне ще е последно?Зависи ли от лекаря?

# 71
  • Мнения: 73
Лелелеллеле, ужас сега разбирам колко в началото съм хванала моя вируса, аз съм с ПАП 3 А и биопсиа CIN 1 правиха ми електрокоагулация и само това за момента.

Но се успокоявам,защото прочетох това "Последните изследвания в тази област показват, че спонтанните ремисии в рамките на една година при ЦИН I са 60-80%, а при ЦИН II 40%."

Пожелавам на всички слънчев и усмихнат ден Laughing

# 72
  • Мнения: 3 069
Наистина има от какво да се страхуваме момичета и трябва да си обръщаме внимание на здравето.Наистина най-страшните болести започват без болка, без оплаквания.....Профилактика му е майката!
Има статия на Попова в един здравен вестник и дядо ми я е отделил.По-късно днес ще се опитам да ви я пусна тук, специално за рак на маточната шийка и за ваксината, която в крайна сметка не се знаело дали трябва да има след време РЕ-такава....
Преди конизацията бях с CIN 2.
Много се радвам, че все повече майки влизат в темата!  bouquet

# 73
  • Мнения: 704
Въпросът е колко от починалите жени от този вид рак са ходели редовно на преглед и цито. Защото, ако го бяха правели, сигурно голяма част от тях щяха да са още живи

Въпросът е "правенето" на преглед и тест ли са Профилактиката?

Защото на мен ми се струва, че са Констатацията  Thinking ?

# 74
  • Мнения: 945
Въпросът е "правенето" на преглед и тест ли са Профилактиката?

Защото на мен ми се струва, че са Констатацията  Thinking ?

Защо трябва да се хващаме zа думите, било ли профилактика или констатация (ако толкова  еважно може да потърсим в тълковни речници в крайна сметка как се дефинира думата профилактика). Важно е, че едно редовно ходене на лекар може да спаси живота на много жени. И според мен има раzлика дали ще чуеш от лекаря си "Тука има раничка, ама ще я иzлекуваме" или "Имаш рак последен стадий, остават ти 3 месеца". Примерно...

Много се надявам повече жени да осъzнаят риска от НЕходенето на лекар. Моята майка е 65 годишна и личната и лекарка я zаставя всяка година да ходи на гинеколог. Но zа съжаление лекарката там не и всема секрет zа цитонамаска. Каzва, че трябвало да си плати допълнително и че тя не виждала нищо подоzрително. Ето това ме вбесява. От къде майка ми пенсионерка да ги иzвади тия 20 лева? И zащо тая я лъже, че няма право да полzва касата?

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 12:29 от .:Geri:.

Общи условия

Активация на акаунт