Нервно бебе при кърмене от едната гърда

  • 522
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Здравейте.
 Имам въпрос и ще помоля някой, който е имал подобен проблем да ми каже как се е справил.
 Бебето ми е на 1 мес. Само на кърма е. Храня го на поискване, като редувам гърдите, но бебето става много раздразнително, когато суче от лявата ми гърда. По принцип потока на лявата е по-силен, поне така го усещам, а и  когато то се дръпне в самото начало от гърдата млякото направо пръска на струйки и той като суче започва да се дави. Затова се е научил да си издърпва леко назад главичката, така потока намалява, ама пък той не захапва добре и моето зърно се разранява.
 Изчетох доста в библиотеката и сега се чудя дали да си купувам силиконови зърна, дали да изцеждам малко преди да му дам гърдата ( но между другото тя винаги ми протича преди ядене, така че не знам това дали има смисъл). А и най-странното е, че той започва да нервничи след около 7 мин сукане, преди това само се дави и се дърпа и после пак захапва. Мислех си да не би да се е наяжда, но след като го вдигна проявява признаци на глад, а като го сложа отново на гърдата започва да плаче, да се дърпа и не иска да захапва дълбоко.
 Проблемът е само на едната гърда. От другата си суче съвсем нормално и спокойно.
 Извинете, че стана толкова дълго.

# 1
  • Мнения: 336
Понеже и аз често имам подобни преживявания, а все още не съм си изяснила напълно причините, ще ти предложа само едно от потенциалните решения на проблема - може да се окаже ефикасно за теб. Струва ми се, че при цялото това давене и кашлюкане бебчо се нагълтва с бая въздух, а и от един момент нататък сигурно като при възрастните хора всяка следваща глътка му "присяда", ако разбираш какво имам предвид (сети се за случай, когато си се задавила - спираш да кашляш, но като пийнеш нова глътка имаш чувството, че отново ще се задавиш). Пробвай да го вдигнеш за едно или повече хубави оригвания, малко да си почине. И после пак на същата гърда...
Обикновено задави ли се хубаво в началото, очаквам да започне да прави тези номера. Също така обикновено се оригва много лесно и няколко пъти в тези ситуации.
Успех!

# 2
  • Мнения: 289
Ние също имахме подобен проблем и сега отвреме- навреме се появява тази нервна възбуда при захапването на дясната ми гърда /иначе на другата е много спокоен/. В тези случаи аз го вдигам малко да си поотдъхне и да се оригне, след това в повечето случаи бебе се успокоява и захапва отново.

# 3
  • Мнения: 1 043
и при мен на дясната е проблемно кърменето - незнамзащо и така не разбрах за 6 месеца - имам си мляко и в двете гърди си пускат лесно - нямам идея защо се дърпа от дясната - дори поради тази причина е започнала да ми става лявата гърда много по голяма от дясната  Crazy затова ви съветвам да давате повече от тази от която се дърпя че аз се чудя кои номер сутиен да си взема - като понякога двете ми гърди са с два номера разлика  Embarassed, имам много голям бюст и така си личи  ooooh! затова сега давам ли давам да суче от лявата гърда но незнам дали ще има ефект и това

# 4
  • Мнения: 15
При нас има същия проблем(макар че не го смятам за проблем).Дребният нервничи на дясната ми гърда доста често,но и аз мисля ,че е защото тече по-обилно и се нагълтва с въздух покрай това редуване на сукане и плач,явно се издува стомахчето и това допълнително го тревожи.Без да го повдигам и уригвам той го прави сам доста звучно  Laughing и продължително.Ако много недоволства го вдигам и гушкам докато се поуспокои и пак го слагам на гърдата,гледам да ги редувам за да не се препълва едната повече(кърмя на поискване от едната гърда на 1 хранене).
Това е от мен,надявам се да ти е от полза

# 5
  • Мнения: 251
Много Ви благодаря за отговорите, момичета.
 Бяха ми много полезни. Общо взето и аз това правя. Но от вчера май си решихме проблема с бебо, като смених позата за кърмене. Сега на тази гърда го кърмя в поза футболна топка и така захапва много по-добре. Така че макар и да се дави, заради силния поток на млякото, поне не ме ръфа като кученце и гърдата ми е добре. Благодаря още веднъж за отговорите. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 242
Намерила си сама решението!  Grinning Точно щях да ти предложа поза в която гравитацията да не влияе толкова, може да опиташ също и легнала. Ако тръгнеш да цедиш преди кърмене, няма да има нужния ефект, най-много да си докараш хиперлактация, която още повече ще усложни положението.
А скоро бебчето ще свикне и няма да се дразни толкова от силната струя, ще се насуква буквално за минутки, поне според моите спомени е така. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт