Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 март 2007, 11:23 ч.

пак за антителата

• 369
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
здравейте,бихте ли ми казали,щом не образувам антитела(което е добре), какво по точно означава за мен и бебето?

# 1
  • София
При всички майки с Rh - се правят изследвания за антитела. Проблемът не се среща често, рисковете идват оттам, че когато майката е с Rh -, а бебето с положителен могат да възникнат проблеми с червените му кръвни телца. Има вероярятност те да се кръстосат с тези на майката. Така организмът на майката ги възприема като "чужди" и започва производство на антитела, които се "борят" И таак антителата разрушават  червените кръвни телца на бебето и то може да е анемично. За това след раждане или аборт, ако бебто е с Rh +  се поставя анти-D-гамаглобулин. Това е специално разработено лекарство, които предотвратява реакцията.

# 2
  • Бургас
Означава, че всичко е наред  bouquet След като родиш, живот и здраве до 72 часа ще ти поставят и инжекция с анти Д гамаглобулин. До колкото си спомням, проблем може да се появи при евентуална втора бременност, ако не е поставяна тази инжекция. В кой месец си, лаборантката която ми взимаше кръв за антитела беше казала, че ако до 6 месец не се появат, нямало вероятност да се образуват до края на бременността.

# 3
  • София
не трябва да имаш антитела!
при първа бременност рядко се появяват. анти Д гамаглобулинът се слага, ако бебчо е с различен от твоя резус. мен ме следиха докрая за това, но с бебка сме минус и двете и няма проблем. мъжът ми е плюс. Peace

# 4
  • София
Означава, че всичко е наред  bouquet След като родиш, живот и здраве до 72 часа ще ти поставят и инжекция с анти Д гамаглобулин. До колкото си спомням, проблем може да се появи при евентуална втора бременност, ако не е поставяна тази инжекция. В кой месец си, лаборантката която ми взимаше кръв за антитела беше казала, че ако до 6 месец не се появат, нямало вероятност да се образуват до края на бременността.

здравей,благодаря ти.
преди 4 години правих аборт.тогава ми поставиха анти Д гамаглобулин.
аз съм в 7мия месец:)
да, мъжът ми е положителен дано нямаме проблеми Simple Smile

# 5
  • варна
не се притеснявай , щом нямаш.
Аз съм отрицателна и двете ми деца са положителни.Аз развих антитела след раждането им и двата пъти ми поставяха гамаглобулина.
Дори при втората бременност някъде около седмия месец ми поставиха една профилактично.
Но щом досега няма проблеми , изобщо не се шашкай.
Лека бременност и успешно раждане!

# 6
Щом нямаш антитела, значи всичко е тип-топ!  Peace
Успех и леко бременеене!   bouquet

# 7
  • Неуспяла да избяга от корените си
И аз съм отрицателна и доста силно ме вълнува този ?-с.Днес една от сестрите с кабинета ми каза,че нямало никакво значение,че и двамата с мъжа ми сме отрицателен резус фактор-бебо можел да вземе кръвната група на някой от нашите родители... newsm78 newsm78 newsm78
Това изказване не ми звучи много логично!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт