пак за антителата

  • 491
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
здравейте,бихте ли ми казали,щом не образувам антитела(което е добре), какво по точно означава за мен и бебето?

# 1
  • София
  • Мнения: 978
При всички майки с Rh - се правят изследвания за антитела. Проблемът не се среща често, рисковете идват оттам, че когато майката е с Rh -, а бебето с положителен могат да възникнат проблеми с червените му кръвни телца. Има вероярятност те да се кръстосат с тези на майката. Така организмът на майката ги възприема като "чужди" и започва производство на антитела, които се "борят" И таак антителата разрушават  червените кръвни телца на бебето и то може да е анемично. За това след раждане или аборт, ако бебто е с Rh +  се поставя анти-D-гамаглобулин. Това е специално разработено лекарство, които предотвратява реакцията.

# 2
  • Мнения: 1 032
Означава, че всичко е наред  bouquet След като родиш, живот и здраве до 72 часа ще ти поставят и инжекция с анти Д гамаглобулин. До колкото си спомням, проблем може да се появи при евентуална втора бременност, ако не е поставяна тази инжекция. В кой месец си, лаборантката която ми взимаше кръв за антитела беше казала, че ако до 6 месец не се появат, нямало вероятност да се образуват до края на бременността.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 424
не трябва да имаш антитела!
при първа бременност рядко се появяват. анти Д гамаглобулинът се слага, ако бебчо е с различен от твоя резус. мен ме следиха докрая за това, но с бебка сме минус и двете и няма проблем. мъжът ми е плюс. Peace

# 4
  • Мнения: 1 596
Означава, че всичко е наред  bouquet След като родиш, живот и здраве до 72 часа ще ти поставят и инжекция с анти Д гамаглобулин. До колкото си спомням, проблем може да се появи при евентуална втора бременност, ако не е поставяна тази инжекция. В кой месец си, лаборантката която ми взимаше кръв за антитела беше казала, че ако до 6 месец не се появат, нямало вероятност да се образуват до края на бременността.

здравей,благодаря ти.
преди 4 години правих аборт.тогава ми поставиха анти Д гамаглобулин.
аз съм в 7мия месец:)
да, мъжът ми е положителен дано нямаме проблеми Simple Smile

# 5
  • Мнения: 129
не се притеснявай , щом нямаш.
Аз съм отрицателна и двете ми деца са положителни.Аз развих антитела след раждането им и двата пъти ми поставяха гамаглобулина.
Дори при втората бременност някъде около седмия месец ми поставиха една профилактично.
Но щом досега няма проблеми , изобщо не се шашкай.
Лека бременност и успешно раждане!

# 6
  • Мнения: 2 677
Щом нямаш антитела, значи всичко е тип-топ!  Peace
Успех и леко бременеене!   bouquet

# 7
  • Мнения: 701
И аз съм отрицателна и доста силно ме вълнува този ?-с.Днес една от сестрите с кабинета ми каза,че нямало никакво значение,че и двамата с мъжа ми сме отрицателен резус фактор-бебо можел да вземе кръвната група на някой от нашите родители... newsm78 newsm78 newsm78
Това изказване не ми звучи много логично!

Общи условия

Активация на акаунт