Сексуален въпрос

  • 2 381
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 118
именно оргазмът, а не просто сексуалният акт, води до съкращаване на мускулите на матката, а от там и до контракции; при нормално протичаща бременност тези контракции са безвредни, но както е в моя случай /чувствителна матка и болезнени контракции от 6 месец/ сексуалната стимулация под каквато и да било форма, е абсолютно забранена, тъй-като би могла да доведе до преждевременно изхвърляне на плода ... почти дословно цитирах гинеколожката си

# 31
  • Мнения: 4 555
Е как можем да сме сигурни,ние да не сме доктори.
Питам, понеже много хора казаха, че нямало проблем и изобщо не било опасно. И се зачудих дали имат предвид, че няма проблем да правиш секс, защото вероятността да получиш контракции не е много голяма или няма проблем, че получаваш контракции.
Това ми беше въпроса.

От собствен опит и разговор с моя гинеколог ще кажа, че е нормално след оргазъм да се получат единични контакции - леки втвърдявания на корема и то безболезнени и те не са опасни.
Мерси, точно това питах.
Отдъхнах си, значи мога да не обявявам сух режим вкъщи Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 294
Да, получават се, но това съвсем не означава, че 9 месеца не трябва да правиш секс.На мене ми беше обяснено от гинеколога, че има риск, когато контракцията е болезнена и се повтори.При мен тя се изрязяваше в стягане на корема и проблеми съм нямала.

# 33
  • На морето!
  • Мнения: 5 753
ооо аз на това разчитам ако пренося. Laughing

# 34
  • Мнения: 527
Е как можем да сме сигурни,ние да не сме доктори.
Питам, понеже много хора казаха, че нямало проблем и изобщо не било опасно. И се зачудих дали имат предвид, че няма проблем да правиш секс, защото вероятността да получиш контракции не е много голяма или няма проблем, че получаваш контракции.
Това ми беше въпроса.

От собствен опит и разговор с моя гинеколог ще кажа, че е нормално след оргазъм да се получат единични контакции - леки втвърдявания на корема и то безболезнени и те не са опасни.
Мерси, точно това питах.
Отдъхнах си, значи мога да не обявявам сух режим вкъщи Simple Smile
Ако всичко е ок при теб,няма нужда от сух режим.Бременността сама по себе си ,не е причина да спираш секса

# 35
  • Мнения: 2 677
Да, оргазмът предизвиква контракции, но това не означава, че вреди.Ако бременността ти е безпроблемна няма от какво да се притесняваш.

Напълно подкрепям!  Peace

# 36
  • Мнения: X
Да, оргазмът предизвиква контракции, но това не означава, че вреди.Ако бременността ти е безпроблемна няма от какво да се притесняваш /това изречение съм го повтаряла 1000 пъти Rolling Eyes/.

 newsm10 newsm10 newsm10

# 37
  • Мнения: 568
да, но сексът не е опасен при нормална бременност. Както всички са писали май....

# 38
  • Мнения: 209
по прицип при оргазъм матката се свива!!това си чиста контракция, макар и кратка!такаче отговорът ми е- да!но до 8-мия месец ако не ти пречи можеш да правиш секс!

# 39
  • Мнения: 390
Хм-аз съм пълен идиот-не правих секс цели 7 месеца и пак родих преждевременно CloseПри това карах абсолютна безпроблемна бременност.

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 20:38 от ajva

# 40
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Абсолютно! Peace Без значение как се е стигнало до въпросния оргазъм, матката се свива и отпуска часове след него. Peace Не случайно мамите, които преносват биват съветвани от докторите си да правят повечко секс, а на тези, които имат контракции от рано им забраняват или най-малкото ги съветват да дават по- кротко със секса. Аз бях от последните и не правих секс през цялата бременност, но въпреки това родих в 8-ми месец, а в 7-ми лежах за задържане ooooh!

# 41
  • Bapнa
  • Мнения: 762
аз получих контракции от секс в шестия месец, обаче пуст мерак ...  Laughing

# 42
  • Мнения: 327
При мен нямаше контракции,всичко беше о'кей.Не се травмирай от прочетеното,наслаждавай се на бременността си,щом не е проблемна Peace.
И не си внушавай нищо негативно Naughty.

# 43
Аз и моят съпруг водехме нормален сексуален живот докато бях бременна, но това приключи щом влязох в осмия месец. Просто ни беше страх да не навредим нещо на бебето, т.е. да не предизвикаме раждане. Когато наближи термина ми много исках да правим секс точно поради тази причина, че може и да се ускори настъпването на момента на раждане. Но мисля, че няма нищо страшно да се прави секс по време на бременност, стига да е по-внимателен партньора.

# 44
  • Мнения: 227
 Възможно е Peace

Общи условия

Активация на акаунт