болка в гърдата

  • 507
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47 956
здравейте!
от няколко дни имам болки в едната гърда, към мишницата, има и нещо като подуване или бучка, боли ме при допир или натиск, иначе-не newsm78  никога не съм имала запушвания, нито с първото дете, нито с второто, гърдите ми не са подути или напрегнати и не знам дали е запушване, мисля че не е
надявах се да отмине само, но не минава
кърмя  вече само вечер, и понякога през нощта
в понеделник ще се мъча да взема направление за мамолог, но не знам към кой да се ориентирам и какво ще ми кажат, впредвид че още кърмя-знаете как реагират гинеколозите на дългото кърмене, страх ме е да не попадна на такъв мамолог
помагайте със съвети и предложения за мамолог, подкрепящ дългото кърмене  Praynig

# 1
  • Мнения: 105
 Sad оф и аз получавах топчета в началото и изчезваха но трябва да се изцеждаш

# 2
  • Мнения: 47 956
ми аз кърмя вече повече от 1 год и 2-3 месеца, не очаквах точно сега такива неща, дет се вика на финала  newsm78 чудя се дали да се изцеждам, ама не мисля да е запушване нещо

# 3
  • Мнения: 1 771
Ако е запушено каналче ми дадоха такъв съвет: слага се детето да суче с брадичка в посока на запушеното място, болката или топчето и леко масажираш като прокарваш палеца по посока на каналчето към ореола. Дано си ми разбрала обяснението  Embarassed.

# 4
  • Мнения: 119
Може да греша, но при мамолог  съм чувала, че може да се ходи след като се прекрати кърменето и мине известно време - сигурно се елиминират някои фактори за изследванията, знам ли.

# 5
  • Мнения: 47 956
Може да греша, но при мамолог  съм чувала, че може да се ходи след като се прекрати кърменето и мине известно време - сигурно се елиминират някои фактори за изследванията, знам ли.
ми  и аз това се чудя, дали ще ми обърнат внимание, или ще ми кажат че е от кърменето и да спирам ,щото след годинката-нали знаете...дъра-бъра вече не е добре да се кърми...
goldenova  разбрах те, ще пробвам, мерси

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
МамаВаси, не знам какво е, но и на мен ми се е получавало точно същото 3-4 пъти след годинката. И то винаги след периоди на интензивно сучене. Лекувам се сама, с помощта на бебка. Винаги давам първо да суче от болезнената гърда, като докато тя суче аз масажирам по посока към зърното. Максимум за два дни винати съм се оправяла.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт