Ампицилин и бременност

  • 3 384
  • 11
  •   1
Отговори

Анкета

bremenna sam v 8mia mesec a mi izpisaha ampicilim pritesniavam se za bebeto a niama kogo da pitam POMOGNETE

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 04 апр 2007, 16:40
* Може да изберете максимум 2 опции.

 трябва да разбера повече за приемането на антибиотик (ампицилин)по време на ббеменност :шоцк:
бременна сам в 8мя месец а ми изписаха ампицилим притеснявам се за бебето а няма кого да питам ПОМОГНЕТЕ

Цитат
triabva da razbera pove4e za priemaneto na antibiotik (ampicilin)po vreme na bbemennost Shocked
bremenna sam v 8mia mesec a mi izpisaha ampicilim pritesniavam se za bebeto a niama kogo da pitam POMOGNETE

----------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 16:56 от Сънчи - Пънчи

# 1
  • Мнения: 3 456
За какво гласуваме?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Няма проблеми. Аз съм пила ампицилин в 5-я месец. Опасен е гентамицина.

# 3
  • Мнения: 55
Аз пих преди две седмици оспен, мисля че и той е от рода на пеницилините. Моя доктор ми каза, че не бива да приемам антибиотици от рода на доксициклина, че били доста силни и можело да се отрази на бебето.

# 4
  • Мнения: 585
Знам че ампицилина е от група лекарства която е допустима да се взима по време на бременност . АЗ в момента съмбременна  в 15 г.с . и съм на Зинат доста по-силен антибиотик от ампицилина заради ужасен грип . Опитах 4 дни без антибиотик но само станах по-зле и нямаше как пия го в момента . Така че не се притеснявай ампицилина се счита  за безвреден за плода ,а и за да ти го изпишат явно има защо , нелекуваната инфекция е много по- опасна за бебето . Във форума прочетох за бременни с бронхопневмония лекувани с 3 антибиотика , бебетата са им живи и здрави , понякога няма как да минем без лекарства

# 5
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Аз до сега два пъти съм го пила ампицилина 5 дни и 10дни защото иначе щях да си увредя бебето от високата температура.

# 6
  • Мнения: 1 353
Ако сериозно се налага го пии, защото нямаш друг избор

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
Щом са ти го изписали, значи има защо и са преценили че не е опасно.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 362
Щом са го исписали, очевидно има друг проблем, който е по-опасен за бебчо. Ампицилина можеш да го пиеш по-време на бременност.

# 9
  • Мнения: 497
Щом са ти го изписали, значи става. Можеш да попиташ в аптеката, там знаят!

# 10
  • Мнения: 1 273
Щом са ти го изписали, значи има защо и са преценили че не е опасно.

Абсолютно Peace
И аз пих антибиотици, но в деветия месец. Бебо си е ок! Peace

А анкетата за какво е? Извини ме, но ми звучи като да избираш между бебето и лекарството newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
До колкото знам не е особено ефикасен. ПОвечето бактерии са резистентни към него. Направиха ли ти изследване на кръвта? Сигурно ли е, че наистина имаш нужда от антибиотик - че би ти помогнал? Ако заболяването е вирусно, ампицилинът - опасен или не - ще бъде абсолютно безполезен. Само ще се тровите... Важно е да се знае причинителя, преди да се стигне до лечението.

Общи условия

Активация на акаунт