Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпрос на гледна точка...

Днес  за пръв път купих въпросното мляко.
Направи ми впечетление, че е доста кисело, но не е развалено. Срокът му на годност е до 07.04.07.
Та въпросът ми е дали по принцип е така, или ...
До сега съм вземала  в повечето случаи Роса.
Цитирай

А кажете де? Rolling Eyes
Цитирай

ГОре на черешата...

Да, Елена е малко по-кисело - аз го купувам редовно, защото на много места съм чела, че то най-се доближава до истинското българско кисело мляко и не е тъпкано с нишестета и разни подобни. А и все пак е от Еленския балкан, а там/ живеем наблизо/ предполагам земеделието е по-екологично...
Та него ползвам за таратор и всички радни теста и сладкиши, а когато ми се прияде чисто си вземам Боженци.
Не е развалено, хапвай спокойно Peace!
Цитирай

До колкото знам това си е баш баш българското кисело мляко, явно такъв трябва да му е вкуса принципно  newsm78
Цитирай

в ябълковата градина

Да, по-кисело е. И аз си взимам понякога от него.
Но, ако не ти харесва като вкус - Данон и Верея са точно противоположни.
Цитирай

да по-кисело е и то винаги. Ама за Данон не съм съгласна. То изобщо няма вкус на кисело мляко ами на някакво кремче и не си оправдава цената. Аз за сега купувам Маркели -Казънлък, то остана единственото май с грамаж 450гр. за цена 0,65лв.
Цитирай

софия

Ето тук има сравнителен тест на българските кисели млека. Ако правилно разбирам най-истинско е Герма (а то на мен ми е малко блудкаво  newsm78).
Цитирай

Ст.Загора

И ние сме на Маркели, свикнахме с него и другите ми се струват блудкави.
Цитирай

Знам я тази сравнителна таблица, ама ние във Варна си нямаме Герма.
Цитирай

Да, Елена е малко по-кисело - аз го купувам редовно, защото на много места съм чела, че то най-се доближава до истинското българско кисело мляко и не е тъпкано с нишестета и разни подобни. А и все пак е от Еленския балкан, а там/ живеем наблизо/ предполагам земеделието е по-екологично...

Взех го за детето поради същите съображения.
Е, успокоихте ме  bouquet Laughing
Цитирай

в ябълковата градина

Аз съм я чела тази таблица и съм пробвала многократно Герма. Нищо не може да ме убеди, че това мляко е хубаво.
Цитирай

Някъде на път....

Да, такова е - по-кисело от останалите, на мен ми харесва този вкус, прилича на истинско! Embarassed
Цитирай

Здравейте,
редовно  купувах кисл мл "Елена".Голямата ми дъщеря така да се каже израсна с него ,тя е  почти на 5 год.Спрях да го копувам преди няколко месеца понеже го отказваше .На мен също ми направи впечатление ,че нещо не е наред,вкуса беше друг.
  Сега копуваме  "Мизия милк" ,за него знам /от хора  в бранша /че си е точно бълг мляко."Елената" в момента  /според мен /  нещо са я сбъркали .Жалко за хубавата марка ,защото и другите им продукти също не са такива каквито бяха.   
Цитирай

Къде мога да видя тази таблица? Лично аз купувам "Роса" и съм доволна.
Цитирай

софия

smile3538 smile3538 Явно само съм си мислела, че съм ви пуснала линка. Ето го http://bnap.org/

Аз съм я чела тази таблица и съм пробвала многократно Герма. Нищо не може да ме убеди, че това мляко е хубаво.
Много съм склонна да се присъединя към твоето мнение, въпреки че все още се опитвам да се убедя, че може би аз нещо не го разбирам киселото мляко, ако да го обичам много и че щом проучването казва така, би трябвало Герма да е истинско.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.