За лютеницата

  • 9 874
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 93
харесвам всякаквя лютеница

# 31
  • Мнения: 1 353
Само домашна едросмляна и то на Дерони. Ако по погрешка взема друга не я близвам дори

# 32
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Едросмляна на БУЛКОНИ!

# 33
  • Мнения: 11 607
Миналата година бяхме на едро смляна... Тази година сме на гладка лютеница...може би, защото последната едро смляна бе със странен вкус....

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Предпочитаме домашна и всяка година си правим. Ако се наложи да купя купувам едросмляна на MARCO. За мен тя е най-хубавата. Но е по-скъпа от останалите марки.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Предпочитаме домашна и всяка година си правим. Ако се наложи да купя купувам едросмляна на MARCO. За мен тя е най-хубавата. Но е по-скъпа от останалите марки.
Това е и моят отговор - като свърши домашната, това е единствената марка, която може да я замени; дребният, за съжаление, не харесвал чушки, та взимаме и Първомайска понякога, но Марко е страхотна, все едно баба ми я е приготвяла Peace

# 36
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Домашната е на почит у дома.Народа не ще и да куса купешка и поради тая причина се печем с мъжо ежегодно да огъня докато опечем пипера  и патладжана за две дози лютеничка.Абе с един куршум два заека-ем хапваме вкусно ем тренираме за ада  Crazy Rage newsm53

# 37
  • Мнения: 4 629
Обожавам едросмляна лютеница. Не съм яла от миналата година  Confused

# 38
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Домашната е на почит у дома.Народа не ще и да куса купешка и поради тая причина се печем с мъжо ежегодно да огъня докато опечем пипера  и патладжана за две дози лютеничка.Абе с един куршум два заека-ем хапваме вкусно ем тренираме за ада  Crazy Rage newsm53
И у дома е така.

# 39
  • Мнения: 1 021
Предпочитам ситно смляна!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Домашна лютеница, ситно смляна.
Дори, последните 2г. я пасирах преди да я напълним бурканчетата.

# 41
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Едросмляната. Но най-добре домашна  Wink
Еххх ама как ме мързи да направя лютеница  Blush То чушки, то патладжани, то домати  ooooh!
Иначе най-обичах на баба ама вече я няма да ми прави Confused

# 42
  • Мнения: 402
Чакайте и аз да се включа, преди два дни взех от магазина голям буркан 600 грама домашна лютеница с печена чушка на "ЕКО конс"
напълни ми се душата, супер беше, на другия ден сутринта буркана беше празен.
Лютеницата е с едри, ама много едри парчета чушка вътре. Супер е!
Снощи пак им купих от същата, ядат я като за световно.
Кетчуп отдавна не купувам, само химия е!

# 43
  • Мнения: 2 381
Едро смляна харесвам от домашната-на свеки  chef

# 44
  • София
  • Мнения: 3 271
Харессвам от двата вида - едрата обикновено има повече печени чушки, а в ситно мляната е с повече домати - обикновено.
Предпочитам да е домашна - на мама Blush

Общи условия

Активация на акаунт