Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 март 2007, 18:31 ч.

За цистита да питам

• 1 498
  • 34
  •   1
Отговори
Сигурно е имало много теми за него, но наистина ще ми стане по-добре ако чуя нещо успокоително.
Тази сутрин след като станах усетих, че постоянно ми се ходи до тоалетната по малка нужда, а като отида само няколко капки. Чувала съм за цистит от форума и предполжих, че може да е това. Малко по-късно отидох на лекар, гледа ме на видеозон и каза, че най-вероятно е цистит. Пита ме дали е имало кръв, а аз му казах, че не съм видяла такава, но единия път ми беше розова урината. Предписа ми Офлоксин, Уростим и Но шпа.
Започнах да ги пия и засега няма подобрение, но предполагам, че е нормално, все пак много малко време е минало. Притесних се обаче защото последния път като отидох до тоалетната имаше кръв. Нормално ли е това? И се чудя дали да не отида и при друг лекар. Можете ли да ме посъветвате нещо?

# 1
Трябва да минат поне 24 часа от първото хапче, за да усетиш подобрение (в моите случаи трябваше да чакам около 2 дни, за да изчезне болката). Стой на топло, увий си кръста с нещо, не яж кисело, люто, солено, пикантно. Никакво кафе. Достатъчно вода, но не прекалявай все пак. Диетата се пази известно време и след като оздравееш, за да не товариш бъбреците и пикочния мехур.
При цистит има леко кървене - изглежда като съсирек с ярко червен цвят. Има и пронизваща болка.
Освен че те гледа на видеозон, е трябвало да ти пусне и изследвания на урина. След като изпиеш лекарствата, пак се прави контролно изследване на стерилна урина. И се пазиш много, защото като хване веднъж, много лесно повтаря пак и става хроничен. 

# 2
За храната ми каза да не ям люто, и да не пия газирани напитки и алкохол. Ще видя какво мога да направя за кръста.
А като ми мине как точно да се пазя?

# 3
Пази се да не настиваш - това е основното.

# 4
Малко по-късно отидох на лекар, гледа ме на видеозон и каза, че най-вероятно е цистит.

Хм... и само това ли? Изследвания не ти ли пусна? Урина - обикновена, стерилна?
Моят съвет е - да не пиеш лекарства без да знаеш истинската причина за която ги пиеш.
Иначе, пий много течности! Без газирани напитки! И чайчета, от липа и шипки най-добре!
Цистита е много коварно заболяване. Много често преминава във хроничен, аз съм така, но от около година вече не ми се е обаждал (да чукна на дърво).
И ако лекаря не ти е пуснал изследване на урината, можеш и сама да си пуснеш, за да знаеш със какво се бориш!  Peace
Успех!   bouquet

# 5
  • в ябълковата градина
Да, по описанието е цистит. Ще ти мине за ден-два. Настинала си. Недей да ходиш с гол кръст. Аз се научиш да нося бодита, макар че не ги обичам все още.

А, може да пиеш мечо грозде, ако искаш да избегнеш лекарствата.

# 6
Малко по-късно отидох на лекар, гледа ме на видеозон и каза, че най-вероятно е цистит.

Хм... и само това ли? Изследвания не ти ли пусна? Урина - обикновена, стерилна?
Само това, да. Утре мисля евентуално да отида и при друг лекар и да ми направят изследване на урината.
Иначе ви благодаря на всички, ще спазя каквото мога от съветите ви  bouquet

# 7
  • Варна
И  сок от касис. Peace

# 8
  • гр.София / Смолян
Подкрепям всички мнения до тук само да добавя че на мен много ми помагаха промивки със смрадлика.Но отварата за предпочитане да е топла а не гореща.Много ме успокояваше.Този период не искам и да си го спомням ужасен е този цистит.И се пази много най-вече кръста понеже става мноого бързо хроничен а от там се възпаляват и бъбреците.
А освен това задължително се прави стерилна урина за да се види има ли наличие на някакви бактерии.
Успех.

# 9
Простете невежеството ми, но циститът не се  ли причинява от бактерии? newsm78

# 10
Простете невежеството ми, но циститът не се  ли причинява от бактерии? newsm78

Именно!  Peace

# 11
Да, от бактерии се причинява. Лекува се само с антибиотик. След това може да се направи терапия с мечо грозде в продължение на месец и след 6 месеца пак за 1 месец.
Мисля, че не е възможно просто ей така да се излекуваш, без да пиеш лекарства. Много е опасен, защото лесно става хроничен, а възпалението може да се качи нагоре към бъбреците и да се превърне в пиелонефрит.

# 12
А да попитам също при какъв лекар е по-добре да се ходи, при уролог или при гинеколог?

# 13
  • гр.София / Смолян
А да попитам също при какъв лекар е по-добре да се ходи, при уролог или при гинеколог?
За такива проблеми задължително уролог.Но все пак не е зле и гинеколог да те прегледа.

# 14
  • София
Да, от бактерии се причинява. Лекува се само с антибиотик. След това може да се направи терапия с мечо грозде в продължение на месец и след 6 месеца пак за 1 месец.
Мисля, че не е възможно просто ей така да се излекуваш, без да пиеш лекарства. Много е опасен, защото лесно става хроничен, а възпалението може да се качи нагоре към бъбреците и да се превърне в пиелонефрит.
Подкрепям! Peace  Peace
Задължително антибиотик защото иначе хронифицира и се увреждат и бъбреците!
Малко съм скептична за мечото грозде, поне при мен не действа но така ну се носи славата че пийте го, но по много!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт