олеле сега пък шишето!

  • 2 542
  • 8
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Мамита, дайте препоръка какви шишенца да взема. Свекито ме вкара в небрано лозе, защо още не съм купила шишенца, щяли да ми потрябват за чайче и вода, дори ако кърмя. Аз се измъкнах, с това, че са ми казали, че така или иначе ще ми подарят от болницата и затова не съм се трогнала досега да купувам. Ама по-добре наистина да взема, че да няма повече питанки и прочие.
Та освен, че трябва да е от 0 до 6 месеца, за друго какво трябва да гледам?

# 1
  • Мнения: 1 072
Не знам как е при вас, но тук казват, че докато кърмиш няма нужда да даваш вода и чай на бебето. Дори и да даваш, не ти препоръчвам да е шише, защото може в един момент бебето да спре да иска да пие от гърдата, защото е много по-трудно (като техника) и да се отбие.
Моя малкия е на 1 месец и досега биберони не сме купили. Големия го кърмих до 8 месеца и чак на 3-ия започнахме да му даваме с шише (мляко), а на 6-ия - сок и други подобни.
Ако и ти ще си така, имаш доста време още!
Иначе ти препоръчвам Авент.

# 2
  • Мнения: 4 244
Не искам да ти препоръчвам марка
Бебето само ще ти покаже към кой биберон да се насочиш.
Не знам сега дали подаряват от болницата. На мен ми подариха от подготвитлния курс шише на Хип с биберон на НУК, ама от старата серия с тесните шишета
От новата им серия с широките шишета не останах доволна защото като засмуче бебето и излизаше биберона и се оливаше цялото с сок или мляко. Бибероните им са латексови и силиконови
Ползвала съм на МАМ и те са добри, но те имат само силиконови.
Предпочитанията ми са за Авент - лесни за миене, широки силиконови биберони, имитиращи майчината гърда, пълен вакуум (имитират естествено хранене) и много издържливи на удар.
Ако ще си вземаш шишета то си вземи за началото едно малко 125 мл и едно 250 мл. Обикновено подаряват едно 250 мл.
Все ще ти потрябва едно за чай дори и да не пие вода

# 3
  • Мнения: 3 880
Цитат на: pepelyashka
Мамита, дайте препоръка какви шишенца да взема. Свекито ме вкара в небрано лозе, защо още не съм купила шишенца, щяли да ми потрябват за чайче и вода, дори ако кърмя. Аз се измъкнах, с това, че са ми казали, че така или иначе ще ми подарят от болницата и затова не съм се трогнала досега да купувам. Ама по-добре наистина да взема, че да няма повече питанки и прочие.
Та освен, че трябва да е от 0 до 6 месеца, за друго какво трябва да гледам?


Купи едно малко ШиШенце zа всеки случай да имаШ под ръка, а другите ако притрябват тогава. Аz в началото полzвах едно от малките на Браун, моята искаШе да суче преz половин час и акуШерката ми беЩе каzала да я zалъгвам чат пат с чайче, че иначе трябваШе да се кърмим нонстоп. И моята свекърва ме убеждаваШе, че трябва да купя ШиШетата предварително, zаЩото едва ли не тая работа с кърменето хич не е сигурна и трябва веднага да имам ШиШетата. До малко след годинката кърмех успеШно и доскоро ме присърбяваШе еzика да й напомня, ама нали съм добре въzпитана Wink
Бибероните на Браун, Авент, Бейби Нова и някои други са прави и наподобявали формата на zърното, така че бебетата да ги приемат по лесно, а и да не отвикнат от гърдата, а и били уж против колики, т.е. бебето не гълтало въzдух...

# 4
- Това ми е едното предложение
-Tommy Tippee е другото ми

Но не се "вманиячавай" на тема бутилки. Ако наистина кърменето ти върви, почти няма да имаш нужда от тях. И тук докато се кърми не препоръчват даване на допълнителни течности.....

# 5
...Честно да ти кажа с втората щерка (понеже по-дълго я кърмих) можеше и въобще да не ми се наложи да ги ползвам, защото тя бързо премина и на "учебните" чашки
МАМ също изглеждат примамливо, но не съм ги ползвала бутилките. Мисля, че беше Австрийска фирма, защото пък ползвам бебешката им четка за зъби и съм много доволна.

# 6
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз шишета със синковеца почти не ползвах, минах направо на чаши. имах един период от около месец, в който се налагаше да дохранвам и тогава ползвах едни със специални беберони за кърмени бебета -
синът ми категорично отказа силиконовите беберони, но на каучуковите склони. вода и сокове до годинка не пиеше повече от глътка-две. започнах да му предлагам след като го захраних с твърди храни - след шестия месец, направо от чашка.

# 7
  • Мнения: 1 502
Аз съм за AVENT, баткото го отгледахме с тях и сега пак ще сме с такива. Много съм доволна, ние имаме и стерилизатора за микровълнова (който го е измислил това, шапка му свалям) и нагревателя за шишета на AVENT - също много удобно нещо, особено за през нощта, водичката, непрекъснато си е топличка.
Що се отнася до даването на вода, то това май не е за този форум, ама аз да кажа. Тук също не препоръчват вода или чайчета докато кърмиш, но аз давах. Първо - чайчето на HIPP, за колики много ни помагаше, и второ - добре е да се дава съвсем малко вода след кърмене, колкото да си изплакне устичката, не да се напие, защото се получават от млякото афтички, май млечница се казваше в устната кухина на бебето. Но ти си решаваш.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Благодаря ви за споделения опит! Сега вече знам с какви шишета да се" въоръжа" Flutter

Общи условия

Активация на акаунт