Кърмаче с разстройство?

  • 545
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Ние сме на 16 дни и сме само на кърма, от три дни имаме зелено ако, а днес като го преобувах направо излезе вода като фонтан от д-то на бебчо, какво да направя? Как се оправя това разстройство, някой може ли да ми каже?

# 1
  • Мнения: 336
Най-добре педиатътрът да каже. На нас предложи Смекта. Аз предпочитам шипков чай (за себе си) и оризова вода - за бебка.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако си действително много притеснена и бебето изглежда болно, незабавно позвъни на педиатъра.
На тази възраст обаче рядко се появява патологично разстройство, особено при кърмено бебе, където е трудно да се получи заразяване с бактерии. Но - това, което описваш, може да е знак, че начинът на кърмене има нужда от малки промени, за да не причинява дискомфорт на бебето. Как се чувства детенцето ти (колики, неразположение, плач) и как се храни? А ти самата имаш ли някакъв проблем с кърмата - например твърде голямо количество? Изцеждаш ли се след кърмене?

# 3
  • Мнения: 8 242
Внимавай с оризовата вода, щото на нас ни докара лудо повръщане и още по-упорито разтройство.. обезводняване и болница.. 2 дни на системи беше не ща и да чуя за оризова вода  ooooh!
Тони акаше рядко по 10тина пъти на ден докато захраних на 6м. .. Пуснете изследване да няма някоя гадинка (бактерия) в акото. Ако е чисто, според мен ще се регулира самичко..
Може да са ви лепнали стафилококи от родилното  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 750
Hedra Бебчо е много спокоен, дори от коликите само леко проскърцва, за кърмата не мога да кажа, храня го и от двете ,защото не ми е много, не изцеждам и внимавам да не консумирам храни, които биха го раздразнили, въпреки че си умирам за един портокал. По нищо не подсказва, че страда по някакъв начин, даже не плаче  ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 353
При нас беше същото. Какво ли не е пила Али и особен ефект нямаше. Казаха ми, че като започне с твърди храни ще се оправи, но не стана точна така. След увеличаване на приетата храна до приблизително 150-200гр. на ден се оправи. Освен рядко, при нас беше и със слуз (понякога). Така че не се притеснявай. Цвета, освен ако не е черен, също не е голям проблем.


П.П. Ако детето е неспокойно или показва някакви признаци за болка, се обърни към специалист.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
Дейна, обади ли се на педиатъра ви, той какво казва по въпроса?

# 7
  • Русе
  • Мнения: 856
И ние на 20 дена бяхме така - рядко,воднисто ако със слуз.Двама лекари единия,от които завеждащ  детското отделение ни поставиха диагноза разстройство и искаха да ни приемат в болница.Аз не приех,но се съгласих на инжекции амикацин и изследване за бактерии.И какво се оказа,че е нямало никакъв смисъл от боцкане по два пъти на ден на миличкото ми бебче.Резултата  от изследването беше чист,спряхме амикацина след 6 дена,но рядкото изхождане остана.
Но от това воднисто ако имаме ужасни колики през третия и четвъртия месец.Ревем вкъщи,в количката навън,дори и в колата по време на път.Без ръце останах от друскане.

# 8
  • Мнения: 133
аз бих те посъветвала все пак да се обърнеш към лекар..ние имахме нещо подобно (но не чак толкова), лекарката каза да не се притеснявам много, освен ако не се появи кръв в акото (може да е черно или червено...) мина от само себе си. А, зелено ако може да се получи ако не приема достатъчно задно мляко...пробвай да го държиш по дълго на една гърда....

Общи условия

Активация на акаунт