телефонен тероризъм

  • 3 301
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 576
Моя близка е тормозят непрекъснато с обаждане по домашния телефон през ноща, и и мълчат или говорят глупостти.Какво да направи за да разбере кой се обажда и какво иска от нея?На някой да му се е случвало това и как е действал?Моята позната не е добре здравословно и това я съсипва още повече.Дайте идеи за решаване на проблема!

# 1
  • Мнения: 1 959
Няма ли как да си смени тел.номер друг вариант не се сещам.А питала ли е в телефоната компания какво могад да направят.Успех и дано се оправи скоро  Peace

# 2
  • Мнения: 433
Временно да изключва телефона за през нощта и да се свърже с БТК за информация какво се прави в тези случаи. Смятам, че има решение.  bouquet Успех!

# 3
  • Мнения: 5 576
Няма ли как да си смени тел.номер друг вариант не се сещам.А питала ли е в телефоната компания какво могад да направят.Успех и дано се оправи скоро  Peace
От телефонната компания казали,че не могат да засекат от кой телефонен номер се получават обажданията,пък и това не било тяхно задължение.Да отбележа,че става въпрос за провинциален град.

# 4
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Единият вариант е да си спира телефона нощем. Ако подаде оплакване в полицията, те могат да изискат проследяване на обажданията.

# 5
  • Мнения: 1 959
Няма ли как да си смени тел.номер друг вариант не се сещам.А питала ли е в телефоната компания какво могад да направят.Успех и дано се оправи скоро  Peace
От телефонната компания казали,че не могат да засекат от кой телефонен номер се получават обажданията,пък и това не било тяхно задължение.Да отбележа,че става въпрос за провинциален град.
Ей значи как не могат нали са БТК-то те ако не могат кой може.Могат те ама не искат.Да си смени номера по лесно и бързо е  Peace

# 6
  • Мнения: 2 723
Аз съм имала такъв проблем. Значи :

1. ПОдава жалба в полицията
2. От полицията и дават един код, който набира всеки път като вдигне телефона и и мълчат или говорят глупости - така звъненето се пренасочва към полицията
3. След като приключи разследването се обръща към съда

# 7
  • Мнения: 1 120
Аз съм имала такъв проблем. Значи :

1. ПОдава жалба в полицията
2. От полицията и дават един код, който набира всеки път като вдигне телефона и и мълчат или говорят глупости - така звъненето се пренасочва към полицията
3. След като приключи разследването се обръща към съда

бившата ми класна имаше такъв проблем и го разреши по горе описания начин.обади се в полицията и им кажи.няма как да не вземат въпроса под внимание

# 8
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз имах,подобен проблем.От БТК абсолютно нищо не направиха. Tired
Бях решила да подавам оплакване във полицията,когато съвсем случайно мъжът ми разбра кой звъни и реши проблема сам.

# 9
  • Мнения: 5 790
Имах такъв проблем. Купих си за 13 лв телефон с дисплей, който изписва номера на звънящия. Един път като звънна, помълча и затвори, накарах баща ми да набере номера, да се представи за полицай и да му обясни, че се води разследване. Звънящият се оказа мой колега. Е, повече не се обади!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 721
И на мен ми се е случвало, макар не точно да са искали мен да притесняват. Имаше момент, когато почти всяка нощ телефона ни звънеше към 2-3часа и хората търсеха някакво радио с цел да си пожелаят някоя песен за поздрав #2gunfire. Беше ми писнало. Тъкмо щях да ходя в БТК, когато на мъжът ми му хрумна гениалната идея една съботна вечер да не спи и да се забавлява като приема поздравите с обещанието, че след 5 минутки песента ще звучи в ефира. Голям купон настана. Grinning И вече една година нямам проблем.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
значи, БТК може да направи нещо и то е следното.

отива се в някой център за услуги на БТК и се подава молба за следене на телефона поради причина телефонен тормоз. дават ти един техен номер и те инструктират, когато пак се обади натрапникът, да оставиш телефона отворен и от друг телефон да им звъннеш на техния номер, за да засекат от къде е обаждането.
с подаването на такава молба, тази услуга може да се ползва 1 или 2 месеца, по избор. струваше някакви левчета.

информацията ми е напълно достоверна, аз самата ползвах тази услуга.

# 12
  • Мнения: 5 576
Благодаря на всички,които дадохте съвети.Веднага ги предавам на потърпевшата и дано има успех!

# 13
  • Мнения: 764
аз също съм имала такъв проблем,но в Бтк ми казаха,че ако е от мобилен не може да се засече или нещо подобно,беше отдавана,то тогава бяха пощите>А и ако е от тези карти с ваучерите..... newsm78

# 14
  • Мнения: 3 674
Пак е телефонна слу4ка..макар и по разли4на от на авторката на тематa.
На мен ми се слу4и пред време следното...всеки път като се сетя и се заливам от смях. Бяха някакви келеши които им е било скучно и са искали да вдигат кръвното на  хората.

Седим  си на масата тримата ,аз мъжо и син4ето което е на 12 годинки.Седнали сме и ве4е съм с вилицата и ножа в ръката и 6те си режа пържолката...телефена извънява.Ставам с нежелание ...понеже съм гладна... с неохота вдигам телефона- Казвам:
-Ало?
Здрасти...може ли  Вера?
-Имате гре6ка.
Ок,извинявай.

Сядам  и пак се съсредото4авм върху вкусната ми пържолка която преданно ме 4ака в 4инийката... да си я хапна  Flutter Тъкмо резвам пар4енце и го засилвам към устата...хоп...телефонът пак звъни. ooooh!Поглеждаме се с мъжо...викам си  ще стана...ама  за последно  Close После не вдигам!!Аз пак...
-Ало?
Пак съ6тия глас....
-Здрасти,може ли Вера?
...Усетих засилване на пулса ми и исках да изстрелям не6то.. Twisted Evil..Но си викам айде,простак е... ама няма да падам на неговото ниво и  му отговорих  с колкото се може по-благ глас ...
-Нали ви казах 4е имате грешка...
-А така ли..сериозно ли има грешка?
-Да ,съвсем сероизно!Тук няма Вера!! Naughty
-Ок.Извинтаваи...
...и  аз затворих.

Е поне се извиняват де Confused...Сядам ве4е обезумяла от глад.. #Crazy .искам да си изям най-после пържоооолкаааата!!!  Twisted Evil Хапвам две хапки.. и гадния телефон пак звъъъъни!!  bash
Аз ве4е съм  тотално бясна... smile3511 Усетих 4е ако тоя ми беше пред о4и4ките...с удоволствие бих го фраснала в междувеждието.  smile3512 Син4ето вика,мамо яж...аз 6те вдигна .Те моите мъже по4ти се бяха  наяли   докато аз се разправям с  тоя ръб по телефона. И така син4ето ..
-Ало,моля?
...не4уваме какво му казват отсре6та в момента...но по отговора на син4ето ми разбрах за какво става въпрос! ПА ЗА  ТАЯ ВЕРААААА!! newsm61

Детето затваря телефона....и сяда.Продължаваме да ядем. След 2 минути телефона звъни  пак... #Crazy Е неее, просто ве4е наистина  исках да стрелям.... #2gunfire #2gunfire.Абе този идиот до кога а??? Тогава мъжо казва...аз 6те стана...ти си хапваи.В о4ите му видях особен блясък..и си викам ееее сега 6те го насмете тоя ръб....НО НЕ ПОЗНАХ! И така какво последва.Мъжо казва:
-Ало?
...ясно е 4е пак питат за скапаната Вера...евентуално отсре6та...
-Здрасти,може ли Вера?...
А аз о4аквам мъжо да реагира така..."Абе простаци с простаците ви,. #Cussing out..не разбрахте ли 4Е тук НАЯМА ВЕРА!!!! Идиот стига си звънял....4е.. #2gunfire" така нататък.
 но не.... моят съпруг с много сериозен , мъжки глас казва  /като си го спомя това изре4ение казано с мъжки баритон..../:

-Даааа! АЗ СЪМ ВЕРА!!...Казвай..? Shocked

 Joy Joy Joy
При което аз изтървах вилицата и ножа... rotfImbo rotfImbo а син4ето падна от стола и взе да се таркаля по пода от смях.. Joy....и двамата гракнахме да се хилим.За малко не се задавих от смях. Joy
Естествнно това бе6е последното извънняване на телефона.. Tired моя тотално ги разби.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт