Лопуш - търся идеи.

  • 13 457
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
  chef Привет, искам идея за лопуш.

От село имаме страшно много - вече правих супа, омръзна ни. Честно казано хич не ни е вкусна и малкия я яде предимно. Дайте ми идеи какво да го правя останалия (детето го харесва, значи нещо като за него - да не е пикантно). Може и за по-различна супа да ми кажете, аз моята я правих само с фиде и лук.

Търсачката не ми намери резултати.

 Hug Благодаря!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сърмичките стават много вкусни, постни , разбира се. след като се свият се нареждат в тава, слага се вода и се запичат. сервират се с кисело мляко.

на мен когато не ми се свиват сърми, правя нещо друго. май голи сърми му казват: в по висока тавичка редя няколко листа от лапада, после ориз запържен с подправки и лук, после пак листа и пак ориз.... заливам с вода, колкото е необходимо за ориза. като е полуготово правя заливка като за мусака.

а лападовата супа я правя като сварявам 2-3 картофа, малка глава лук и лапада. всичко пасирам и при сервирането застройвам с кисело мляко.

друго не се сещам. да ти е сладко

# 2
  • Мнения: 408
Обожавам зелении  Mr. Green Като мусака с ориз, с някакво месо, супата пак я правя с ориз-добавям и моркови, и на крем супа става-с картофи и копър  Peace

# 3
  • Мнения: 899
Лопуш с ориз, на фурна, вкусотия  Grinning

# 4
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Супа - правя я като супа топчета : лук , морков , чубрица , топчетата може и да са без ориз и да сложиш фиде , непременно застроена с кис. мляко , жълтък и брашънце. И голяма китка магданоз .Ние обожаваме лапад /лопуш/ и дори го затварям в бурканчета за зимата : нарязан се пуска в кипяща подсолена вода , да се попари , бурканчето се поставя в чиния / да не пари , докато се сипва / и с решетъчна лъжица се сипва лапада , запечатва се и се обръща да се вакумира / добре е да се завие с одеало / .

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Извинете за офф-а, ама лопуш и лапад едно и също ли е?  newsm78

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Извинете за офф-а, ама лопуш и лапад едно и също ли е?  newsm78

И аз това щях да питам Thinking. Ако е лапад, свекърва ми прави баница. Бланшира лапада, реже го, 4-5яйца, сирене.

# 7
  • Мнения: 295
По нашия край е едно и също лопуш и лапад . Дъщерями обужава лопушник .Ядене  или супа не близва.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
По нашия край е едно и също лопуш и лапад . Дъщерями обужава лопушник .Ядене  или супа не близва.

А какво е лопушник?  newsm78

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Лапад=лопуш.
А лопушник е баница с лапад - ммммм, вкусотия Crazy - с яйца и сирене. Тъкмо днес на обяд видях, че у бабини има много - утре ще я правя Peace.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аааа, ясно! Е значи - и аз много обичам лопушник!   chef  chef

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
По нашия край е едно и също лопуш и лапад . Дъщерями обужава лопушник .Ядене  или супа не близва.

А какво е лопушник?  newsm78

Зелник, тиквеник, лопушник  Joy

# 12
  • Мнения: 696
Лопуш с ориз, на фурна, вкусотия  Grinning

да! а може и със заливка като за мусака - пак е вкусно

# 13
  • Мнения: 108
И аз обожавам зелник, правих преди 2 дни, но аз не задушавам лапада. Повече ми харесва така

# 14
  • Мнения: 814
mari eta, дай все пак някаква информация как провиш лопушник, моля! Дъщеря ми много харесва и предпочита постни чорби с лапад или лобода, но не яде ориз и за това не мога да го приготвям като яхния или мусака. Ще опитам да й поднеса поне лопушник, защото тя обича и лучник, и зелник, но ако в рецептата не е включен ориз. Предварително ти благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт