Бебчо не иска да лежи по корем

  • 2 150
  • 19
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 976
Мили мами, бебчо е вече на 2 месеца и половина, а не иска да лежи по корем. Слагам го още от началото, но плаче. Не се страхува, а му е неприятно. Пробвам да го поставям така във вид на игра, дрънча му със шарени играчки - не ще!
Имате ли идея как мога да го "излъжа", или дали изобщо е толкова важно да лежи по корем?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Чак толкова важно не мисля че е Peace.На възрастта на твоето дете дъщеря ми стоеше не по-вече от 10 минути!

# 2
  • Мнения: 1 272
Добре е да слагаш бебо по корем за по малко, но щом не му е приятно, по-добре опитай пак след около седмица-две. Това е много време за бебето ти и може да си промени мнението  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 1 240
И Али не иска да лежи по корем.Веднага гледа да си намери ръката и да я смуче,ако ли не почва едно пищене. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
Моят син изпадаше истерия и рев, като го сложех по корем, не се и опитвах. Вчера направи 2 год, жив и здрав ми е, без да е лежал и слаган  по корем  Hug

# 5
  • Мнения: 2 757
А не ви ли омръзна да си измисляте проблеми.?
 И челна стойка ли отказва да прави. Ауууу, кво ще правим сега  newsm78 Joy

# 6
  • Мнения: 4 784
И на моя син му е неприятно и мрънка, но гледам поне за 2-3 минути, 2 пъти на ден да го слагам по коремче. Едва ли има кой знае какъв ефект, но може би с времето ще свикне по повечко.

# 7
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 976
А не ви ли омръзна да си измисляте проблеми.?
 И челна стойка ли отказва да прави. Ауууу, кво ще правим сега  newsm78 Joy
Не съм задала въпроса, за да се заяждаш! Нямаш ли си друга работа!?
Ако нямаш какво да кажеш по конкретния въпрос, по-добре въобще не отговаряй!

На другите мами БЛАГОДАРЯ   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 381
Щом му е неприятно на бебето и плаче, значи не му е дошло времето да лежи по коремче.Успокой се, то само ще ти покаже кога е готово  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 757
Не съм задала въпроса, за да се заяждаш! Нямаш ли си друга работа!?
Ако нямаш какво да кажеш по конкретния въпрос, по-добре въобще не отговаряй!

На другите мами БЛАГОДАРЯ   bouquet

Имам какво да кажа и го казах - измисляш си проблеми, явно защото си нямаш истински и наистина съществени.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Няма проблем, че не стои по корем. Дъщеря ми и сега се сърди когато е така. Не желае да е в тази поза и не стои повече от 5 минути. Аз лично не я и насилвам.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 437
На вашата възраст и при нас беше така, но аз по мъничко го слагах. Сега вече не реве и си стои без проблем. Слагай го по-малко те не обичат, защото им е трудно да вдигат главичката, но в един момент нямат проблем.

# 12
  • Мнения: 27 524
А защо трябва да го слагаш по корем? И то толкова мъничко? Синът ми легна чак след 6-ти, не съм го насилвала. 2 месеца ми се вижда прекалено рано  Stop

# 13
  • Мнения: 819
Ми не го нассилвай,като не иска,то не е задължително,нали?То си знае най-добре.

# 14
  • Мнения: 888
Препоръчват слагането по коремче на малките бебенца, за да излиза излишния въздух, поет при хранене, плач...и така да не се образуват и колики или да се пооблекчават нещата... newsm78
истината е, че и моята Лора не искаше допреди месец изобщо да стои по корем, сега вече по малко постоява, но не по горепосочените причини, а просто защото ми се ще да и сменям положението на тялото, вече не и е толкова неприятно...мънички сте още не се притеснявай, пък и всички дечица са различни, така че...всяко нещо с времето си...пробвай пак след седмица///

Общи условия

Активация на акаунт