Болничен при преносване?

  • 12 405
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте момичета! Може ли да ми кажете за дните, които преносвам кой трябва да ми издаде болничен, при положение, че не се водя при никой гинеколог, ходя на частен прием, а не при лекар, който работи с касата? И може ли личната лекарка да ми издаде такъв?

# 1
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
В такъв случай трябва да ти издадат от болницата дните които преносваш.Успех и леко раждане Peace Peace Peace

# 2
  • Мнения: 95
от болницата където ще родиш

# 3
  • Мнения: 1 273
В такъв случай трябва да ти издадат от болницата дните които преносваш.Успех и леко раждане Peace Peace Peace
от болницата където ще родиш

Това не е вярно!
Болничния при преносване се издава от педиатъра на бебето, след раждането. В болницата ти дават 42 дена от датата на раждане, педиатъра  попълва дупката между болничния преди раждане и този след раждане! Както и ти издава след изтичането на тези 42 дни от болницата, нов болничен, който е остатъка до 135дни.
Другите 180 дни се ползват с молба-декларация до работодателя. Има там едни приложения ама в момента немога да се сетя, кои бяха newsm78

# 4
  • Мнения: 475
И на мен ми издадоха болничния за преносването (8 дни) в болницата,личния лекар ми издаде само последния newsm78

# 5
  • Мнения: 1 273
Всъщност, преди малко се обърках, болничния се дава от твоя личен лекар, просто при мен педиатъра и личния лекар е един и същ Peace

# 6
  • Мнения: 950
В такъв случай трябва да ти издадат от болницата дните които преносваш.Успех и леко раждане Peace Peace Peace
от болницата където ще родиш

Това не е вярно!
Болничния при преносване се издава от педиатъра на бебето, след раждането. В болницата ти дават 42 дена от датата на раждане, педиатъра  попълва дупката между болничния преди раждане и този след раждане! Както и ти издава след изтичането на тези 42 дни от болницата, нов болничен, който е остатъка до 135дни.
Другите 180 дни се ползват с молба-декларация до работодателя. Има там едни приложения ама в момента немога да се сетя, кои бяха newsm78

И това не е вярно. Аз също преносих с 2 дни. От болницата ми издадоха болничен за 42 дни от датата на раждането. За двата дни преносване гинеколожката, която ми следеше бременността (в твоя случай би трябвало да този, който ти е издал за 45-те дена преди раждането). След изтичането на 42-та дни педиатърката издава болничен за останалите до 135 дена.

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Bi_k е права  Peace

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз преносих 2 дни, и за тях болничен лист ми издаде наблюдаващия гинеколог  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 107
аз преносих осем дни, за тях ми издаде болничен педиатърката на бебето

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 706
 И аз преносих 5 дни, болничен за тях ми издаде гинеколога, който ми следи бременността.

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Гинеколога, който ти следи бременността, в твоя случай-който ти е издал болничния за 45 дни преди раждането. Предполагам-личния лекар. Болничен за преносването ще ти издадат от болницата само ако си лежала там за преносването.

# 12
  • Мнения: 1 353
Който ти е издал болничния преди термина, ще трябва да го продължи с дните които си преносила. Поне така мисля.

# 13
  • Мнения: 4 546
а след като преносваш, значи ти е изтекъл 45дневният болничен /нали по термин се определя/, а пък още не ти е издаден нов. и как се отчиташ пред работодателя, че не си на работа?  newsm78

# 14
  • Мнения: 95
И на мен ми издадоха болничния за преносването (8 дни) в болницата,личния лекар ми издаде само последния newsm78
Трябваше да родя на 02.09.06г. Доктора, който трябваше да ме изражда ми каза,  ако не получа контракции до тогава да отида на 05.09.06г. , за да ми предизвикат раждането. Родих на 06.09.06г. Болничния за преносване (4 дни), както и предишния ми го дадоха в болницата, а последния - педиатъра на малката

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 13:29 от mama na Mishi

Общи условия

Активация на акаунт