бебе на 10 месеца с високо очно налягане

  • 3 028
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Здравейте!

Накратко и моята история.На 29.03.2007 г. бяхме приети в МА за операция на бебка за отпушване на слъзния канал на лявото око,но след прегледа лекарите решиха да измерят и очното налягане, защото им се сторило,че очичките са по големи.Аз нямах представа за какво ставана на въпрос,но не се притесних особенно,защото досега сме нямали проблем с очите,освен запушения слъзен канал.
След манипулацията докторката ми каза,че има проблем с моето бебе,а тоест,че има високо очно налягане, а именно 29 по метода на Шйоиц и 23 по метода на Манлаков,това са показателите на дясното и око,а за лявото ВОН е 17,3 и 16 измерен по двата метода.Тя ми каза,че проблема е в лявото око и след 20 дни отново трябва да ни хоспитализира, за да се уточни това налягане под упойка,защото на такива малки бебета няма друг начин да се измери ВОН.След като се прибрах и прочетох в интернет какво е това  ВОН  и до какво води се вцепених,сега само плача и не знам какво да правя.Сигурно майките на деца с глаукома ще ме разберат.При нас не е поставена тази диагноза още, а на епикризата пише с оглед уточняване на ВОН да постъпи за нова хоспитализация след 20 дни,засега ни изписаха капки Тимолол за регулиране на налягането.
На епикризта пише:
роговица гладка,лъскава,прозрачна;d=11,5
Пh-нормална,дълбока с бистро съдържимо;прис.зеница,леща,ст.тяло- б.о.
F-палпила- с ясни граници,леко бледовата темиорално;манула и периор-б.о.
Статус като в дясното око.
Искам да ви питам,дали на някоя майка и се е случвало да измерят ВОН инцидентнно висок , след това да няма проблеми и да няма заболяване детето?

Много ще се радвам на вашите отговори!

 

# 1
  • Мнения: 189
Здравейте отново!

Днеска бях на преглед и при доц.Петкова от МА.Не ме окуражи както си мислех аз.Даже взе да планира операцията на Кари.Узас.Опита се да и види очния нерв и каза,че е наред,ама колко го видя не знам.
Много не наплаши.Нямам думи.Рева нон стоп и ще полудея.Имала големи очи,да се беше родила с очи като карфички.Не знам нямам думи!

Помогнете ми!

Ако някой има опит в тези работи нека ми пише.

Нека бог да ни помага и да пази децатата ни и нас.

# 2
  • Мнения: 3 914
Здравей миличка!
Аз знам точно как се чувстваш ,даже бях и малко по зле,като разбрах че моето бебе нищичко не вижда-напълно сляпа.Сега тя е една прекрасна пет годишна принцеса.Повярвай ми не е лесно ,но трябва да се стегнеш и да разбереш,че още е мнооооооого рано да оплакваш бебето.Дори да се докаже Глаукома ,има много неща ,които се правят ,преди да се стигне до това ,което си прочела.Даже смятам ,че до там стигат само деца ,на които не е обърнато подходящото внимание Peace
Ето тук пишат мами на деца с Глаукома,пиши и там,попитай и ще видиш че има начин Hug Hug Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=91868.0

Желая ти успех и много кураж,само не се плаши от това ,което ще ти казват,понякога лекарите имат навик да ни плашат прекалено Peace

# 3
  • Мнения: 189
Благодаря ти Вики!

Дано всичко се оправи и дечицата ни да са живички и здравички.Не знам какво да кажа,за мене е още като приказка всичко,затова така реагирам,не съм и очаквала,та аз отидох само да и отпушат слъзния канал.Дано всичко се окаже само един лош спомен,няма какво да кажа повече.Ходих при доц.Петкова,утре съм в Токуда ще се моля с две ръце да се пробват да ни измерят налягането без упойка,и да видим кво ще става,за последно съм оставила очната клиника във Варна и акд.Василева тука в София,ама ще изчакам да и го измерят още веднъж под упойка,което ще е на 19.04.2007г,дай боже всичко да е наред, но ако има налягане ще се съветвам и с академичката и до Варна ще отида и ще видим какво ще правим.Радвам се да узная,че има толкова силни майки като тебе и се борят до края.Пожелавам на твоята принцеса всичко най най най,дано всичко се оправи,четох че сега правят и присаждане на роговица в Америка мисля,имало и много често случай когато е отхвърлят,но сега разработват нови методи да не се отхвърля толкова често.

Целувки от мама Светле и Карито
 Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 3 116
Лолитка, ще стискам палци днес изследването да мине добре и резултатите да са хубави  bouquet

# 5
  • Мнения: 189
Дано всичко е наред!

Ще пиша като се върнем!

Целувки на всички майчета и на малките им съкровища! Hug

# 6
  • Мнения: 22
svetle ne moga da ti pi6a na li4ni iz4isti si malko kutiata

# 7
  • Мнения: 189
Ей сегичка я изчиствам!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт