Отговори
  • Мнения: 139
Здравейте,

Правим опити от 7 месеца.
При мен (27г) всичко е наред. Цитонамзка, микробиология, яйчници тръби, всичко в норма.
Нямам аборти, бременности, никакви гъбички или течения- никога.
Не съм пила противозачатъчни, не съм боледувала от нищо, като изключим шарките.
Съпруга (28г) ми също е здрав, не е боледувал от нищо, като изключим следното:

Като дете между 9 месец и 2 години е получавал 2 или 3 гърча, следствие на висока температура.
Тогава са му правени изследвания и е пил лекарства за стимулиране на мозъка или нещо такова, това ми е казвала свекърва ми, какво си е спестила не знам (имам чувството че има подробности, но ми е кофти да я питам).

Въпроса ми е, може ли тогавашните гърчове, да са го увредили?

След кратък разговор днес, решихме( smile3516)да отиде да си направи спермограма. Моля да помогнете с препоръка, къде да отиде и какво точно трябва да направи като изследвания.


Предварително ви благодаря Hug

Много искаме бебенце  Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
не съм чела за такава връзка.
7 месеца опити не са толкова много.
ако реши да прави спермограма - www.ivf.bg - доктор Тачева.

# 2
  • Мнения: 2 517
Връзка между гърчове и оплодителна способност на мъжа няма.

# 3
  • Мнения: 7 718
А бе то, ако гърчовете са от висока температура - връзка със стерилитета няма, но моят съвет е да уточниш точно какво е пил, какви са гърчовете, колко пъти са били, защото има генетично предавани болести.
За спермограма - д-р Тачева.

# 4
  • Мнения: 2 423
Седем месеца са малко за да си поставяте диагноза. Направете спермограмата за да се успокоите.
УСПЕХ в бебеправенето.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 139
Много ви благодаря за подкрепата   bouquet.
Jam, ние на там се бяхме насочили, само име не знаехме. Сега вече и това имаме, в петък ще ходи да си прави спермограма.
Lali, ще се наложи да си поговорим по обстойно по въпроса със свекърва ми. Надявам се да не се озлоби или нещо такова... До момента не сме имали никакви проблеми (от 7 години сме заедно). Казвала ми е че, гърчовете са били от висока температура, при простуда, получавал 3. Не си спомням какви лекарства е приемал тогава. Познавам му родата, няма видимо болни хора поне до 2ри братовчеди...

Ох, дано всичко е наред  Praynig.

maiapetrova: :loveekis:

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 16:35 от ioli

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
ioli, фебрилните гърчове при малките деца не са нещо необичайно и не означават, че мъжът ти има някакво заболяване, щом е правил такива гърчове.

# 7
  • Мнения: 939
Обикновено се изписват антибиотици и стероиди, до колкото си спомням. Мисля, че не се пие нищо по-сериозно и необичайно - просто се цели да се свали температурата и да се избегне болестта...
но това не пречи да се направи спермограма.

# 8
  • Мнения: 7 718
ioli, фебрилните гърчове при малките деца не са нещо необичайно и не означават, че мъжът ти има някакво заболяване, щом е правил такива гърчове.

Широко разпространена заблуда! Аз лично не познавам нито едно дете, получило гърч от висока температура. Лежали сме и в болница с дъщеря ми за висока температура. Това от високата температура е треперене, което няма нищо общо с гърчовете. Щом е пил нещо специално за гърчовете, значи са се съмнявали за нещо друго.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 356
Обикновено се изписват антибиотици и стероиди, до колкото си спомням.

???!!!  Shocked

фенобарбитал им изписват, не стероиди. как стероиди на малки деца?

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
ioli, фебрилните гърчове при малките деца не са нещо необичайно и не означават, че мъжът ти има някакво заболяване, щом е правил такива гърчове.

Широко разпространена заблуда! Аз лично не познавам нито едно дете, получило гърч от висока температура. Лежали сме и в болница с дъщеря ми за висока температура. Това от високата температура е треперене, което няма нищо общо с гърчовете. Щом е пил нещо специално за гърчовете, значи са се съмнявали за нещо друго.


Лали, това, че ти не познаваш такива деца...  нали се сещаш, че не си виждала и Индийския океан? Stuck Out Tongue
понятието фебрилен гърч е описано във всяка книга за отглеждане на бебета и малки деца, както и в учебниците по педиатрия, с характерните му прояви. даже при първата висока температура на Марти, педито ме предупреди за това нещо - ако стане, да не се плаша.
сега... пише по книгите, обаче, че ако гърчовете се повторят и потретят, може да има някакъв лек проблем.
затова и след фебрилен гърч задължително се прави електроенцефалограма и проследяване. права си, че за да е пил лекарства, може да е имало нещичко. това, обаче, пак повтарям, не значи, че човекът носи и като възрастен някакво заболяване на гърба си...

# 11
  • Мнения: 7 718
Джам, познавам лекари и лекари.
Познавам педиатър, който не прави разлика между обрив от рубеола и обрив от претопляне.
По дебелите книги пише много неща, въпросът е диагностиката. Малко са добрите диагностици.
Понятието "фебрилен гърч" съществува и аз не го отричам, но е изключително рядко срещано, защото родителите взимат мерки навреме и не допускат продължително високи температури.
И има ли "няколко гърча" в никакъв случай не е основната причина високата температура. Определено обаче е възможно високата температура да отключи стаено заболяване.
Контактувала съм в продължение на години с много родители на малки деца. Контактувам с педиатри последните години /и не само педиатри/. Това с фебрилния гърч е широка разпространен мит - нещо като плашило, за да не се позволи поддържането на висока продължителна температура, в което няма нищо лошо. Обаче когато придобиеш моят опит и контакти ще ме разбереш. Може и да се нарече гърч треперенето и реакциите при някои малки деца при висока температура, но специални лекарства не се изписват.
Дъщеря ми на девет месеца беше пет дни с 40 градуса температура, в болница, питах и разпитвах, четох много по въпроса после, защото се страхувах от повторение. Гърчове нямаше, нито някакви особени реакции. Разбира се, това не означава, че някои деца няма да направят гърч, но този гърч си има причина - различна от високата температура.
Джам, не подтиквай Йоли към неглижиране, ако това беше твоят съпруг досега земята, интернет и всички видни клиники и специалисти щяха да бъдат вдигнати на крак, а той най-обстойно изследван. Laughing Wink
И по-добре е Йоли да не си заравя главата в пясъка и да проучи нещата предварително, за да знае какво да очаква.
Йоли, често стават грешки и по-всяка вероятонст няма никаква причина за тревога, не се страхувай, но непременно изясни ситуацията.

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 09:14 от Lali

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
не бих казала, че подтиквам ioli да си заравя главата в пясъка  Sad

http://www.emedicine.com/EMERG/topic376.htm

In 1980, a consensus conference held by the National Institutes of Health described a febrile seizure as, "An event in infancy or childhood usually occurring between three months and five years of age, associated with fever, but without evidence of intracranial infection or defined cause."

Frequency: In the US: Between 2% and 5% of children have febrile seizures by their fifth birthday. About one third of these patients have at least one recurrence.
Internationally: A similar rate of febrile seizures is found in Western Europe. The incidence elsewhere in the world varies between 5 and 10% for India, 8.8% for Japan, 14% for Guam, 0.35% for Hong Kong, and 0.5-1.5% for China.

http://www.emedicine.com/neuro/topic134.htm
полезна информация.

нека разпита подробно момичето - какво е било, що е било, какво е пито като лекарство и т.н.


Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 09:26 от jam

# 13
  • Мнения: 2 022
Лали, за фебрилен гърч съм чувала, че е по-рисково ако температурата се вдигне рязко, а не ако се поддържа много време. Но пак повтарям само съм чувала, а принципно се доверявам само на сериозни източници.

# 14
  • Мнения: 2 517
Добре де, дори да предположим , че не е било фебрилен гърч , а епилептичен припадък/ци, пак няма отношение към сперматогенезата според мен. Ако се пият антиконвулсивни препарати вече, може да се влоши спермограмата.

Общи условия

Активация на акаунт